Noclegi “Paweł Nie Całkiem Święty” 


paweł nie całkiem święty karczma (9)
pawełnie całkiem święty noclegi (2)
Karczma ''Paweł Nie Całkiem Święty''
previous arrow
next arrow

W Smereku, w spokojnej miejscowości w samym sercu Bieszczadów, znajduje się Karczma o wdzięcznej nazwie “Paweł Nie Całkiem Święty”. Niedaleko od szosy, z widokiem na góry, można odpocząć i w cieniu altany wypić latem zimne piwo, a zimą ogrzać się przy kominku. 

A dla tych, którym miejsce spodoba się szczególnie, oferowane jest pełne zaplecze gastronomiczno-hotelowe, obszerny parking oraz plenerowy kompleks zabudowy biesiadnej – grill i miejsce na ognisko.

Na trasie Dużej Pętli Bieszczadzkiej znajduje się niewielka miejscowość – Smerek. Idealna baza wypadowa w Bieszczady Wysokie, położona u podnóża Połoniny Smerek (1222 m). Można tu uprawiać treking, nordic walking, jazdę konną, korzystać z rowerów górskich a zimą spacery na rakietach śnieżnych, nartach śladowych bądź ski-tour.

Można też wstąpić do Karczmy “Paweł Nie Całkiem Święty”, która zdążyła już zasłynąć swą oryginalnością i kuchnią wśród turystów, i dorobić się stale powracających klientów. A jeżeli chcielibyście stołować się u “Pawła” od rana do wieczora, to dobrą opcją jest zostanie na nocleg w pokoju gościnnym lub domku.

Jak w wiejskim dworku

Do zatrzymania się skłania nas już sam budynek Karczmy – wybudowanej z drewnianych bali, z dachem przykrytym drewnianą dachówką – i jej obejście, przystrojone kwieciem wszelakim.

I taki ciepły, trochę etniczny charakter, został również zastosowany we wnętrzu. Wystrój wnętrza wzorowany jest na klimacie wiejskich dworków drobnej szlachty. Kilimy na ścianach, stare sprzęty, meble i przedmioty – wszystkie z historią, budują niepowtarzalną atmosferę skłaniającą do długich “posiadów” w gronie rodziny i przyjaciół.

Podobnie urządzone są też sypialnie u “Pawła”, przytulnie i klimatycznie.

Idealne miejsce na każdą pogodę

Karczma “Paweł Nie Całkiem Święty” słynie ze swej kuchni – ciekawych i smacznie przyrządzonych dań, ale ma dużo więcej do zaoferowania. Przede wszystkim – noclegi w pokojach gościnnych i domku znajdującym się w sąsiedztwie Karczmy.

Oprócz tego przy Karczmie zlokalizowana jest również wypożyczalnia rowerów, a gospodarze zapraszają na organizowane przez siebie wycieczki jednodniowe. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej 🙂


Smerek 67
38-608 Wetlina
rezerwacje:
tel.  531 000 126 
Facebook_icon

Dlaczego warto się zatrzymać u “Pawła”?


 Widok na połoniny

“Paweł Nie Całkiem Święty” znajduje się w Smereku – spokojnej miejscowości, usytuowanej u podnóża góry Smerek. Z okien Karczmy rozciąga się widok na połoniny.

Urokliwe miejsce w sercu Bieszczadów

Budynek Karczmy wybudowany został z drewnianych bali, dach przykryto drewnianą dachówką. Jest pięknie, klimatycznie, sielsko. Idealne miejsce na leniwy wypoczynek.

Swojskie wyroby i przetwory

Smaczne potrawy w menu to zasługa zdolnego kucharza i skrupulatnie dobieranych produktów i półproduktów – w karczmie “Paweł Nie Całkiem Święty” serwowane są dania oparte na własnych przetworach.

Piwo Nie Całkiem Święte

Piwo Nie Całkiem Święte uwarzone specjalnie na zlecenie restauracji, które koniecznie trzeba spróbować. Zwracamy również uwagę na piwa browaru Cornelius warzone we współpracy z Andrzejem Rozmysłowiczem – bieszczadzkim piwowarem domowym.

Kosmetyki z bieszczadzkich łąk

Paweł Nie Całkiem Święty to przedsięwzięcie na szeroką skalę – oprócz domowych wyrobów i przetworów możemy tu również znaleźć naturalne, domowej roboty kosmetyki.

Przytulne pokoje z widokiem

Gość przybywający do “Pawła” może liczyć na pyszne jedzenie, naturalne wyroby i przetwory, bliskość atrakcji turystycznych, a także… klimatyczne pokoje gościnne lub cały domek. Można się stąd nie ruszać 😉


Gorrrąco zapraszamy!