Bieszczady najpiękniejsze są wiosną czyli wyniki konkursu na Bieszczadzki Kalendarz 2021

Jesteśmy po ostatecznej rozgrywce dotyczącej Bieszczadzkiego Kalendarza 2021 i czas najwyższym by ogłosić wyniki a co za tym idzie zaprezentować fotografie, które w tym kalendarzu znajdziecie. 

W świetle Waszych głosów, których oddano łącznie 973, traci rację bytu powiedzenie, iż Bieszczady najpiękniejsze są jesienią. I to traci je… bezapelacyjnie!

Najpiękniejsze są bowiem… wiosną! Spośród owych 973 głosów, blisko 42% (407) oddanych zostało na zdjęcia wiosenne, nic zatem dziwnego, że pierwsze cztery miejsca zajęły fotografie przedstawiające bieszczadzkie okoliczności przyrody właśnie w tej porze roku. Zgodnie z zasadami, zdjęcie, które zajęło czwarte miejsce nie znajdzie niestety miejsca w kalendarzu, jakkolwiek uzyskało więcej głosów, niż zwycięzcy we wszystkich innych porach roku, którzy kalendarz ozdobią. Ale takie były zasady. Dura lex, sed lex.  

A zwycięzcy wiosny to

Bieszczadzki Kalendarz Wiosna Marrtinez Calvo_2

zdjęcie nr 2, autor Marcin Marek Kucharzyk, 96 głosów.

Zilustruje ono kwiecień 2021 r., chyba, że macie odmienne zdanie i wyrazicie je w mailach lub komentarzach. Wybór padł na kwiecień, bowiem kolejna pozycja – zdjęcie nr 4, tego samego Autora, ewidentnie powinno być przypisane do maja, który uchodzi za miesiąc miłości, zwłaszcza już w Bieszczadach.

Bieszczadzki Kalendarz Wiosna Marrtinez Calvo_3
W tej sytuacji przepiękna śnieżyca wiosenna autorstwa Adriana Weimera, która zajęła trzecią pozycję trafi na marzec, zgodnie zresztą z cechami, które ten gatunek w Bieszczadach przejawia;)

Bieszczady Kalendarz, wiosna Adrian Weimer

Zwycięzcy lata

Lato rozpoczyna zdjęcie nr 10 – romantyczne łódki nad Soliną autorstwa Marcina Marka Kucharzyka, które – w naszej opinii i wobec tematyki pozostałych zdjęć – najlepiej obrazuje lipiec.

Bieszczadzki Kalendarz Lato Marrtinez Calvo

Drugie miejsce lata to fotografia nr 7, autorstwa Iwony Karolinczak, którą – z racji pewnej nostalgii przypisujemy do sierpnia:

Bieszczady Kalendarz lato, Iwona Karolinczak

Zdjęcie zaś nr 12 Marcina Włóczykija swoją soczystą zielenią ewidentnie kwalifikuje się na czerwiec 🙂 

Bieszczadzki Kalendarz Lato Marcin Włóczykij_1

Zwycięzcy jesieni

Jesień niewielką przewagę (1 głosu) wygrała fotografia fotografia nr 18 Marcina Włóczykija, dodajmy, że późna jesień, zatem listopad.

Bieszczady Kalendarz, jesień Marcin Włóczykij

Piękne kolory na zdjęciu nr 13 autorstwa Eryka Kuncewicza to ewidentnie październik:

Bieszczady Kalendarz, jesień Eryk Kuncewicz

Z kolei tajemnicze Bieszczady w barwach przypominających klimat Pożegnania z Afryką z fotografii nr 15 Darka Nocunia przypisujemy do września, który dla wielu z nas jest pożegnaniem z …wakacjami.

Bieszczadzki Kalendarz Jesień Dariusz Nocuń

Zwycięzcy zimy

W porze zimowej zatriumfowała łamiąc konwencję fotografia Marcina Marka Kucharzyka, nosząca nr 21 i prezentująca panoramę, kojarząca się raczej z innymi porami roku, acz ewidentnie zimową. To nietypowe jak na bieszczadzką zimę zdjęcie zostało jednak ostatecznie wycofane z konkursu, zatem nie znajdzie się na kalendarzu na rok 2021.

Z kolei to, że zima może być w Bieszczadach surowa, doskonale ilustruje fotografia nr 22 (autor: Andrzej Lenart), niech przypomina nam przysłowie, idzie luty, podkuj buty ;).

 

Bieszczadzki Kalendarz Zima Andrzej Lenart
Zaś optymistyczna fotografia nr 20 (autorka: Iwona Karolinczak) rozpocznie rok 2021, wędrując jako zdjęcie stycznia. 

Bieszczady Kalendarz, zima Iwona Karolinczak

I wreszcie jako ilustracja grudnia trafi do kalendarza zdjęcie nr 23 (autor: Adrian Weimer). 

Bieszczady Kalendarz, zima Adrian Weimer

Wybraliście zatem takie fotografie a my przypisaliśmy je wstępnie do miesięcy – choć możecie poddać ten podział krytyce, czy to w komentarzach czy to w mailach. Dzięki temu dużo już wiemy o Bieszczadzkim Kalendarzu na rok 2021 i możemy rozpocząć jego przedsprzedaż na wyjątkowo korzystnych warunkach, o których więcej można się dowiedzieć 

tutaj

W każdym razie okazja jest niepowtarzalna, kalendarz ogromny (610×400 mm) a koszty wysyłki nie występują! 

 

Już wkrótce zaprezentujemy Wam wybrane hasła, których wpłynęło całkiem sporo listę świąt, które – dzięki kalendarzowi – będziecie mogli obchodzić niemal codziennie! Okaże się także, dlaczego kalendarz będzie wyjątkowo ważny dla biegaczy, ale to wkrótce!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.