Niebieski szlak karpacki

Szlak ten na terenie naszego kraju składa się z 2 odcinków: sudeckiego i karpackiego. Odcinek karpacki ma długość około 160 km. Prowadzi z Białej koło Rzeszowa przez Wapielnicę (394 m n.p.m.) koło Przemyśla i Ustrzyki Górne w Bieszczadach do Grybowa koło Nowego Sącza. Składa się z trzech odcinków:
  • rzeszowsko-przemyskiego (od Białej do Wapielnicy 394 m n.p.m. przez Dynów i Krasiczyn) o przebiegu z północnego zachodu na południowy-wschód (Pogórze Dynowskie i Pogórze Przemyskie),
  • przemysko-bieszczadzkiego (od Wapielnicy do Ustrzyk Górnych przez Kalwarię Pacławską, Arłamów, Ustrzyki Dolne, Jezioro Solińskie (Zatoka Czarnego), Bukowe Berdo 1313 m n.p.m., Przełęcz pod Tarnicą 1286 m n.p.m.) o przebiegu z północy na południe (Pogórze Przemyskie, Góry Sanocko-Turczańskie i Bieszczady Zachodnie)
  • oraz odcinka granicznego (od Ustrzyk Górnych do Grybowa grzbietem wododziałowym Karpat) o przebiegu mniej więcej z południowego-wschodu na północny-zachód.
 

Niebieski szlak karpacki. Drugi pod względem długości szlak górski w Polsce. Stanowi element Europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E3.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.