Syrop lawendowy – relaksuje i pobudza!

Lawenda niezwykle aromatyczna roślina, którą obecnie podziwiamy wzrokiem i zapachem.

Jej działanie lecznicze to zarówno relaksacyjne, jak i pobudzające. Wpływa korzystnie na układ trawienny, przyśpiesza gojenie ran. Króluje w prześle kosmetycznym wśród pachnideł i co raz częściej wykorzystywana jest w kuchni na słodko jak i wytrawnie. U Nas mamy dla  Was propozycję na słodko  syrop lawendowy, z niedawno zebranej w Bieszczadach lawendy.  Tak w Bieszczadach jest i lawenda, oczywiście uprawiana w ogrodach 😉

Możecie także spróbować własnych sił i zrobić sobie takie pyszny syrop…

Syrop lawendowy  – krok po kroku wedle tradycji i natury…

Składniki:

Bukiet  świeżej lawendy tj. szklanka samych kwiatów bez łodyżek

1 kg cukru

Litr wody

Lawendę zbieramy tylko w dni słoneczne, najlepiej popołudniu kiedy jest najbardziej aromatyczna.

Przygotowujemy syrop – wodę wymieszać z cukrem doprowadzając do wrzenia i do momentu aż cukier się rozpuści. Dodać kwiat lawendy, pogotować kilka minut na małym ogniu. Odstawić syrop z ognia pod przykryciem aż do ostygnięcia.  Następnie syrop przefiltrować i rozlać do butelek. Pasteryzować ok. 10-15 minut.

Dla leniuchów i tych co lawendy nie posiadają polecamy syrop lawendowy w Bieszczady.shop TUTAJ

Bieszczady.shop
Bieszczady.shop
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

MojeBieszczady

O NAS

Nasz zespół to grupa miłośników i pasjonatów Bieszczadów, w większości żyjących tu na co dzień i patrzących na region z różnych perspektyw. Naszym celem w pierwszej kolejności jest promocja turystyczna Bieszczadów. Pragniemy jednak zarazem być dla ich mieszkańców bijącym sercem naszych gór, budzić w nich dumę z „małej Ojczyzny”, prezentować ludzi bieszczadzkiego sukcesu i inspirować dyskusje o przyszłości regionu.

Myślisz podobnie?

Dołącz do nas!