Największe wakacyjne wydarzenia w Bieszczadach (lipiec i sierpień)

Gdzie bywać w te wakacje? W Bieszczadach, oczywiście – ale co po zejściu z gór?

Można leżeć w trawie i odpoczywać, jednak wtedy nie poznacie świetnych imprez, nie zasmakujecie bieszczadzkiego jedzenia i nie kupicie wyjątkowych pamiątek…

Dlatego dzisiaj prezentujemy listę największych imprez tych wakacji, którą będziemy aktualizować w miarę ogłaszania kolejnych terminów.

 

LIPIEC

01.07: Festyn „Święto Pieroga”, Stańkowa

Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi pierogów? No właśnie, a zatem na idealne rozpoczęcie wakacji zapraszamy do Stańkowej.

 

06.07: Country w Bieszczadach, Lesko

Po raz 31. w Bieszczadach będziemy mogli się poczuć jak na Dzikim Zachodzie. Przez dwa dni w Lesku odbywać się będą koncerty zespołów grających muzykę country, ale nie tylko.

Będzie też zlot motocyklowy…

21 Bike Week Zlot Motocyklowy, Lesko (6-8.07)

 

07.07: XVII Powojenne Targi Końskie, Lutowiska

Jeżeli kochacie konie, nie masz Was zabraknąć na tej imprezie!

Miejsce: Kompleks rekreacyjno- sportowy przy Chacie pod Florianem w Lutowiskach.

Impreza nawiązująca do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są: parada koni, pokazy ścieżki huculskiej, jazdy w stylu west, użytkowania koni, Odbywają się całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego, kiermasz jadła regionalnego i występy zespołów i kapel ludowych.

 

08.07: VIII Zjazd kapel ludowych w Dolinie Sanu, Mrzygłód

W Mrzygłodzie posłuchacie muzyki regionalnej i zobaczycie jak wyglądają ludowe tańce. Nie zabraknie również innych atrakcji – szczególnie dla dzieci (dmuchane zamki, trampoliny, suche baseny, malowanie twarzy, lepienie naczyń z gliny).

 

14.07: Festyn „Koszykalia”, Bandrów

W Bandrowie bez trudu można kupić wyroby z wikliny, albo samemu nauczyć się wyplatać kosze. A w tym sezonie wiklina wraca na salony 😉

 

14-15.07: Dni Gminy Cisna 

Impreza plenerowa, podczas której odbędą się koncerty, jarmark rękodzieła i konkursy, a przy okazji pojawią się regionalne kulinaria i wyjątkowe rękodzieła.

 

19.07: Goadupa Festival, Stężnica (19-22.07)

Goadupa to festiwal psychodeliczny organizowany w Bieszczadach. Bieszczadzka sceneria zdecydowanie sprzyja wakacyjnemu relaksowi, ale atrakcji tam nie brakuje. Dzień możesz spędzić zarówno w dźwiękach muzyki obok jednej ze scen, które działają prawie 24 godziny na dobę albo decydując się na udział w warsztatach, wykładach czy medytacjach. [goout.net]

 

20-21.07: X Interdyscyplinarny Festiwal “NATCHNIENI BIESZCZADEM”

Pokazy, konkursy, występy, koncerty, jarmark, dużo dobrej muzyki i wspaniała atmosfera. To kolejna, dziesiąta już edycja Festiwalu “Natchnieni Bieszczadem”.

 

22.07: VIII Bieszczadzkie Święto Jagody, Dwernik 

Impreza poświęcona promocji ochrony przyrody i promocji jagodowych smakołyków. Kiermasz jadła , produktów rękodzielniczych, rzemiosła artystycznego, promocja folkloru lokalnego, występy zespołów regionalnych.

Restauracja Niedźwiadek Ustrzyki Dolne dżem z jagód bieszczadzkich

 

26.07: II Rock Festiwal w Bieszczadach, Dołżyca

Nowa, ale z bardzo mocną obsadą, impreza muzyczna. W Dołżycy wystąpią: Kobranocka, Perfect, Dżem i nie tylko. Nie można tego przegapić!

 

26.07: Koncert: Stare Dobre Małżeństwo, Sanok

Tego zespołu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać 🙂 Spieszcie się z kupnem biletów!

fot. www.kupbilecik.pl

 

28-29.07: Karpacki Jarmark Turystyczny, Ustrzyki Dolne

Wino, muzyka i śpiew. A do tego regionalne jedzenie. I rękodzieło tutejszych artystów. Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

 

SIERPIEŃ

02-05.08: XIII Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne “BIESCZAD BLUES”

Wieczorem blues, rano połoniny. Przez cztery dni czekają nas koncerty wspaniałych bluesmanów z całej Polski. Nie można tego przegapić.

