II Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl

W przyszłą sobotę, 16 czerwca, w Przemyślu odbędzie się II Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl. Dla biegaczy przygotowano dwie trasy o zróżnicowanych dystansach – 55 i 21 km.

Dystans „Cesarski” ok. 55 km – godzina 7:00
Dystans „Forteczny” ok. 21 km – godzina 9:00

Start i meta – Przemyśl Rynek

Regulamin: KLIKNIJ TUTAJ

Nie zapomniano również o najmłodszych – i tak powstał MINI WYSZEHRADZKI ULTRAMARATON TWIERDZA PRZEMYŚL. BIEGI DZIECI podczas Ultramaratonu Twierdza Przemyśl.

Zapisy: KLIKNIJ TUTAJ
– roczniki 2010 i młodsze – dystans 200 m
– rocznik 2008 i 2009 – dystans 200 m
– rocznik 2006 i 2007 – dystans 500 m

  • Trasa biegu przebiega przez Rynek ul Fredry, Katedralną i Asnyka
  • Dystans 200m i 500m
  • Limit uczestników 100 osób!!!
  • Każdy uczestnik otrzymuje medal!!!
  • Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę rzeczową!!!

Niewątpliwie, jest to bieg odbywający się w wyjątkowym miejscu pod względem zabytków jak i przyrody. Zachęcamy Państwa do udziału w tej imprezie 🙂

Szczegóły na stronie internetowej biegu:

www.ultramaratontwierdzaprzemysl.pl

Co piszą o imprezie organizatorzy?

To co wyróżnia naszą imprezę wśród innych ultramaratonów, to wyjątkowy pomysł na połączenie biegowej pasji z poznawaniem jednej z największych atrakcji historycznych i turystycznych Przemyśla i regionu. Do „zdobycia” będzie południowo – wschodnia część pierścienia zewnętrznego Twierdzy Przemyśl – potężnego zespołu obiektów obronnych, z których osiem będzie mijanych przez zawodników w trakcie pokonywania kolejnych etapów biegu. Historia Twierdzy Przemyśl liczy sobie już ponad 100 lat, my będziemy biegać tylko 1 dzień, … ale za to w jakich okolicznościach!

Jakie są cele II Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl?

  • popularyzacja biegów długodystansowych oraz biegania jako najprostszej formy ruchu,
  • promocja Twierdzy Przemyśl, miasta Przemyśla i regionu, a także Grupy Wyszehradzkiej,
  • zachęcenie do zdrowego stylu życia i zapobiegania uzależnieniom wśród młodzieży i dorosłych.

Ze swojej strony możemy jeszcze wspomnieć, że o samej Twierdzy Przemyśl powstała książka – Twierdza Przemyśl. Powstanie – Rozwój – Technologie” Tomasza Idzikowskiego. 

Jak przystało na pracę o charakterze syntetycznym, obejmuje szeroki zakres zagadnień – od określenia przyczyn politycznych i militarnych przyznania tak znaczących środków finansowych na stworzenie Twierdzy, poprzez podjęcie próby periodyzacji budowy aż po określenie na szczeblu taktycznym roli poszczególnych dzieł w systemie obronnym.
Autor starał się zarazem przedstawić rozwój techniki stosowanej w wojskowości, szczególnie w kontekście rozwoju technologii (artyleria, broń piechoty, budownictwo, metalurgia), która pod koniec XIX w. doprowadziła do daleko idących zmian w sztuce wznoszenia fortyfikacji.

Nie popadając w przesadę – najlepsze kompendium wiedzy o powstaniu, budowie i rozwoju twierdzy, jakie dotąd zostało wydane!

Zachęcamy do lektury, ale przede wszystkim wzięcia udziału w biegach II Wyszechradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.