Majówka w Bieszczadach: Solina i okolice

Okolice Zalewu Solińskiego to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane miejsce w Bieszczadach.

Wielkie, położone w górach jezioro, przyciąga tysiące turystów, amatorów żeglowania, wielbicieli ciszy i przygód. Tu można wypocząć, pooddychać czystym powietrzem, podleczyć zdrowie w uzdrowisku, posmakować regionalnych potraw i dobrze się zabawić.

Nie sposób ominąć Jeziora Solińskiego, “Bieszczadzkiego Morza” – największego w Polsce jeziora zaporowego (pod względem ilości zgromadzonej wody) powstałego po wybudowaniu w latach 1960-68 zapory wodnej. Wysokość jej od podstaw do korony zapory wynosi 82 m, a rozpiętość od brzegu do brzegu to 664 m.

Jednak nie samym jeziorem żyje człowiek, choć oczywiście widok jest hipnotyzujący i ciężko się oderwać 🙂 Mamy dla Was rozpiskę imprez na cały tydzień nad wodą 🙂

 

PIĄTEK, 27.04

Koncert Yellow Horse, Polańczyk

27 kwietnia, godz. 20:00 (bilety: 10zł)

Czarne Złoto Pub & Bowling, Zdrojowa 11, 38-610 Polańczyk

wydarzenie na FB

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’, 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Bryan Adams, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i wielu innych. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom Yellow Horse wykonuje na koncertach cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.
https://www.youtube.com/watch?v=5vylTMtlEWI
https://www.youtube.com/watch?v=BnkMB53vtT8

Sobota, 28.04

Koncert Piotra Łagodzica, Polańczyk

28 kwietnia, godz. 19:30
Oberża Zakapior, ul. Zdrojowa 37, 38-610 Polańczyk
“Zapraszam serdecznie na koncert w Oberży Zakapior na którym usłyszymy moje kompozycje, trochę bluesa, poezji śpiewanej, nie zabraknie także piosenek w moim wykonaniu grupy SDM oraz Przemka Chmielewskiego .” [facebook]

Koncert PIECE of CAKE, Werlas

28 kwietnia, godz. 19:30
Zagroda ŻBYR, Werlas 32, 38-610 Solina
„Piece Of Cake”. Bardzo niezobowiązujący duet muzyczny złożony z dwóch gitar i dwóch głosów, operowanych przez panów: Krzyśka Delikata i Maćka Słysza.
Pomimo tego że nazwa jest angielska grają głównie utwory polskie: rock/pop/poezja śpiewana/piosenka turystyczna/ Piosenka żeglarska. Cechą charakterystyczna repertuaru jest przewaga utworów z przełomu wieków.
Swoje granie traktują jak pasje i zabawę, które w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem scenicznym dają miłe dla ucha współbrzmienie gitar i dwugłosów. Zdarza się, że do występów zapraszają innych muzyków.

Wielka Majówka Nad Soliną – w Sztygarce Hetmańskiej!

MAJÓWKA NAD SOLINĄ – W SZTYGARCE HETMAŃSKIEJ – 8 DNI. RESTAURACJA I KLUB MUZYCZNY
CODZIENNIE !!! Restauracja czynna od 10.00. Klub Muzyczny czynny od 20:00!
28.04.2018 (Sobota) – Losowanie Vip CARD! Czyli darmowych wstępów na cały sezon 2018!
29.04.2018 (Niedziela) – Witamy na Majówce! Dla każdego powitalny Welcome Drink!
Tej nocy każdy z gości przybywający do klubu, otrzyma od nas Sztygarkowego Welcome Drink’a, a doskonały muzyczny klimat zapewni każdemu Niomix !
30.04.2018 (Poniedziałek) – Bounce LED Party (Rafcio & Electrico). Cykliczna impreza organizowana przez naszych rezydentów RafCio i Dj Electrico, którzy przez cała noc prowadzą imprezę w szybkim i bardzo skocznym Bounce’owym klimacie! Show podkręcą Wyrzutnie CO2, pirotechnika sceniczna a także LED’owe pałki dla każdego bawiącego się z nami klubowicza!
01.05.2018 (Wtorek) – Wielkie Majówkowe Girllowanie!
Jak majówka to obowiązkowo GRILL! Tej nocy także u nas rozpalimy największego w regionie grilla! Dla każdego oczywiście jedzenie zupełnie ZA FREE!
02.05.2018 (Środa) – Club United (Sydney Korrdi / Bogacz CristoV / Sztygarka Electrico) Rozdajemy Płyty! W samym środku majówki czas na NAJGRUBSZĄ IMPREZĘ TEGO WEEKENDU! Trzech Podkarpackich DJ’i czyli Dj Korrdi z klubu Sydney Klub ZarzeczeDj CristoV z klubu Klub Bogacz w Kolbuszowej, i nasz rezydent Dj Electrico, a także dobrze znany krośnieński DJ i organizator event’ów DJ CARRY.! wprowadzą Was w mega klubowy klimat! Tej nocy gramy klimaty EDM, Bounce i Fidget!
Prawdziwa gratka dla koneserów klubowego brzmienia! Dla klubowiczów oczywiście płyty z każdego z klubów!
03.05.2018 (Czwartek) – Majówka z Disco! Gramy największe przeboje muzyki DISCO!
Dla każdego coś dobrego! Takie jest nasze motto! Dlatego podczas tego weekendu, przygotowaliśmy dla wszystkich lubiących bawić się w klimacie Disco Polo specjalną imprezę! Największe hity tego gatunku polecą dla Was przez całą noc!
04.05.2018 (Piątek) – Podkarpacie Kocha Pompe! Vixiarska Noc – Electrico
Piątek to weekendu początek! Specjalnie dla Was impreza, której nie zapomnicie!
Pompujące brzmienia z mocnym dropem i szybkim tempem zaprezentuje dla Was Dj Electrico. Zapraszamy wszystkich fanów dobrego j3bnięcia i starych niezapomnianych klasyków muzyki elektronicznej!
05.05.2018(sobota) – Single Party – Poznaj swoją drugą połówkę nad Soliną!Dj Electrico
Wolna? Zajęty? a może szukacie przygody? Tej nocy na pewno znajdziecie dla siebie odpowiedniego partnera! Rozdajemy kolorowe opaski dla WOLNYCH , ZAJĘTYCH i SZUKAJĄCYCH PRZYGÓD! [facebook]