 

03.08: Festiwal Muzyczny “MAGICZNE BIESZCZADY”, Cisna

Cisna to miejsce magiczne, kojarzące się ze wszystkimi aniołami i diabłami bieszczadzkimi. Dlatego impreza pt. “Magiczne Bieszczady” mogła się odbyć tylko tam 🙂

 

03.08: Festiwal Piosenki Żeglarskiej, Polańczyk

Muzyka wilków morskich śpiewana i grana przez zespoły z całej Europy, warto tam być 🙂

 

04-05.08: „Święto Chleba” w Muzeum Młynarstwa i Wsi, Ustrzyki Dolne

Jesteście ciekawi jak powstaje chleb? A może po prostu macie ochotę dobrze zjeść i dobrze się bawić przy regionalnej muzyce? Jeśli przynajmniej raz odpowiedzieliście twierdząco, to bądźcie w Ustrzykach w pierwszy weekend sierpnia.

Muzeum Młynarstwa i Wsi

 

05.08: X Kiermasz Bojkowski, Zatwarnica 

Czym właściwie różnią się Bojkowie od Łemków? Jak brzmi ich muzyka, czym są krywulki? Wszystkiego dowiecie się w Zatwarnicy 🙂

Kiermasz Bojkowski to impreza integracyjna nawiązująca do lokalnych tradycji, promująca miejscowe produkty m.in. pszczelarstwo, rękodzieło, wikliniarstwo, folklor oraz zbieractwo ziół.

 

09-12.08: IX Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką “ROZSYPANIEC”

Impreza charyzmatyczna, pełna dobrego klimatu, z co roku innym motywem przewodnim. Nie zabraknie dobrej muzyki, ale również spotkań z przedstawicielami innych dziedzin sztuki.

 

10.08: Festiwal imienia Krzysztofa Sygneckiego, Zagroda Chryszczata Smolnik

Krzysztof Sygnecki swoje ostatnie lata spędził w Bieszczadach, gdzie prowadził Zagrodę Chryszczata w Smolniku. Ta natomiast jest miejscem wyjątkowo przyjaznym dla artystów. Nie dziwią więc pomysł na festiwal i jego obsada.

 

11-12.08: Jarmark Ikon, Sanok

Od lat Jarmark Ikon gromadzi setki wystawców i tysiące gości. Ze względu na historię regionu i obecną liczbę artystów tworzących ikony, nie mogło być inaczej 🙂

 

11.08: XI Dzień Żubra, Lutowiska

Impreza podczas której odbywają się zawody drwali, zawody strzeleckie, prelekcje przyrodnicze, wystawa i pokazy psów, turniej szachowy, blok edukacyjny poświęcony ochronie żubrów w Bieszczadach, występy zespołów regionalnych, kiermasz rękodzieła artystycznego i ludowego, degustacja jadła regionalnego, zabawy i konkursy edukacyjne dla dzieci i dorosłych.

 

15.08: VII Bieszczadzkie Święto Chmielu, Chmiel

Pokazy warzenia piwa, konkursy i degustacja potraw chmielowych oraz regionalnych potraw i wypieków, kiermasz rzemiosła artystycznego i produktu lokalnego, zabawy dla dzieci, występy zespołów.

fot. Pixabay

 

18.08: Koncert KSU, Park „Pod Dębami”

Zespół-legenda KSU obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

fot. www.koncertomania.pl

 

19.08: Karmesz Karpackich Smaków, Mrzygłód

Koncerty, prezentacje twórczości rękodzielników i twórców ludowych, atrakcje kulinarne w postaci wybornego, staropolskiego jadła, wspólna zabawa w teatr dla najmłodszych czy turniej rycerski to tylko część atrakcji, które czekają na gości imprezy.

 

24-26.08: II Festiwal Filmów Karpackich, Majdan 

W programie znajdziemy liczne projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce karpackiej, spotkania z twórcami, koncerty, warsztaty i wiele innych!

 

25.08: Festiwal Produktów Podkarpackich, Cisna

Na pewno będzie smacznie, natomiast więcej szczegółów i program imprezy pojawi się wkrótce 😉

 

***

Na tych imprezach nie może Was zabraknąć, więc kupujcie bilety i bawcie się dobrze! 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.