Bieszczadzka Apteka Ziół – Twoim lekarstwem o każdej porze roku!

Nie ważne jak długo będzie trwała zmiana.
Natura zawsze wie jak rozkwitnąć!
Ty także jesteś częścią natury!

Jak kluczowa dla życia jest równowaga pokazuje nam najdoskonalej sama natura. Najpełniej w harmonii czterech pór roku, każda z nich bowiem płynnie zamienia stare z nowym, niesie odmienne potrzeby i wzbogaca świadomość, nie przestając być częścią odwiecznego cyklu. Nie mniej wiosna i jesień niż lato i zima są czasem przeobrażeń przyrody a zarazem wyjątkowej przemiany naszego ciała i umysłu, a nawet naszej duszy…

Bieszczadzki Kalendarz
fot.: Zygmunt Krasowski

Aby zadbać o tę równowagę, warto na co dzień korzystać z leczniczych skarbów natury, którymi jesteśmy wszyscy obdarowywani w rozmaitości związanej z porami roku. Mam tu na myśli bieszczadzkie zioła rosnące na łąkach, w lesie czy ogrodzie, dalej owoce – z drzew i krzewów zarówno tych domowych jak i tych całkiem dzikich, tych skromnych i tych będących chlubą naszego krajobrazu i oczywiście pełne zdrowia warzywa, rosnące w naszych ograch i na polach. 

Bieszczadzka Apteka Ziół
Bieszczadzka Apteka Ziół

Świadome korzystanie z tych bieszczadzkich skarbów natury to gwarancja skutecznego dbania o zdrowie, które dla każdej i każdego z nas powinno być wartością najważniejszą. 

Spragnieni pozytywnych zmian w życiu budujmy zatem mądre i zdrowe nawyki żywieniowe. Mam nadzieję, że Waszą inspiracją i drogą, która Wam w tym skutecznie pomoże, stanie się Bieszczadzka Apteka Ziół oferowana przez Bieszczadzkie Herbarium.

 

 

Bieszczadzkie Herbarium

Bieszczadzką Aptekę Ziół tworzą kompozycje zbudowane z udziałem naszych prozdrowotnych bohaterów – ziół, owoców, warzyw. Każda z herbatek Bieszczadzkiego Herbarium i każdy innych produktów, ma duże znaczenia dla wybranych aspektów naszego samopoczucia, kondycji, witalności – jednym słowem Zdrowia. Dodatkiem do tych herbatek są praktyczne informacje dotyczące surowców zielarskich, cennych, leczniczych właściwości a także propozycje ich kuchennego i kosmetycznego zastosowania.  

Każda prozdrowotna podróż z Bieszczadzką Apteką Ziół, każdy produkt Bieszczadzkiego Herbarium odbuduje i wzmocni Twoje więzi  z naturą i jej leczniczymi skarbami.

Karpacki Sekret

4 pory roku z Bieszczadzką Apteką Ziół i Bieszczadzkim Herbarium…

Wiosna to czas odbudowy po zimie naszej formy, skutecznie w tym pomoże nam: młodziutka pokrzywa, czosnek niedźwiedzi, mniszek lekarski, kwiat czarnego bzu i głogu. Róbmy sałatki z tychże młodziutkich bomb witaminowych.

Herbatka Bieszczadzkie Herbarium wiosenne wzmocnienie TUTAJ

Bieszczadzkie Herbarium
Bieszczadzkie Herbarium

W lecie zioła mogą Nas skutecznie orzeźwić dbając o nasze zdrowie. Melisa, mięta, szałwia z nutą lawendy ugaszą największe pragnienie. Lato pięknie skąpane jest w kwiatach m.in. dziurawca, krwawnika, kwitnącej lipy, których nie może zabraknąć w Twojej domowej apteczce. To również czas przepysznych soczystych owoców: poziomek, jeżyny, maliny,  porzeczki czarnej, aronii. Warto oprócz samych owoców zbierać liście z tychże krzewów. Zawierają one równie cenne jak sam owoc składniki odżywcze.

Herbatka Bieszczadzkie Herbarium letnie orzeźwienie TUTAJ

Bieszczadzkie Herbarium
Bieszczadzkie Herbarium

Jesień – symbol dojrzałości –  zbierania owoców, a także korzeni ziół. Wśród owoców mam na myśli przede wszystkim te dziko rosnące jak:  głóg,  czarny bez, jarzębina, jabłoń, grusza a także przydomowa pigwa, pigwowiec, rokitnik, berberys. Natomiast dla korzenie ziół  to czas największej zasobności w aktywne składniki i warto ukopać korzeń żywokostu, mniszka lekarskiego czy łopianu. 

Bieszczadzka Apteka Ziół

Podczas jesieni Bieszczadzkie Herbarium poleca herbatkę ziołową Jesienne wzmocnienie TUTAJ to naturalna kuracja witaminowo-wzmacniająca. 

Bieszczadzkie Herbarium
Bieszczadzkie Herbarium

Zima pora roku wymagająca, w której warto wzmocnić naszą odporność. Skutecznie nam w tym pomoże nasza domowa apteczka pełna przetworów  wykonanych podczas wiosny, lata i jesieni. Dłuższe wieczory sprzyjają chwilom zatrzymania się w domowym kąciku w towarzystwie ulubionej książki i filiżanką ziołowej herbatki…

Herbatka zimowe uodpornienie Bieszczadzkie Herbarium TUTAJ

Bieszczadzkie Herbarium
Bieszczadzkie Herbarium
Zobacz całą ofertę Bieszczadzkiego Herbarium TUTAJ

Mam nadzieję, że Bieszczadzka Apteka Ziół stanie się dla Ciebie inspiracją i kopalnią wiedzy dzięki której zadbasz o swoje zdrowie.

A tymczasem…

Wiosną, latem i jesienią wypełnij swoją domową spiżarnię słoiczkami pełnymi  leczniczych smakołyków. A zimą wzmocnij swoją formę, korzystając z tychże leczniczych skarbów. I oczywiście nie zapomnij o chwili relaksu i wypoczynku tylko dla siebie w towarzystwie  natury i dobrej ziołowej herbatki!

Świadomego korzystania z leczniczych skarbów natury!

♥ ♥ ♥ ♥ 

Monika Bulik

coach, zielarka, fitoterapeutka

zioła w świadomym odżywianiu

www.bieszczadzkieherbarium.pl

www.bieszczady.shop

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.