Niepowtarzalne anioły Zofii Paterek

Anioły niepowtarzalne – jak sama Zofia Paterek – artystka pełna wrażliwości i o pięknej duszy.

Artystka prowadzi pracownię szkła artystycznego, witraży i biżuterii. Mieszka w Sanoku, skończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu Dolnym. Jest także absolwentką Powszechnego Uniwersytetu Wiedzy Ekologicznej w Warszawie z filią w Sanoku. Przez wiele lat była menedżerką zespołów z Peru, Ekwadoru, Boliwii i Argentyny koncertujących w Polsce.

Sądziła, że przez całe życie będzie tkać gobeliny,  jednak od 10 lat zajmuje się tworzeniem przedmiotów użytkowych i biżuterii ze szkła i metalu.

Specjalizuje się w witrażach okiennych, użytkowych i dekoracyjnych. Anioły ze szkła i metalu, które wykonuje są tak charakterystyczne i piękne, że nie sposób jest ich pomylić z innymi.

Są tak pełne delikatności i subtelności, jak sama ich twórczyni. Wykorzystuje surowce naturalne i wtórne. Charakterystyczna biżuteria wykonana przez Zosię, wkomponowana już jest w klimat Bieszczadów niezmiennie. Nosi ją już nie jedna osoba w Polsce jak i w świecie.


Jej przepiękne dzieła można spotkać w kilku Bieszczadzkich galeriach mi.n w Synagodze w Lesku, w Galerii Czarny Kot w Cisnej, w „Ptaszarni” w Polańczyku.

Lidia Tul-Chmielewska

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.