Aniołomania na wiosnę w pełni zmian!

Wszyscy znamy uśmiechniętą pełną optymizmu Marysię z Kwiaciarni pod Dębami i oczywiście od Bieszczadzkiej Aniołoamnii. U Marysi w jej życiu zawodowym wiosna w pełnym zakwicie! Co jest tego przyczyną? Zmiana przestrzeni: kwarciani, galerii, pracowni. To wszystko w jednym miejscu w dalszym ciągu w Ustrzykach Dolnych, tyko na ulicy Bełskiej.

Zdradzimy Wam kilka szczegółów tej ważnej dla Marysi zmiany…

Z roku na rok przekonuję się, że wszystko ma swój czas i miejsce. Zdaje sobie sprawę, że jestem obecnie na etapie realizacji swojego marzenia. Jeszcze rok temu to nawet nie mogłam wyobrazić sobie, iż przyjdzie ten jeden dzień i zacznę do realizować wszystko zmieniając. Znowu kolejna przeprowadzka w moim życiu, mówi z pełnią radości Marysia.

Bieszczadzka Aniołomania Marysia Romanów
Bieszczadzka Aniołomania Marysia Romanów

Pytamy dalej…

To nowe miejsce jest Twoich marzeń do twórczego rozwoju?

Tak! Co ciekawe budynek ten ma swoją własną bogatą i ciekawą historię. Pomimo, że zastałam go w bardzo zaniedbanym i zniszczonym stanie, to czuć w nim dobrą energię. To miejsce ma duszę i co raz bardziej ją przede mną otwiera. Nie będę ukrywać, były także momenty załamania i zadawania sobie mnóstwo pytań: czy podjęłam właściwą decyzję. Chcąc iść do przodu odwrotu nie ma. Na tą chwilę zagospodarowałam już jedno pomieszczenie z przeznaczeniem na kwiaciarnię. Wreszcie mam mnóstwo miejsca i wygodę. Mogę zwyczajnie więcej…

Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty

W mojej poprzedniej lokalizacji nie miałam takich warunków. Z kolei co roku zwiększał się asortyment moich aniołów, co przyczyniło się do tego, że nie miałam miejsca na wiele podstawowych produktów, które powinny być w kwiaciarni.

Zatem…

Twoja Kwiaciarni pod Dębami w totalnej metamorfozie?

Tak! Zmieniłam jej nazwę, ponieważ jak wiecie poprzednia jej lokalizacja znajdowała się tuż obok Parku pod Dębami. Tak jak wspomniałam teraz mam mnóstwo przestrzeni i taka jest nowa Kwiaciarnia u Marysi. Znajdziecie w niej oczywiście kwiaty żywe, doniczkowe, stroiki, kartki, znicze, jak i piękne pamiątki…

Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty
Bieszczadzka Aniołomania, kwiaty

Jak wiecie od dłuższego czasu maluje ściany i nie tylko. Ale jedna z moich ostatnich prac, która stała się oryginalną ozdobą właśnie kwiaciarni dała mi mnóstwo radości i poczucia pewności w tym, co robię, a mianowicie stary śląski kredens. Stał się on piękną ozdobą wśród kwiatów.

Następny krok w przemianie tego miejsca?

To adoptowanie sali na Galerię. Oprócz sztuki na najwyższym poziomie odbywać się w niej będą warsztaty z dziećmi, osobami starszymi oraz turystami. W tym miejscu każdy będzie mógł  stworzyć swoją własną pamiątkę, ozdobić ją po swojemu oraz czegoś się dowiedzieć. W obecnej rzeczywistości dla mnie i dla nas wszystkich najważniejsze jest tyko to, aby ustąpiła pandemia – wówczas będziemy  się rozwijać. Z czasem w galerii zasmakujecie przepysznej kawy i herbaty oraz domowego ciasta. Będziecie mogli poczytać bieszczadzką literaturę czy poznać twórczość ludową. Stworzy to idealną okazję, aby zatrzymać się i poczuć moc mojej anielskiej sztuki lub po prostu poukładać sobie w głowie często przepełnionej codziennością. Jest tutaj mnóstwo możliwości! Od pomysłów roi się w mojej głowie i oczywiście jako typowa kobieta często zmieniam zdanie 😉

Co jest dla Ciebie najważniejsze Marysiu w tym miejscu?

Połączenie wszystkiego w jednym miejscu: pracowni, galerii i także warsztatów. W takim razie, co w nim powstanie… swoiste centrum kultury. Miejsce w którym będzie można kupić prezent, pamiątkę bieszczadzką, do tego ładnie zapakowaną, usiąść i zasmakować przysłowiowej kawy, odkryć coś dla siebie, a przy tym wyjść natchnionym i zadowolonym. To miejsce w którym będzie można nacieszyć oko, nauczyć się czegoś oraz nabyć coś nietypowego…coś w co wkładane jest całe serce i dusza. 

anioły Bieszczady
anioły Bieszczadzka Aniołomania

Wracając jeszcze co do galerii, będzie oczywiście przede wszystkim pełna aniołów, nowością będą nasze unikatowe przedmioty użytkowe i ozdobne, jak zegary…

zegar drewniany Bieszczady
zegar drewniany Bieszczady
zegar drewniany Bieszczady
zegar drewniany Bieszczady

Mam zamiar nawiązać współpracę z innymi twórcami, rękodzielnikami, tak aby ich produkty mogły się znaleźć w naszej ofercie. Nawiązałam także współpracę z Bieszczadzkim Herbarium, i będziecie mogli zasmakować funkcjonalnych herbatek ziołowych i owocowych.

Na koniec jeszcze kilka słów o sali warsztatowej…

„ Ileż ja tu piw wypiłem…” „ a będzie piwo? Nie? Oj Pani to błąd „Ile ja tu pieniędzy zostawiłem”

Tak to miejsce wspominają mieszkańcy. Sala warsztatowa czyli kominkowa to takie serce tego miejsca. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy, aby było zwyczajnie i jednocześnie klimatycznie. Będą stoliki, krzesła do warsztatów, a także kawa, herbata i ciasteczko. Otwarcie nowej galerii odbędzie się najpóźniej na początku czerwca.

To miejsce to mnie to taki mały raj na ziemi. W którym mogę tworzyć. W którym będę wcielać w życie moje pomysły.

Do Waszej wiadomości Galeria Bieszczadzka Aniolomamia przy ul. 29 listopada, która będzie teraz obchodziła swoje 2 lata będzie otwarta w sezonie tj. od czerwca do września. Czas pokaże czy będzie to także wrzesień i październik.

Zapraszam Was serdecznie już teraz! Do miłego i anielskiego zobaczenia 🙂

Rozmawiała z Marysią Monika Bulik

Może Cię zainteresować Bieszczadzki Anioł Różany z rąk Marysi…

Bieszczadzka Aniołomania

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.