Boże Narodzenie w Bieszczadach

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku, które kojarzą się nam z pewnego rodzaju magią, miłością oraz rodzinnym ciepłem. To bardzo wyjątkowy czas, który należy spędzić równie wyjątkowo.

Jeśli nie macie jeszcze planów to zapraszamy w Bieszczady – doskonałe miejsce na świąteczny, rodzinny wypoczynek. Bieszczadzcy gestorzy przygotowali dla Was specjalne, niezwykle bogate oferty kuszące niezwykłymi atrakcjami…

 

W rodzinną podróż do dzieciństwa, dzięki której obudzą się wspomnienia, zabierze Was Gościniec Dębowa Gazdówka w Łodynie. Świąteczny wypoczynek w Gościńcu to pięć dni odpoczynku, smaczna karpacka kuchnia i wiele atrakcji.

Aby uatrakcyjnić świętowanie, w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę, zaplanowano rodzinne warsztaty bibułkarskie czyli wspólne przygotowywanie ozdób i najlepsze na koniec – czyli ubieranie choinki.

Kolacja wigilijna to tradycyjnie 12 potraw świątecznych przygotowanych przez doświadczonego Szefa Kuchni. W menu wigilijnym m.in. barszcz z uszkami, kapusta z grochem czy pierogi, no i oczywiście karp po żydowsku i pieczony.

W Boże Narodzenie całodzienne świętowanie oraz wspólne wieczorne kolędowanie. Z kolei na św. Szczepana, relaks, sauna, kąpiel w bali – albo dla aktywnych mnogość atrakcji ustrzyckich (np. wyciąg narciarski). Ponadto Gospodarze oferują szereg dodatkowych atrakcji – tzw. „Active Winter”.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Moc atrakcji na ten wyjątkowy czas w roku przygotował Kompleks „Skalny” położony nad Bieszczadzkim Morzem w Polańczyku. Do dyspozycji gości, w pakiecie świątecznym Strefa Wellnes i SPA z basenem i atrakcjami wodnymi, rakiety śnieżne, kijki Nordic Walking oraz sprzęt narciarski. Szczególnie interesująco zapowiada się klimatyczny wieczór w Dymnej Chacie, zlokalizowanej przy ośrodku, z ogniskiem, bieszczadzkimi legendami i opowieściami w tle.

W dzień Wigilii wyprawa do lasu po świąteczne drzewko i wspólne jego ubieranie. A gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie, kolacja wigilijna i przysmaki kuchni kresowej. Nazajutrz wieczór kolęd w towarzystwie zaproszonych muzyków,  a w drugi dzień Świąt traperski kulig z ogniskiem, któremu towarzyszyć będzie śpiew, aromat grzańca i niezapomniany magiczny nastrój.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Hotel Zefir w Polańczyku również przygotował wspaniałą ofertę świątecznego wypoczynku. W pakiecie pobytowym m.in. strefa relaksu w SPA, relaks na świeżym powietrzu czyli seans w Ruskiej Bani. Ponadto uroczysta kolacja wigilijna z wizytą św. Mikołaja. W Boże Narodzenie świętowanie z pieczeniem kiełbasek, degustacją lokalnych trunków, a wieczorem świąteczna kolacja bożonarodzeniowa z muzyką w tle.

Drugi dzień świąt zapowiada się równie wspaniale bowiem czeka Was wyśmienita regionalna obiadokolacja z daniami kuchni łemkowsko-bojkowskiej oraz kolędowanie z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

W ciszy i spokoju z dala od codziennych zmartwień w miłej atmosferze, przy kolędach, u podnóża bieszczadzkich połonin. Takie warunki spędzenia  świąt Bożego Narodzenia gwarantuje Zajazd pod Caryńską.

W programie wspólne ubieranie choinki, uroczysta kolacja wigilijna. A po niej upragniona przez najmłodszych wizyta św. Mikołaja. Gdy spadnie trochę śniegu zapraszamy do uprawiania turystyki górskiej, nart biegowych, nart skiturowych oraz wypraw na wyciągi narciarskie Gromadzyń czy Lawortę.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Natomiast w w Hoszowie koło Ustrzyk Dolnych znajduje się  Zajazd „Bieszczadzka Ostoja”.  Tutaj  obudzą się Twoje wspomnienia, które ubogacone zostaną dodatkowymi atrakcjami.

