Piękna nasza Polska cała…

Już w ten poniedziałek (11 czerwca) z Soliny wystartuje nietypowa sztafeta. Pływacy, biegacze i kolarze będą przemierzać Polskę od południa do północy (ok. 3000 km!) – a wszystko to, by pomóc innym.

Przedsięwzięcie ma trwać 6 dni i 6 nocy bez przerwy – w tym czasie pływacy będą pokonywać ok. 3 km, biegacze – ok. 20 km, kolarze – ok. 50 km. Organizatorzy skupiają się na wyzwaniu sportowym – jednak dzięki sponsorom będą mogli wspomóc hospicja w Sieradzu i Opolu. (http://www.nasze.fm)

Jednak sport i pomoc innym to nie jedyne składowe tej sztafety – w tym roku obchodzimy stulecie niepodległości, dlatego też sztafeta ma również aspekt patriotyczny i patronat nad nią objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Poseł na Sejm RP Grzegorz Schreiber.

Co piszą o akcji organizatorzy?

Głównym motorem akcji jest ogólnopolska sztafeta, w której zawodnicy przemierzają całą Polskę na przełomie kwietnia i maja. Ruszamy spod samiuśkich Tatr. Punkt docelowy: polskie morze. Biegacze mają do pokonania dystans mierzący około 1500km przecinając Polskę wzdłuż, z południa na północ, natomiast kolarze objadą Polskę wokół zapisując na licznikach ponad 4000km.

Cel to pomoc potrzebującym dzieciom oraz pomoc ludziom zmagającym się z depresją.

Wyciągamy rękę do osób, które zatraciły radość z życia i poddały się depresji – chcemy pomóc im wyjść z cienia i dać możliwość cieszenia się każdym dniem oraz możliwościami jakie daje sport. Uwierz w siebie – nie ma rzeczy niemożliwych! My to wiemy, a wkrótce wiedzieć będzie cały kraj! Zarazimy pozytywnie każdego – to gwarantowane! Akcja ma głównie na celu zebranie środków na cele charytatywne, nie może więc w niej zabraknąć sponsorów i ludzi dobrego serca. (http://rajsportactive.pl)

Zachęcamy do śledzenia poczynań uczestników! 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.