Spotkanie w Chryszczatej

Zagroda Chryszczata w Smolniku nad Osławą jest już kultowym miejscem spotkań Bieszczadników, miłośników wszelkiego gatunku muzyki, oraz ludzi otwartych serc.

Do tradycji przeszły już organizowane tutaj niespotykane koncerty muzyki fortepianu, gościli tutaj Leszek Możdżer, Romuald Koperski, Stanisław Deja, Maciej Markiewicz.

Rok 2018 to zapowiedź wielu ciekawych koncertów. W festiwalu, który odbędzie się 10-12.08.2018 w ramach “Muzycznego Lata w Zagrodzie Chryszczata”

Wystąpią:

10.08.2018 SKALDOWIE I STANISŁAW DEJA
11.08.2018 ADAM PALMA I MACIEJ MARKIEWICZ
12.08.2018 LESZEK MOŻDŻER

Scena w Zagrodzie to również miejsce dla młodych talentów. Tutaj praktycznie każdy ma szansę zadebiutować, pochwalić się własnym talentem.

W piątkowy wieczór 10 listopada spotkali się w tym miejscu przyjaciele Beskidnicy i Bieszczadnicy. Ale nie tylko. Tutaj wspólne zabiły serca, ludzi, którzy są serdeczni, otwarci i pełni empatii.

Spotkaliśmy się również z podróżnikiem Romualdem Koperskim, który opowiadał o kolejnej zaplanowanej wyprawie.

Scena również pełna była muzyki i dobrej piosenki. A różnorodność wykonawców udowodniła, że każdemu coś dla ucha się należy.

Od poezji śpiewanej (Tomek Kordeusz, Antoni Muracki, Andrzej Szęszoł i Jarek Dzień z zespołem, poprzez Makar Solo (muzyka mocno rockowa), a także  nieprzeciętnie zdolnego akordeonistę Rafała Pałackiego (nagrodzonego I miejscem w Międzynarodowym Konkursie XXVII International Competition „PRIZE OF LANCIANO” we Włoszech), a na muzyce bardów bieszczadzkich skończywszy.

Spotkania w Chryszczatej mają jedną istotną zaletę: nie ma tutaj komercji, nie ma arogancji – każdy jest sobą i może być sobą.

Jak zawsze warto tam być.

Lidia Tul-Chmielewska

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.