Galerie “Czarny Kot” – Cisna i Polanki

Dzisiaj zapraszam Was do twórczej podróży, w której odwiedzimy miejsce pełne aniołów i artystów  – Cisną i jej okolice, a dokładnie Galerie „Czarny Kot”.  Podczas Waszych wakacyjnych wypoczynków nie może zabraknąć czasu na zdobycie wyjątkowych bieszczadzkich pamiątek. Wraz z wspomnieniami będą Wam długo przypominać o wspaniale spędzonych chwilach w Bieszczadach.

Galerie „Czarny Kot” to propozycje dla osób, którzy chcą obejrzeć, co gra w duszach tutejszych artystów. Jej produkty stały się jednym z bieszczadzkich znaków rozpoznawalnych –  znajdziecie ją w centrum Cisnej, a druga położona jest w miejscowości Polanki, przy turystycznej trasie Cisna-Terka-Wołkowyja. Najczarniejszy jest jednak Czarny Kot w Cisnej, który dzięki realizacji projektu Alpy Karpatom zyskał nowy wygląd.

Świadomy lub trafiający tu przypadkiem gość może obejrzeć i nabyć różnorodne prace wielu bieszczadzkich artystów wykonanych w najróżniejszych technikach. W Galerii reprezentowana jest rzeźba, malarstwo, ceramika, glina, akwarela, dzwonki czy bibułkarstwo. Uzupełniane dodatkiem w postaci pamiątek turystycznych.

Wśród unikatowych ręcznie wykonywanych prac i pamiątek wyróżniają się słynne Bieszczadzkie Anioły.

Są one wykonywane różnymi technikami z drewna, z kory, materiału, plecione ze słomy, malowane na kamieniach, czy robione z gliny.

Do „anielskiej” tematyki sięgają także znani już bieszczadzcy artyści, których prace można znaleźć w Galerii – jak choćby specjalizująca się w malarstwie olejnym i akrylowym Joanna Pawłowska. Artystka w swoich pracach star się zatrzymać czas Bojkowskich i łemkowskich cerkwi. Swoje prace prezentują tu m.in. malarz, rzeźbiarz i projektant wielu bieszczadzkich wnętrz Tomasz Żyto-Żmijewski. Malarz, grafik, rzeźbiarz i fotograf – Bogdan Gorczyca – zagłębiający się w swych pracach w ludzki umysł i jego stany duchowe. Swoje prace malarskie prezentuje tu także pomysłodawczyni powstania galerii – Ewelina Kudła-Krawiec.

Zapraszamy serdecznie do bieszczadzkich galerii pełnych twórczych pamiątek i aniołów.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.