RESTAURACJA HUCULSKA


restauracja huculska bieszczady panorama wieczorna bieszczady nocą
restauracja huculska bieszczady klimatyczne wnętrze
restauracja niedźwiadek ustrzyki dolne produkt regionalny gołąbki lwowskie
restauracja huculska bieszczady klimatyczne wnętrze huculskie
konfitura
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Klimatyczne miejsce wypełnione kulturą Hucułów w wielu wymiarach!

Idealne dla osób ceniących regionalną kuchnię oraz koneserów smaku tożsamości!

To miejsce niezwykłe, choć bowiem nie leży na Huculszczyźnie, przenosi zmysły Gości nad Czeremosz, zwłaszcza zmysł wzroku i smaku. Powstała z wielkiej pasji właścicieli do dobrej, domowej i regionalnej kuchni, a nade wszystko kulinarnego świata wschodu, szczególnie Lwowa i właśnie Karpat Wschodnich. Wnętrze zdobi klimatyczna sceneria, przywołująca przed oczy biesiadników niezrównane pejzaże Gorganów i Czarnohory, z licznymi pamiątkami ze złotych lat przedwojennych i beztroskich wakacji a nawet sporą biblioteczką, pełną inspiracji. A także niepowtarzalną, przepiękną ceramiką pokucką – stanowiącą znak rozpoznawczy podziwianej powszechnie sztuki huculskiej.

Ta niepowtarzalna atmosfera, przywołująca minione lata bez żadnej jednakże szkody dla oczekiwanego współcześnie komfortu, jest doskonałą oprawą do podróży kulinarnej. Okazją jest różnorodne menu, stanowiące zaproszenie na Wschód, przygotowane z poszanowaniem dla tamtejszej tradycji ale równocześnie i współczesnego smaku. Wszystkie dania przygotowywane są na naturalnych składnikach a dużej mierze i własnych produktach gospodarzy. O ich wysokiej jakości możecie się przekonać nabywając powstające na miejscu przetwory, jak choćby dżem z bieszczadzkich jagód. Każdy słoiczek gwarantuje 100 % niezwykłego smaku i 100% naturalnych składników!

Zasmakujcie choćby w czeburekach, które choć są rodzajem pierogów, to ich ciasto ma odmienny smak, nadzienie jest niepowtarzalne a i sposób podania przywodzi na myśl wschodniokarpackie eskapady. I koniecznie spróbujcie desery, polecemy zwłaszcza torcik Czarnohora!

W menu znalazły się także dania wegetariańskie oraz specjalne menu dla dzieci, które mają tu zresztą nie tylko pełen zabawek, gier i inspiracji twórczych kącik ale i prawdziwy plac zabaw na zewnątrz, z imponujących rozmiarów zjeżdżalnią,

Warto pamiętać, że położenie „Huculskiej” – w sąsiedztwie magicznego pasma Żukowa stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej – zarówno tej wyczynowej, jak i rekreacyjno-relaksacyjnej o każdej porze roku. Na rower, pieszo – nordic walking, a zimą na biegówki. Zdobywając Holicę – najczęściej odkrywany szczyt zobaczysz najwyższe partie Bieszczadów oraz Jezioro Solińskie i zatokę Teleśnicką.

Ustjanowa 159,
38-700 Ustrzyki Dolne
rezerwacje:
tel. 345456789:
Facebook_icon

Czego szczególnie warto zasmakować?


Czebureki

Pierwsze w Bieszczadach czebureki, wspaniałe smażone pierogi z farszem mięsnym, serowym lub szpinakiem

Barszcz ukraiński

Tradycyjna potrawa, która zdobyła sobie uznanie naszych Gości za wspaniały niezmienny smak, kojarzący się ze starymi Bieszczadami

 Pielmieni

Małe ukraińskie pierożki faszerowane mięsem, podawane zgodnie z tradycją, z masełkiem i odrobiną octu

Pierogi z jagodami

Przepyszne pierogi z bieszczadzkimi, świeżymi jagodami, dostępne w sezonie letnim

 Gołąbki po lwowsku

Odwieczny przysmak regionu kuszący współczesne podniebienia!

Torcik Czarnohora

Wyjątkowy deser przygotowano według  receptury właścicieli  regionalny torcik – czekoladowa Czarnohora z wiśniami

Biały Słoń

Kolejny deser zdecydowanie wart jest także Waszego spróbowania 🙂

Domowy chleb

Do śniadań i wielu dań serwowany jest wspaniały, domowy chleb!

Konfitura z jagód

W restauracji masz możliwość zakupu wyjątkowej pamiątki – lokalnych produktów – konfitur i dżemów jagodowych, do których owoce zostały zebrane w Bieszczadach.

Dżem jagodowy

Dżemy jagodowe na naturalnej pektynie to doskonała zdrowa pamiątka dzięki której zachowasz smak wypoczynku w Bieszczadach!


Gorrrąco zapraszamy!