III Górski Bieg Ekologiczny już wkrótce!

14 kwietnia tego roku, w Ustrzykach Dolnych, na trasie wyznaczonej stokami „Kamiennej Laworty”, odbędzie się trzecia już edycja Biegu Ekologicznego.

Star i meta: ul. Gombrowicza. Zapisy nadal trwają, więc jeśli chcecie dołączyć do tego wydarzenia, zapraszamy na stronę zapisów: www.timekeeper.pl

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017 roku, na trasach szlaków spacerowych i narciarskich na stokach Kamiennej Laworty odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych, Seniorów w Biegach Anglosaskich. Były to zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbyły się w Bułgarii. Przepustkę na zawody wywalczyło pierwszych sześciu zawodników i zawodniczek.

Organizatorzy wydarzeń zadbali zarówno o zawodowców, jak i o amatorów górskiego biegania, dla których umożliwiono start w kategoriach Weteranów w I Ekologicznym Biegu Górskim. Na starcie pojawiło się ponad siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek w biegu głównym, oraz ponad 180 w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Dla wszystkich zawodników organizatorzy zabezpieczyli pakiety startowe oraz medale uczestnictwa.

Najlepszym “trójkom” spośród zawodników walczących o Mistrzostwo Polski wręczono medale, nagrody rzeczowe oraz finansowe a także statuetki i dyplomy dla wszystkich kategorii. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród mieszkańców, licznie zgromadzonych kibiców i rodziców startujących dzieci, co skłoniło organizatorów do przeprowadzenia kolejnej edycji ustrzyckich zawodów. W listopadzie władze PZLA przyznały Ustrzykom kolejną już, XVII edycję Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów i Seniorów a realizację imprezy powierzono Starostwu Powiatu Bieszczadzkiego. Pan Marek Andruch, Starosta Bieszczadzki podjął się wyzwania, zapraszając jednocześnie do współpracy Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady.  Wstępnie ustalono, że wzorem roku poprzedniego, jako imprezę towarzyszącą MP zorganizowany zostanie również III Górski Bieg Ekologiczny przeznaczony dla amatorów górskiego biegania.

Zarezerwujcie czas w następną sobotę na kibicowanie biegaczom, lub dołączcie do nich, poprzez zapisy na stronie www.timekeeper.pl. 14 kwietnia zapraszamy do Ustrzyk na Mistrzostwa Polski oraz kolejną edycję Biegu Ekologicznego zarówno licencjonowanych zawodników jak i amatorów, bez ograniczenia wiekowego.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji nie tylko dla biegaczy, ale również przybyłych gości – będzie muzyka i śpiew, rozgrzewające herbaty i wiele, wiele innych atrakcji.

Zawody zostaną przeprowadzone na trasach, na których zawodnicy biegli już w tamtym roku, ale w zależności od warunków pogodowych dopuszcza się zmianę miejsca – o czym organizatorzy będą informować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ustrzycki Klub Biegacza oraz fanpage “Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady” na facebooku.

Do zobaczenia w Ustrzykach! ?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.