KARCZMA

SIEDLISKO CARPATHIA


Siedlisko Carpathia Muczne Bieszczady (1)
Siedlisko Carpathia Muczne Bieszczady (8)
Siedlisko Carpathia Muczne Bieszczady (9)
previous arrow
next arrow

Siedlisko Carpathia to urokliwe miejsce, stworzone z pasją; położone w bardzo atrakcyjnej miejscowości Muczne, w pięknym, ekologicznym i czystym obszarze Bieszczad, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Górnego Sanu. 

W pensjonacie znajduje się urokliwa karczma, w której można spróbować tradycyjnych smaków z naszego regionu lub zjeść smaczny domowy posiłek.

Siedlisko Carpathia położone jest w bardzo atrakcyjnej miejscowości Muczne, w pięknym, ekologicznym i czystym obszarze Bieszczad, w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Górnego Sanu. Dzięki temu, nawet bez własnego środka transportu, można w pełni cieszyć się odkrywaniem uroków Bieszczadu. W okolicy miejscowości Muczne przebiegają jedne z bardziej atrakcyjnych turystycznie szlaków – m.in. szlak na Bukowe Berdo, następnie do źródeł Sanu, czy torfowiska Dźwiniacz.

Karczma w Carpathii

Na miejscu polecamy spróbować domowej kuchni Małgosi oraz regionalnych smaków, które są specjalnością karczmy. Jeżeli pogoda dopisze można cieszyć się posiłkiem na tarasie z widokiem na ogród, a wieczorami korzystać z dobrze zaopatrzonego barku.

Po ciężkim dniu spędzonym na odkrywaniu uroków Bieszczad w Karczmie możecie dostać… deskę. Specjalną deskę strudzonego bieszczadnika, a na niej: domowej roboty ogórki kiszone, grzybki i smalec, wybór wędlin i serów oraz świeży chlebek.

Gdy zaspokoi się pierwszy głód warto spróbować “Rybę z naszego stawu”, czyli pstrąga z opiekanymi ziemniaczkami i sałatkami, “Misę pierogów mieszanych” – a w niej pierożki z kapustą i grzybami, z mięskiem i obowiązkowo ruskie. Specjalność lokalu to „Kociołek Czarta”. Czym jest, przekonacie się na miejscu.

Na deser domowe ciasto i herbatka (może z prądem?) i już można oddać się słodkiemu lenistwu przed kominkiem.

Zapraszamy w smakowite progi Siedliska Carpathia!

Browarnia Muczne

Browar zlokalizowany na terenie Siedliska Carpathia to najbardziej na południe wysunięty browar w Polsce i drugi jeśli chodzi o ilość mieszkańców miejscowości gdzie się znajduje (po Łąkominie). Na gości czeka 5 rodzajów piw: Jeleniowate Dzikie, Zakapior Bieszczadzki, Pszeniczne Ciemne, Miodowe, Zakapior Muczniański.

Muczne 3a
38-713 Lutowiska
rezerwacje:
tel.  (13) 461 01 22
tel. 608617476
tel. 602194225
siedlisko@muczne.com.pl
Facebook_icon

Jakie atrakcje kryje Siedlisko Carpathia?


Sielsko anielsko

Muczne leży w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Górnego Sanu.

Dbałość o detale

Pięknie urządzone na zewnątrz i wewnątrz. Przyciąga wzrok drewnianymi detalami.

Smaczna kuchnia

Urokliwa karczma, w której można spróbować tradycyjnych smaków z naszego regionu lub zjeść smaczny domowy posiłek.

Browar Muczne

Na gości czeka 5 rodzajów piw: Jeleniowate Dzikie, Zakapior Bieszczadzki, Pszeniczne Ciemne, Miodowe, Zakapior Muczniański.

Pokoje gościnne

Przytulne i przestronne pokoje gościnne, z których niedaleko do ciekawych szlaków turystycznych.

Klimatyczna karczma

Urządzone konsekwentnie wnętrze karczmy pozwala wczuć się w klimat dawnych Bieszczadów.


Gorrrąco zapraszamy!