WARSZTATY FOTOGRAFICZNE 


Przyroda w Bieszczadach
Przyroda w Bieszczadach
Galeria Bieszczady w Fotografii Mariusz Strusiewicz JELENIE (Cervus elaphus)_M
Galeria Bieszczady w Fotografii Mariusz Strusiewicz GIL (Pyrrhula pyrrhula)_M
Galeria Bieszczady w Fotografii Mariusz Strusiewicz Macro motyl
previous arrow
next arrow

Niepowtarzalna okazja poznania prawdziwego, bieszczadzkiego lasu – pełnego dzikich zwierząt i niesamowitych roślin.

Dla wszystkich spragnionych niezwykłych doznań polecamy Warsztaty fotografii przyrodniczej. Razem z fotografem – Mariuszem Strusiewiczem – zgłębicie tajniki sztuki fotografii, poznacie podstawy prawidłowej kompozycji, dowiecie się – czym się kierować przy wyborze sprzętu.

Oferta skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych, a obejmuje ona m.in.:

Warsztaty fotograficzne

Na początek warsztaty, na których dowiecie się o podstawach fotografii, kompozycji, wyborze sprzętu i archiwizacji zdjęć. O tym, jak zrobić dobre zdjęcie nawet bez drogiego sprzętu i programu do obróbki zdjęć.

Jest to oferta najlepiej pasująca do klientów indywidualnych – każdy ma inny pomysł na zdjęcie i inaczej widzi ten sam temat. Ale nie brakuje też tematów na zajęcia grupowe.

Warsztaty fotograficzne z elementami bushcraftu

Warsztaty fotograficzne poszerzone o elementy bushcraftu. Na tych warsztatach dowiecie się, jak poruszać się po lesie, pozyskiwać jedzenie, rozpalić ogień i wiele podobnych. Nauczycie się również, jak zrobić dobre zdjęcia w lesie i nie tylko. Opanujecie podstawy fotografii, dowiecie się o kompozycji, archiwizacji zdjęć i o tym, jak wybrać sprzęt.

Indywidualne wyjścia do lasu

Dla zainteresowanych – indywidualne wyjścia do lasu i próby obserwacji zwierzyny. Czeka Was wizyta w czatowni fotograficznej – aby uchwycić zwierzynę na zdjęciu nie trzeba będzie leżeć na gołej ziemi do białego rana 😉
Dowiecie się, jak się zachowywać w lesie, jak „przywołać” konkretne zwierzę oraz gdzie szukać danych gatunków.

Program dla zielonych szkół

W ramach współpracy z wieloma biurami podróży prowadzone są zajęcia dla zielonych szkół. Pan Mariusz Strusiewicz opowiada dzieciom o lesie, o zwierzętach, przedstawia im podstawy bushcraftu, ale przede wszystkim mówi o tym, co jest dla niego najważniejsze – o fotografii. Obecnie prawie każdy posiada telefon komórkowy z aparatem – i nawet za jego pomocą można wykonać świetne zdjęcia.

Wycieczki po Bieszczadach

Chcecie poznać ciekawe miejsca i ludzi? Zapraszamy Was na wędrówkę z człowiekiem, który o Bieszczadach wie prawie wszystko. Zobaczycie miejsca nieznane większości turystów i poznacie ich historię. Prowadzący wskaże, na co warto zwrócić uwagę, wędrując po Bieszczadach – tak, aby nic nie umknęło, a na koniec dostaniecie zdjęcia z tej wspólnej wędrówki.

Program ustalany indywidualnie, w zależności od zainteresowań klientów. Nie ma mowy o nudzie i sztampowych, przereklamowanych atrakcjach.

Zapraszamy!

Fotograf Przyrody
Mariusz Strusiewicz

 

Kontakt: 
tel. 729499895
Facebook_icon

Jakie zwierzęta zobaczysz w Bieszczadach?


Niedźwiedź brunatny

Niedźwiedź brunatny jest jednym ze sztandarowych symboli Bieszczadów, ale  zamieszkuje również Azję, Europę Północną i Amerykę Północną.

Ściśle chroniony na obszarze całej Polski!

Jeleń

Od połowy września, a czasem nawet wcześniej, gdy tylko pojawią się pierwsze przymrozki, przy wyżowej słonecznej pogodzie, bieszczadzkie doliny i lasy rozbrzmiewają rykiem samców jeleni, zwanych bykami.

Usłysz bieszczadzkie rykowisko!

Borsuk

Borsuk prowadzi życie nocne, dzień przesiaduje w norze, która ma często bardzo skomplikowaną budowę. Do głównej komory prowadzi często kilka krętych korytarzy, a wejścia do nich z zewnątrz są od siebie znacznie oddalone…

Pluszcz

Pluszcz większość czasu spędza w korytach potoków stojąc, chodząc lub skacząc po kamieniach albo szukając pod wodą pokarmu. Po dnie potoków potrafi biegać wbrew prądowi rzeki  – to jedyny ptak śpiewający, który potrafi dobrze nurkować i pływać.

Ryś

W Bieszczadzkich lasach występują dwaj przedstawiciele rodziny kotowatych, a mianowicie ryś oraz żbik. Spotkania z nimi należą do jednych z najrzadszych, nawet dla osób które zawodowo zajmują się badaniem ich biologii. Wprawdzie ryś stał się symbolem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a jego głowa znajduje się w logo tego obszaru chronionego, to nawet tam nie jest on zwierzęciem częstym…

Derkacz

Nazwa „derkacz” nawiązuje do charakterystycznego głosu wydawanego przez samce tego gatunku, który to przypomina skrzeczące i monotonne „der der der der”. Zresztą znajomość głosu jest kluczowa dla wykrycia tego gatunku, gdyż nawet wprawni ornitolodzy nie są w stanie go wypatrzeć przez lornetkę.


Gorrrąco zapraszamy!