Bieszczady coraz bardziej atrakcyjne

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady… Jak wiele osób o tym marzy! Szczególnie teraz, gdy słońce wygodnie umościło się na bezchmurnym niebie i nic już nie ogranicza naszych planów spędzania wolnego czasu.

Statystyki wskazują, że takich “rzucających wszystko” jest coraz więcej 🙂

Z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie Bieszczadami. Z 2016 na 2017 odnotowaliśmy 73% więcej zapytań o nocleg w miejscowościach położonych na Podkarpaciu, zaś w ostatnim roku był to wzrost aż o 144%. – mówi Kamila Miciuła z Nocowanie.pl

Podkarpackie top 10

Bieszczady to wolniej płynący czas, świeże powietrze, cisza i spokój… Wszechobecna zieleń, przyjemne dla oka krajobrazy, góry dla każdego i dzikie zwierzęta spotykane na każdym kroku. No i z roku na rok zwiększająca się liczba atrakcji. Chociaż najlepsze statystyki mają jedną, wielką atrakcję – Jezioro Solińskie. Śmiało można powiedzieć, że deklasuje konkurencję.

Na wakacje w Bieszczady

Turyści najchętniej przyjeżdżają w Bieszczady latem – w lipcu pojawia się najwięcej zapytań o noclegi. Ale inne miesiące powoli zyskują na wartości i coraz popularniejsze stają się wyjazdy w Bieszczady zimą. Chętnie odwiedzane są wtedy bieszczadzkie szlaki (narty biegowe, rakiety śnieżne) i wyciągi.

Od siebie dodamy, że warto dać szansę Bieszczadom poza sezonem letnim. Szczególnie jesień w Bieszczadach jest piękna i kolorowa…

Wiosną natomiast jest nadzwyczaj zielono…

Slow life – slow travel

Wybór jakości zamiast ilości zawsze przychodzi z trudem, ale warto spędzić więcej czasu w jednym miejscu i nasycić się nim – doświadczamy więcej, sięgamy głębiej. Dlatego też wielu podróżników przerzuca się na tzw. slow travel. A Bieszczady, i całe Podkarpacie, są idealną destynacją na takie podróże. Jak wynika ze statystyk portalu nocowanie.pl, średnia długość noclegu w naszym województwie wynosi 4 noce. W sezonie letnim te statystyki są jeszcze lepsze.

Cieszymy się, że nasz region tak prężnie się rozwija i coraz więcej turystów decyduje się na spędzenie urlopu w Bieszczadach. Bo warto!

Mamy nadzieję, że będzie tylko lepiej 🙂

Zapraszamy, o każdej porze roku!

 

źródło: nocowanie.pl

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.