Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

W pierwszy weekend po zakończeniu roku szkolnego w Bieszczadach oficjalnie otwarto Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła. Szkołę nie byle jaką, bo po pierwsze – dla każdego, bez względu na wiek, a po drugie – wyjątkową ze względu na wykładane w niej przedmioty.

Jak dowiadujemy się z prezentacji na stronie internetowej, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to miejsce, w którym możesz aktywnie uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów.

W pochodzącej z początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych:

  • samodzielnie utoczysz garnek,
  • własnoręcznie napiszesz pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii,
  • nauczysz się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła – zapowiedź

W najbliższy weekend Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Z tej okazji, w sobotę 23 czerwca w godz. 14.00 – 18.00, serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy Olszanica na dzień otwarty. W niedzielę 24 czerwca o godz. 16.00 zachęcamy właścicieli hoteli, pensjonatów, biur podróży i organizatorów turystyki do przybycia na pokazowe warsztaty w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła.Wszystkie informacje dotyczące działalności Szkoły można znaleźć na www.ginacezawody.pl lub pod nr tel. 570 770 135.Serdecznie zapraszamy!

Gepostet von Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła am Montag, 18. Juni 2018

 

Blisko 400 m² powierzchni, w których nowoczesne środki wystawiennicze wspomagają  proces poznania dawnych rzemiosł.  Tu znajduje się klasa na strychu, w której znajdowało się dawniej mieszkanie  nauczyciela. Obecnie jest to nowoczesna sala audiowizualna, gdzie zostaniesz przeniesiony w czasie i dowiesz się o dawnych rzemiosłach występujących w Bieszczadach. Następnie każdy z uczestników uda się do kancelarii, piekarni, klasy kaligrafii oraz garncarni gdzie samodzielnie wykona pracę.

W każdej z klas znajdują się aplikacje, które pomogą nam sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, fotoplastikony, żywe zdjęcia, okno 3D oraz beczka śmiechu.

A tak wyglądało uroczyste otwarcie:

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła – otwarcie

Prezentujemy filmik z otwarcia Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła. Zapraszamy codziennie w godzinach: 9.00, 11.00, 13.00 i 15.00. Więcej informacji na www.ginacezawody.plZapraszamy 🙂

Gepostet von Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła am Donnerstag, 28. Juni 2018

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to atrakcyjna propozycja spędzenia czasu dla każdego, zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i dorosłych, którzy pielęgnują swoje “wewnętrzne dziecko” 🙂

We wnętrzach, w których odkryto ich naturalny urok, cofniecie się w czasie… Nauczycie się pięknie kaligrafować i poczujecie jak pod palcami układa się czerpany domowymi metodami papier:

Ulepicie i ozdobicie garnek, misę lub dzbanek:

A kiedyś może i lampę (tutaj akurat charakterystyczne dzieło ze Starego Kina w Lutowiskach):

Oraz upieczecie coś z bieszczadzkiego menu. Np. pyszne proziaki 🙂

A zatem, rezerwujcie miejsce na zajęciach i spędźcie twórczo czas w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła 🙂

Adres: Uherce Mineralne 137, 38-623 Uherce Mineralne

Strona WWW: www.ginacezawody.pl

Telefon: 570 770 135

Koszt uczestnictwa w lekcji:
bilet normalny – 45 zł
bilet rodzinny (2+2) – 40 zł/os
bilet grupowy (grupy autokarowe) – 40 zł/os

Uwaga!
Rezerwacje indywidualne przyjmowane są wyłącznie przez panel rezerwacyjny bądź 10 minut przed zajęciami (jeśli są wolne miejsca).
Dostępność miejsc na dany termin można sprawdzić w panelu rezerwacyjnym.
Lekcja trwa 2 godziny zegarowe.

W cenie zawarte są materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć.
Każdy z uczestników zabiera ze sobą wykonane przez siebie prace.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.