Galeria Ptaszarnia w Polańczyku

Bieszczady magiczny zakątek Polski mający do zaoferowania niezliczoną ilość bogactwa natury, smaków i ludzi sztuki.

Ktoś kiedyś wyliczył, że Bieszczady to jedyny region w Polsce, gdzie na 1 km kwadratowy  przypada największa ilość twórców.

Bieszczady to galerie sztuki i kiermasze różności bieszczadzkiego rękodzieła.

W podróży przez ten świat sztuki, zatrzymajmy się na chwilę w Polańczyku. Jest tam charakterystyczna Galeria sztuki, co się zowie „ Ptaszarnia”. Urokliwe logo, bujany fotel na progu… chwilo trwaj…

Gdy tam wejdziecie znajdziecie się w miejscu o jakim się nie zapomina: sztuka, magia, klimat, muzyka – przeplatają się wzajemnie, uzupełniają, to inny świat – o jakim czasem tylko marzymy.

Tam drzewo „rośnie” na środku z latarenką, a anioły zerkają na Was ciekawie, a figurki i talerzyki zatańczą w Waszych oczach w tan muzyki Waszej duszy.

Ptaszarnia”  to miejsce niezwykłe, gdzie każdy znajdzie coś , co go zachwyci, nie widział gdziekolwiek był. Tam możesz pogawędzić sobie i usłyszeć ciekawe opowieści, dowiesz się, co warto gdzie i kiedy w Bieszczadach zobaczyć. Tu usłyszysz o twórcach i rękodzielnikach, którzy w Galerii maja swoje prace, tu nikt nie jest anonimowy.

Zabierzesz ze sobą klimat tego miejsca do swojego domu, a wraz z pamiątką – weźmiesz wspomnienia i obraz.

Galeria ta to miejsce, które było, jest i będzie otwarte całorocznie.  Możesz odwiedzić na facebooku, zapisać swoją myśl w księdze pamiątkowej… chwilo trwaj… wśród codziennych, przyziemnych i bieżących spraw, będąc w zaciszu swojego domu: zamknij oczy, choć na moment i przywołaj obrazy z „Ptaszarni” – zostawiłeś tu cząstkę swej zachwyconej duszy i zabrałeś wspomnienia, których nie zabierze Ci nikt.

Będąc tam raz – wrócisz… na pewno 🙂

Adres:

„Ptaszarnia”

ul. Zdrojowa 17

38-610 Polańczyk

Telefon: 721 069 160

 

Lidia Tul-Chmielewska

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.