Jesienne wydarzenia w Bieszczadach

Każdy powód jest dobry, żeby odwiedzić Bieszczady, natomiast “od przybytku głowa nie boli”, dlatego oprócz proponowania Wam niezatłoczonych szlaków, spokojnych mglistych ranków i rześkich wieczorów oraz bajecznych widoków za oknem, polecamy najciekawsze imprezy.

Jesienne kalendarium bieszczadzkich wydarzeń:

9 września, Bystre: III edycja cyklu zawodów kolarskich “Kellys Enduro MTB Series”

Największy cykl zawodów enduro w Polsce i jedyny, w którym rywalizacja odbywa się bez wcześniejszej znajomości trasy (formuła „on-sight”).

10 września, Krościenko: Dożynki Gminne

Święto wszystkich rolników. W planie degustacja potraw regionalnych, występy zespołów muzycznych i wręczenie wyróżnień dla rolników.

20-30 września, Sanok: Festiwal im. Adama Didura

Dziesięć dni występów na najwyższym poziomie. Balet, orkiestra symfoniczna, soliści, chóry, muzyka rozrywkowa i poważna, taniec, kino. Tego nie można przegapić.

24 września, Ustjanowa: II edycja Letniego Bieszczadzkiego Biegu i Marszu Lotników

Biegi, o długości 5 i 10 km, odbędą się na trasie biegowej im. Stanisława Nahajowskiego  w Ustjanowej Górnej k. Ustrzyk Dolnych.

7 października, Cisna: V Hyundai Ultramaraton Bieszczadzki

Ultramaraton Bieszczadzki to około 53 kilometry trasy pnącej się raz w górę a raz dół. Suma podbiegów i zbiegów to ok. 2000m. Możliwe są też opcje krótsze – Półultramaraton i Ćwierćultramaraton.

(Rejestracja na Ultramaraton i pozostałe biegi jest wciąż otwarta!)

8 PAŹDZIERNIKA, USTRZYKI DOLNE: LEPSZY RYDZ NIŻ NIC

To już czwarta edycja tej wyjątkowej imprezy w roli głównej z rydzem i innymi bieszczadzkimi grzybami. W tym roku zaplanowano nowe atrakcje m.in. będzie można obejrzeć piękną diaporamę przyrodniczą autorstwa Mariusza Strusiewicza – bieszczadzkiego fotografa “z krwi i kości”, który jest także laureatem prestiżowego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

jesienne grzybobranie w Bieszczadach

 

Zachęcamy do przyjrzenia się tym imprezom i spędzenia czasu razem z nami 🙂

Zapraszamy!

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.