Duet Gajda

Muzyka karpacka to muzyka gór, łączących w sobie dziedzictwo wielu narodów i wielu kultur. Stąd też bogactwo różnorakich inspiracji i brzmień. To tutaj stykał się Wschód z Zachodem i to tutaj znajdujemy inspiracje węgierskie, austriackie, ukraińskie, rusińskie, niemieckie, rumuńskie, żydowskie i oczywiście polskie.

To niezwykłe rodzeństwo, które mieszka w Olszanicy – miejscowości położonej w pięknych i malowniczych Bieszczadach.

w składzie: Małgorzata Gajda – skrzypce i wokal oraz Seweryn Gajda – akordeon.

Seweryn jest niezwykle utalentowanym muzykiem i laureatem wielu prestiżowych konkursów akordeonowych zarówno na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Wśród największych osiągnięć należą: 1-sze miejsce w Wiedniu w Austrii, 1-sza nagroda w Lanciano we Włoszech, Grand Prix zdobyte na „XVIII Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej”, 1-sze miejsce w XVII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku oraz zdobycie „Internet Music Champion of the World” w Internet Music Competition 2013.
Duet Gajda gra bardzo zróżnicowaną muzykę. Przede wszystkim karpacką, opartą na dziedzictwie dźwięków wielu narodowości i kultur, zamieszkujących te tereny jeszcze całkiem niedawno. Posłuchać możecie melodii: łemkowskich, bojkowskich, żydowskich, słowackich, węgierskich, podhalańskich. Jednym słowem – góralskich.

Gosia i Seweryn w duecie muzykują od wielu lat, w sumie od dzieciństwa. Swoją obecnością wspomagali również inne zespoły z bieszczadzkich terenów, grywając na różnych festiwalach kulturowych i koncertach – nawet na Bieszczadzkich Drezynach Rowerowych.

Obecnie Gosia ukończyła studia o kierunku stomatologia oraz edukacja muzyczna. Seweryn otrzymał już licencjat na kierunku edukacja muzyczna, zaś jednocześnie jest studentem czwartego roku na wydziale stomatologii.
Miejsca jakie odwiedzili grając za granicą Polski to m.in.: Stany Zjednoczone (Stan Connecticut – Stamford, Nowy Jork, stan New Jersey-Paramus), Słowacja, Ukraina (Odessa), Węgry, Rumunia, Austria.
Brali udział w wielu Festiwalach jak i w Polsce tak i za jej granicami.
Występ tego niezwykłego rodzeństwa będzie dla Was pięknym wspomnieniem z pobytu w regionie!

2 komentarze

Leave a Reply

Your email address will not be published.