Galeria “U Tesi” – TERESA BODZIAK – HUSAR


Galeria u Tesi
DSC_0290
Galeria-u-Tesi
Galeria-U-TEsi-3
laleczki-u-Tesi-680x400
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Główną inspiracją artystki jest natura

Zasadą jest kultywowanie rękodzieła artystycznego

Miejsce gdzie możemy spotkać się z Panią Teresę Bodziak Husar, znaną wszystkim jako Tesia, jest już samo w sobie wyjątkowe. Jest to Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. To w nim Pani Teresa prowadzi swoją Galerię “U Tesi” – doskonale wpisującą się w to wyjątkowe miejsce.

Fascynacja ręcznymi robótkami Tesi zaczęła się po wycieczce na Uniwersytet Ludowy we Wzdowie, kiedy to jako pedagog wybrała się ze swoimi podopiecznymi. To właśnie ten czas zainspirował Tesię do założenia koła rękodzieła artystycznego, w którym wraz ze swoimi podopiecznymi zaczęła tworzyć. Powstawały obrazki z naturalnych surowców, robótki szydełkowe i wiele innego rękodzieła, a głowa pomysłów wciąż byłą pełna!  Wtedy to Tesia zdecydowała się na pokazanie swojego rękodzieła większej rzeszy ludzi…

I tak… od 1998 r. Pani Teresa prowadzi swoją galerię “U TESI”. Dziś ta galeria jest znana niemalże każdemu turyście, który odwiedził Bieszczady.  Inspiracją dla artystki jest natura i piękno które nas otacza – to właśnie ono dzieli się z nią swym bogactwem, z którego tworzy ekologiczne obrazy ze skóry, kory, mchu, ręcznie dzierga na szydełku i haftuje.

Wiele jej dzieł posiada certyfikat „Made in Karpaty”. Między innymi posiadają go ręcznie wykonane koszule, na styl Łemkowski i Bojkowski.

Sklep stacjonarny
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Uherce Mineralne 62 a
Biuro: ul. Rynek 14,
38-700 Ustrzyki Dolne
tel. +48  663 952 994
Facebook_icon

Świat rękodzieła Tesi…


Sznurek i juta

Biżuteria koralikowa

Szydełkowe inspiracje

Łemkowski i Bojkowskie koszule