Kuźnia Skarbów w Mokrem

Dzisiaj przeniesiemy się w kolejną twórczą podróż podczas której odwiedzimy pasjonatów prowadzących własny partnerski biznes. Pracownia kowalska „Kuźnia Skarbów” jest zrealizowanym marzeniem Agnieszki i Filipa, dla których metaloplastyka to pasja życia. Wszystko, co w niej powstaje jest zaprojektowane przez nich samych, dlatego jest oryginalne i niepowtarzalne, tym bardziej, że ich dzieła wykonywane są z ręcznie kutych elementów. Czy będzie to duża, wykonywana jedynie raz, tradycyjna forma kowalska czy piękna, stylizowana, designerska biżuteria – każde dzieło tchnięte jest artystycznym indywidualizmem. Sami zobaczcie:

Szeroka oferta Agnieszki i Filipa obejmuje świeczniki, patery i akcesoria kominkowe, różnorodne lampy, żyrandole i inne elementy wyposażenia wnętrz tj. ramy do luster, meble, wieszaki czy kute dekoracje ścienne. Pracownia wykonuje także tradycyjne produkty kowalskie – balustrady, kraty okienne, ogrodzenia i bramy.

Kuźnia jest członkiem partnerskim sieci sprzedaży i marketingu pod marką MADE IN KARPATY, która zajmuje się popularyzacją i sprzedażą certyfikowanych produktów regionalnych z polskich Karpat. Certyfikaty przyznawane są w 3 kategoriach: produkty spożywcze i rękodzieło oraz usługi turystyczne.

Certyfikowane są następujące produkty:

Świecznik kuty – wykonany z ręcznie kutych elementów stalowych, wykańczany malowaniem, nadającym mu wyjątkowy styl.

Akcesoria kominkowe kute – mogą występować w wersjach różniących się  między sobą ilością elementów – zestaw może składać się z dwóch, trzech lub czterech części. W najbogatszej wersji zestaw obejmuje dekoracyjny stojak, łopatkę, pogrzebacz klasyczny oraz dodatkowo pogrzebacz prosty.

Zestaw biżuterii – stanowi najlepszy dowód na unikatowość pracowni i najwyższy poziom kwalifikacji twórczych. Powstaje ona z metali kolorowych takich jak: miedź, mosiądz, a także z nowego srebra. Wykonana jest ręcznie, wg własnych projektów, w dużej mierze inspirowanych historią i archeologią regionu. Każdy produkt patynowany i zabezpieczony warstwą ochronną. Szczególnie efektywne są kute ręcznie bransolety, o wyjątkowym bogactwie kształtów i wzornictwa,  kolczyki – lekkie lub ręcznie kute, pierścionki, w tym także naszyjniki-wisiory i całe komplety biżuterii.

Patera dekoracyjna miedziana – rzecz jasna, wykonywana jest ręcznie z miedzi, która następnie jest patynowana i zabezpieczona warstwą ochronną.

Miłość do kowalstwa bywa zaraźliwa, zwłaszcza na organizowanych przez Kuźnię Skarbów warsztatach, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni do poznania tajników kowalskiego fachu. Bez względu na wiek, płeć czy światopogląd. Tu bowiem najlepiej widać, że kowalstwo ma duszę, a każdy kawałek metalu włożony do ognia dzięki niej stanie się dziełem sztuki …

Kontakt:

„Kuźnia Skarbów” Filip Pasek

Mokre 80, 38 – 542 Rzepedź

tel. 790 882 506

www.kuznia-skarbow.pl

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.