Na początek wyprawa po choinkę z przewodnikiem pełna przygód. Następnie uroczysta Wieczerza Wigilijna z tradycyjnymi 12 potrawami świątecznymi z wizytą Świętego Mikołaja, a no koniec emocjonującego dnia wigilijny wieczór filmowy dla najmłodszych.

Ciekawą propozycja jest świąteczny kulig z pochodniami i ogniskiem, kulig wyruszy spod ośrodka w pędzących saniach w krainę dzikich Bieszczadów. Niepowtarzalny klimat i świetna zabawa gwarantowana.

Na św. Szczepana biesiada przy grillu z koncertem bieszczadzkiego Barda w zaciszu Chaty grillowej z najlepszymi pieczonymi specjałami Szefa Kuchni.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Na święta zaprasza również Villa Collis, gwarantując luksusowe zakwaterowanie, świąteczne dekonstrukcje szefa kuchni i szeroką gamę atrakcji: nieograniczony dostęp do basenu, jacuzzi i saun, koncert kolęd i pastorałek w salonie przy kominku, wspólne lepienie bałwana lub zbijanie drewnianego dziadka w zależności od pogody czy kulig z pochodniami.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Święta Bożego Narodzenia to czas ciepłych rodzinnych spotkań, odpoczynku. Zachęcamy do spędzenia tego czasu w Stanicy Kresowej Chreptiów. Dla gości przygotowano komfortowe pokoje oraz apartamenty z okien których roztacza się widok na ośnieżone szczyty gór. Nie zabraknie potraw kuchni regionalnej, właściciele podpowiedzą jak spędzić czas wolny, a na koniec gości czeka Bieszczadzka olimpiada nazywana również biegiem zakapiora i wieczorem grzane wino przy kominku.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Jeśli chcecie oderwać się od zgiełku miasta i swoich czterech kątów, to świetnym rozwiązaniem będzie wyjazd na Boże Narodzenie w Bieszczady. Możecie nie tylko intensywnie wypocząć i nabrać sił do dalszej pracy, ale jednocześnie przeżyć wyjątkowe chwile w świątecznej atmosferze.
Solinianka proponuje aż 3 różne pakiety świąteczne. Wybierzcie najlepszy dla siebie i przeżyjcie niezapomniane Święta w górskim klimacie. Każdy wariant zawiera w sobie pełne wyżywienie, a w tym również wieczerzę wigilijną, podczas której będzie można skosztować tradycyjnych, regionalnych przysmaków.
Zapraszamy całe rodziny, nie zapominając o tych najmłodszych. Dlatego też proponujemy szeroki wybór atrakcji dla dzieci, w tym między innymi konkursy plastyczne czy warsztaty, na których Wasze pociechy nauczą się wykonywać ciekawe ozdoby choinkowe.

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

 

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, który każdego roku pragniemy spędzić w sposób wyjątkowy. Spotkania w gronie rodzinnym, skrzypiący śnieg pod nogami, zapach wigilijnych potraw, pachnąca lasem choinka, wirujące płatki śniegu i wspólne kolędowanie, to wszystko sprawia, że przenosimy się w krainę magii. Spełnimy te marzenia właśnie w Bieszczadach.

W Chacie Gajowego połączono nowoczesność i drewniany styl. Będzie ciepło, przytulnie, a jednocześnie jasno i przestronnie. Do dyspozycji gości są dwa apartamenty –  Drwala lub Gajowego. W pakiecie świątecznym natomiast: świąteczny koszyk „swojskie jadło”, „wyprawa po świerka” (wspólnie z „Drwalem” wyruszymy na rakietach śnieżnych w krainę Bieszczadu w poszukiwaniu najpiękniejszego drzewka do Chaty Gajowego) i „wieczór pod gwiazdami”  (świąteczna kąpiel w podgrzewanej beczce).

>> poznaj szczegóły oferty i cennik <<

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i te święta spędzicie w Bieszczadach 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.