Park pod Dębami w Ustrzykach Dolnych

Park pod Dębami to ulubione miejsce mieszkańców Ustrzyk jak i przybywających tutaj turystów. Na niewielkiej, płaskiej powierzchni pomiędzy wzgórzem Laworta a rzeką Strwiąż, otaczającą go z trzech stron, usytuowana jest scena, wyłożony kostką potężny plac (latem organizowane są tutaj koncerty), kilka tras dla amatorów rolek, tor rowerowy “Pumptruck” (tuż za rzeką), siłownia na otwartym powietrzu, miejsca do grillowania oraz plac zabaw.

Jednak nie zawsze “Park pod Dębami” tak wyglądał, wcześniej była tu zwykła łąka…

W marcu 2014 r. rozpoczęto prace budowlane w Parku pod Dębami, które możliwe były dzięki realizacji jednego z działań projektu pn.: ,,W poszukiwaniu wspólnych korzeni – tworzenie zaplecza turystyczno-rekreacyjnego poprzez modernizację Parku pod Dębami (Polska) i Parku Mieru (Słowacja)

Zakres prac modernizacyjnych obejmował m. in.:
– przebudowę sceny, na której tradycyjnie już co roku w sierpniu gra zespół KSU,
– zmianę nawierzchni alejek,
– wyposażenie w elementy małej architektury,
– urządzenie placu zabaw dla dzieci.

Podczas otwarcia plac zabaw cieszył się ogromną popularnością, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Sami zobaczcie dlaczego:

Jak widać jest to także dobre miejsce do zatrzymania się i wypoczynku dorosłych, w towarzystwie natury i z dala od gwaru ulicy.

Zachęcamy Was do odwiedzania tego miejsca nie tylko podczas koncertu KSU 😉 Dla starszych dzieciaków wybudowano specjalny tor dla rowerów i deskorolek – pumptruck:

Natomiast po drugiej stronie strumyka – w cieniu drzew – usytuowano przyrządy do ćwiczeń. Siłownia na powietrzu cieszy się dużą popularnością wśród tych młodszych jak i starszych, każdy znajdzie coś dla siebie.
Park pod Dębami to świetne miejsce na wypoczynek, z którego jest już bardzo blisko do dworca PKP (gdzie startują Drezyny Rowerowe w kierunku Krościenka) czy restauracji Niedźwiadek (która serwuje regionalną kuchnię i również posiada kącik zabaw dla dzieci).
Zapraszamy Was do odwiedzenia tego miejsca przy okazji pobytu w Ustrzykach 🙂
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.