KARCZMA

W HOTELU CARPATIA


Karczma Hotel Carpatia Smerek _1
Karczma Hotel Carpatia Smerek
Karczma Hotel Carpatia Smerek chrupiące_racuszki-
previous arrow
next arrow

Karczma Hotelu CARPATIA Bieszczadzki Gościniec to miejsce pełne ciepła i pozytywnego klimatu – doskonałe dla każdego i na każdą okazję. Karczma jest otwarta dla Gości hotelowych oraz osób z zewnątrz.

W menu znajdują się potrawy zarówno kuchni regionalnej, polskiej jak i europejskiej – sporządzone ze świeżych i naturalnych produktów z wykorzystaniem ziół, sezonowych owoców runa leśnego oraz miodów z bieszczadzkich pasiek.

Smerek to wieś letniskowa, położona przy dużej obwodnicy bieszczadzkiej, u podnóża połoniny Smereka (1222 m) w dolinie potoku Wetlina. W przeszłości miejscowość słynęła z beskidnictwa (czyli rozbójnictwa), jak wiele karpackich wiosek. Zbójował tu na początku XVII w. słynny kniaź Petro. Smerek zmienił znacząco swoje oblicze gospodarcze, gdy na początku XX stulecia wybudowano tu linię kolejki wąskotorowej, którą przedłużono aż w dolinę Beskid, gdzie powstał duży tartak. Po II wojnie światowej wieś uległa całkowitemu wysiedleniu i zniszczeniu.

Obecnie Smerek – z małej osady leśnej jaką był do lat 90. XX w. – stał się miejscowością agroturystyczną i letniskową, przyciągającą tłumy turystów. Można tu uprawiać trekking, nordic walking, jazdę konną, korzystać z rowerów górskich a zimą spacerować na rakietach śnieżnych czy jeździć na nartach śladowych bądź ski-tourowych. Organizuje się tu także przejazdy wozami traperskimi a zimą kuligi.

Bieszczadzki Gościniec

Karczma Hotelu CARPATIA Bieszczadzki Gościniec, zlokalizowanego na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w miejscowości Smerek, to miejsce pełne ciepła i pozytywnego klimatu – doskonałe dla każdego i na każdą okazję, otwarte dla Gości hotelowych oraz osób z zewnątrz.

Czekają tam na Państwa różnorodne potrawy kuchni regionalnej, polskiej i europejskiej – sporządzone z zawsze świeżych i naturalnych produktów z wykorzystaniem ziół, sezonowych owoców runa leśnego oraz miodów z bieszczadzkich pasiek. Uzupełnieniem tych wszystkich radości podniebienia będą specjały z hotelowej spiżarni, zaś charakterystycznych doznań z pewnością dostarczy im odpowiednio dobrany trunek – polecamy zwłaszcza wina gatunkowe i piwa z regionalnej browarni.

Śniadanie, obiad i kolacja

Karczma Hotelu CARPATIA otwarta jest codziennie:

  • w godzinach od 7:30 do 10:00
  • w godzinach od 14:00 do 22:00.

W Hotelu CARPATIA znajduje się również całodobowy Bar, zlokalizowany obok Sali Wypoczynkowej, gdzie w miłej atmosferze goście hotelowi mogą kosztować wyśmienite drinki, koktajle i napoje.

Pracownicy hotelu otwarci są na sugestie i gotowi do kreowania czegoś wyjątkowego na życzenie – kucharze uwzględniają indywidualne preferencje żywieniowe i potrzeby gości. Dla większych grup możliwe jest skomponowanie specjalnie dobranej kompozycji menu.

Carpatia wyróżniona

Karczma Hotelu CARPATIA znajduje się na Trasie Bieszczadzkiej Szlaku Kulinarnego „Podkarpackie Smaki”

oraz na Szlaku Podkarpackiego Jadła i Wina.

Smerek 71
38 – 607 Cisna
rezerwacje:
+48 13 460 13 80
+48 609 502 181
smerek@merkurion.pl
Facebook_icon

Co znajdziemy w menu Karczmy hotelu Carpatia?


Zalewajka

Zalewajka to typowa dla regionu zupa, choć co dom, to inny przepis na nią. Polecamy sprawdzić tę współczesną, z Bieszczadzkiego Gościńca.

Racuchy

Lubicie gdy jest domowo i smacznie? A może jednak lubicie sięgać po nowe smaki? Sprawdźcie chrupiące racuchy.

Przekąski

Przekąski w stylu kuchni regionalnej, polskiej i europejskiej, zależnie od preferencji gości.

Lokalne dobra

Świeże i naturalne produkty od lokalnych twórców, sezonowe owoców runa leśnego oraz miody z bieszczadzkich pasiek

Sery

Dania, obok których nie można przejść obojętnie. Na takie ilości kalorii można sobie pozwolić tylko na urlopie.

Kotleciki jagnięce

Dania wykwintne, polskie, europejskie, regionalne, ale przede wszystkim – smaczne i pięknie podane.


Gorrrąco zapraszamy!