HOTEL CARPATIA

Bieszczadzki Gościniec


slider Hotel Carpatia Smerek (2)
Hotel Carpatia Smerek Biblioteka
Hotel Carpatia Smerek plac zabaw
previous arrow
next arrow

Hotel CARPATIA Bieszczadzki Gościniec to miejsce pełne ciepła i pozytywnego klimatu – doskonałe dla każdego i na każdą okazję. Znajduje się w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w samych Bieszczadach Wysokich.
Bliskość najwyższych szczytów, komfortowe wyposażenie, pokoje urządzone ze smakiem i pyszna kuchnia dostosowana do preferencji gości – to główne zalety Carpatii.

Smerek to wieś letniskowa, położona przy dużej obwodnicy bieszczadzkiej, u podnóża połoniny Smereka (1222 m) w dolinie potoku Wetlina. W przeszłości miejscowość słynęła z beskidnictwa (czyli rozbójnictwa), jak wiele karpackich wiosek. Zbójował tu na początku XVII w. słynny kniaź Petro. Smerek zmienił znacząco swoje oblicze gospodarcze, gdy na początku XX stulecia wybudowano tu linię kolejki wąskotorowej, którą przedłużono aż w dolinę Beskid, gdzie powstał duży tartak. Po II wojnie światowej wieś uległa całkowitemu wysiedleniu i zniszczeniu.

Obecnie Smerek – z małej osady leśnej jaką był do lat 90. XX w. – stał się miejscowością agroturystyczną i letniskową, przyciągającą tłumy turystów. Można tu uprawiać trekking, nordic walking, jazdę konną, korzystać z rowerów górskich a zimą spacerować na rakietach śnieżnych czy jeździć na nartach śladowych bądź ski-tourowych. Organizuje się tu także przejazdy wozami traperskimi a zimą kuligi.

Bieszczadzki Gościniec

Hotel oferuje komfortowe noclegi w ponad dwudziestu stylowo urządzonych pokojach z łazienkami. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w telewizję satelitarną, dostęp do sieci Wi-Fi, telefon i mini-bar. Każdy pokój został przytulnie urządzony, ma wyjątkową aranżację i swój niepowtarzalny klimat, odróżniający go od pozostałych. Klimatycznie urządzone przestrzenie sprzyjają odpoczynkowi i dobremu samopoczuciu. Ale co najważniejsze, w każdym z nich znaleźć można zapierające dech widoki na niesamowite góry i połoniny.

Hotelowa Karczma

Karczma Hotelu CARPATIA Bieszczadzki Gościniec, zlokalizowanego na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w miejscowości Smerek, to miejsce pełne ciepła i pozytywnego klimatu – doskonałe dla każdego i na każdą okazję, otwarte dla Gości hotelowych oraz osób z zewnątrz.

Czekają tam na Państwa różnorodne potrawy kuchni regionalnej, polskiej i europejskiej – sporządzone ze zawsze świeżych i naturalnych produktów z wykorzystaniem ziół, sezonowych owoców runa leśnego oraz miodów z bieszczadzkich pasiek. Uzupełnieniem tych wszystkich radości podniebienia będą specjały z hotelowej spiżarni, zaś charakterystycznych doznań z pewnością dostarczy im odpowiednio dobrany trunek – polecamy zwłaszcza wina gatunkowe i piwa z regionalnej browarni.

Pracownicy hotelu otwarci są na sugestie i gotowi do kreowania czegoś wyjątkowego na życzenie – kucharze uwzględniają indywidualne preferencje żywieniowe i potrzeby gości. Dla większych grup możliwe jest skomponowanie specjalnie dobranej kompozycji menu.

Carpatia wyróżniona

Karczma Hotelu CARPATIA znajduje się na Trasie Bieszczadzkiej Szlaku Kulinarnego „Podkarpackie Smaki”

oraz na Szlaku Podkarpackiego Jadła i Wina.

Smerek 71
38 – 607 Cisna
rezerwacje:
+48 13 460 13 80
+48 609 502 181
smerek@merkurion.pl
Facebook_icon

Jak wyglądają wnętrza hotelu Carpatia?


Dzikie tulipany

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na trzecim pietrze o powierzchni 18mz oknem wychodzącym na północny – zachód z którego widać pasmo graniczne.

Leśne runo

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na drugim pietrze o powierzchni 20 m² z balkonem wychodzącym na północny – wschód z którego widać górę Smerek i Połoninę Wetlińską.

Zapach ziół

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na pierwszym piętrze o powierzchni 20 m² z balkonem wychodzącym na południowy – zachód z którego widać Fereczatą i Okrąglik.

Różany ogród

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na pierwszym piętrze o powierzchni 11,5m² z oknem wychodzącym na południowy – wschód z którego widać Połoninę Wetlińską i Caryńską.

Pod brzozami

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na pierwszym piętrze o powierzchni 15mz oknem wychodzącym na północny – wschód z którego widać górę Smerek i Połoninę Wetlińską.

Kwiaty polne dmuchawce

Komfortowo wyposażony pokój z oddzielną łazienką znajdujący się na pierwszym piętrze o powierzchni 20 m² z balkonem wychodzącym na północny – wschód z którego widać górę Smerek i Połoninę Wetlińską.


Gorrrąco zapraszamy!