Wtorek, 01.05

Solińska Majówka, Polańczyk

1 maja – 5 maja, początek: 1 maja, godz. 17:00
Polańczyk Amfiteatr, ul. Zdrojowa, 38-610 Polańczyk

Solińska Majówka 2018 to pięć dni wspaniałej zabawy, podzielonych tematycznie!

 

Koncert Macieja Jóźwika, Werlas

1 maja, godz. 19:30
Zagroda ŻBYR, Werlas 32, 38-610 Solina
Maciej Jóźwik wykonuje na gitarze akustycznej i śpiewa znane covery bluesowe, rockowe, szanty, poezję śpiewaną.
Wstęp wolny.

Koncert Tomka Olesińskiego, Polańczyk

1 maja, godz. 19:00
Oberża Zakapior, ul. Zdrojowa 37, 38-610 Polańczyk

W ubiegłym roku wydał swoją pierwszą, autorską płytę “Wszystko się zmienia”. Płyta, jak mówi jej Autor, czekała ponad trzydzieści lat na ten niemal wiekopomny moment.

Jest bardem. Śpiewa o sobie, swoich marzeniach, lękach, o samotności, o łzach szczęścia, o kobietach swego życia. Nie da się opowiedzieć słowami Jego piosenek. Warto posłuchać (najlepiej na żywo) charakterystycznego głosu. Wyruszyć razem z nim do przydrożnego baru, gdzie “gdy nie ma bliskich ludzi, wódki smak dziwnie kojarzy się z miłością”, zapatrzeć się w rozchwiany nieboskłon, z którego można “odczytać swoje życie i swój świat”, albo iść “przez miasto, które śpi po ciężkim dniu” i wspólnie z Nim zamyślić się bo “wszystko się zmienia, by podobno było lepiej, lecz czy na pewno dobrą drogą biegnie świat”.

O Tomku można by pisać dużo nie tylko na tematy muzyczne, ale również o fotografii i o danielkowej Chałupie Chemików – miłościach jego życia. Zapraszamy na wspólne granie, śpiewanie a także ciekawą rozmowę po, jeśli ktoś będzie miał chęć. [facebook]

Piątek, 04.05

Koncert “Słowami Edwarda…”, Polańczyk

4 maja, godz. 19:30
Oberża Zakapior, ul. Zdrojowa 37, 38-610 Polańczyk
Jacek Pikuła – znany w latach 90. działacz społeczny na Śląsku, opiekun dzieci, przewodnik bezdomnych i Kawaler Orderu Uśmiechu.
https://www.youtube.com/channel/UCSEVAFn-sCj8gwLH9DFKvPA

Sobota, 05.05

Koncert – “Muzyczny Sagan” Michał & przyjaciele

5 maja, godz. 19:30
Zagroda ŻBYR, Werlas 32, 38-610 Solina

Michał & przyjaciele zabiorą Was w muzyczną podróż po Bieszczadach…
Niepowtarzalny wokal w towarzystwie akompaniamentu klawiszy i podkreślony sentymentalnym dźwiękiem skrzypiec sprawi, że przeżyjecie niesamowitą przygodę muzyczną.

 

Last but not least… 10 urodziny Oberży Zakapior!

***

 

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i weekend (tydzień cały najlepiej) w Bieszczadach zaliczy do udanych 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.