Bieszczadzka Kolejka Leśna

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci” czy też o „bieszczadzkiej kolejce”. Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do miejscowości Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej, i wybrać się na przejażdżkę jedną z proponowanych tras przejazdu.

Wiele osób kupujących bilety zaskoczy klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka.

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że ta nietypowa linia kolejowa zostanie zlikwidowana. Jednak dzięki staraniom powołanej Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej – Majdanie udało się reaktywować jej działalność i udostępnić ją na nowo turystom.

Rozkład jazdy pociągów turystycznych 

Bieszczadzka Kolejka Leśna w okresie maj – październik oraz w okresie ferii zimowych kursuje według rozkładu jazdy, którego szczegóły możecie zobaczyć tutaj.

Dodatkowo przez cały rok można zorganizować przejazd na zamówienie (trasa, termin do uzgodnienia z Biurem Fundacji), Bieszczadzka Kolejka Leśna kursuje także zimą,  podczas ferii zimowych,  w każdą sobotę.

Istnieje także możliwość zamówienia przejazdu parowozem, a także wynajęcia pociągu poza rozkładem jazdy.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.