BIESZCZADZKIE TEMATY

Przyroda

W regionie tak unikatowym jak Bieszczady nie brakuje wszelakiej maści zwierzyny ani najrzadszych roślin. Śpiew ptaków słychać prawie nieustannie, a leśne ssaki dostojnie przechadzają się przy szlakach. Radzimy zatem, jak nie przegapić wspaniałej fauny i flory, podczas Waszych wędrówek i jak najlepiej poznać przyrodę Bieszczadu.

Bieszczadzka Apteka Ziół

Zadbaj o swoje zdrowie odkrywając leczniczą moc bieszczadzkich ziół, skutecznych o każdej porze roku. Odkryj ich sekrety uzdrawiające Twoje ciało i kojące Twój umysł. Poznaj tajemnice karpackiej kuchni, związane z ziołami i ich niezwykłą leczniczą mocą.

Bieszczadzkie wywiady

Bieszczady to przede wszystkim ludzie, którzy zatrzymali się tutaj i postanowili odmienić oblicze tego miejsca. O ich pracy, dokonaniach, marzeniach i celach, przeczytacie w zapisach rozmów z nami, w których nie brak sensacji i nie brak wzruszeń.

Historia i zabytki

Pomagamy odkryć to, co zniknęło pod grubą warstwą zapomnienia. Bieszczady nie zawsze były dzikie i wyludnione. Wręcz przeciwnie. Ongiś tętniły życiem i zachwycały różnorodnością. Postaramy się pokazać wam ich dawny blask, przybliżyć ludzi, którzy odcisnęli na tej ziemi swoje piętno i pozostawili wspaniałe pamiątki wielkiej przeszłości.

Bieszczady.Sztuka

Nie tylko w krajobrazie Bieszczadów widać rękę artysty. Największe zagęszczenie artystów na kilometr kwadratowy to nie mit. Dajcie się zatem pozytywnie zaskoczyć i wyruszcie na spotkanie bieszczadzkich twórców, jakże licznych i jakże różnorodnych.

Książka i Film

Książki o historii i o współczesności, krótkie i długie, szare i kolorowe, na smutno i na wesoło. Filmy z najpiękniejszym, bieszczadzkim krajobrazem w tle, o przyrodzie, o ludziach, o przygodach, o życiu. Dla tych, którzy są tu obecni i dla tych, którzy w Bieszczadach być nie mogą. Polecamy wyłącznie najlepsze tytuły z najwyższej półki.