Szlak Prawem i Lewem

Początek szlaku „Prawem i lewem po ziemi sanockiej” stanowi Rynek w Sanoku. Główną atrakcją szlaku jest zamek w Sanoku – miejsce wielowiekowych tradycji szlacheckich.

Sanok, stanowiący przysłowiową “Bramę w Bieszczady” zaprasza do wędrówek rowerowych m.in. śladami tradycji szlacheckich ziemi sanockiej. Główną atrakcją szlaku jest zamek w Sanoku – miejsce wielowiekowych tradycji szlacheckich, obecnie znane ze swoich ekspozycji.

Początek szlaku  „Prawem i lewem po ziemi sanockiej” stanowi Rynek w Sanoku. Dalej szlak  przebiega przez sanocki zamek i drogami publicznymi przez następujące miejscowości: Trepcza, Dębna, Międzybrodzie, Mrzygłód, Końskie, Krzywe, Dydnia, Krzemienna, Jabłonica Ruska, Niewistka, Wołodź, Siedliska i kończy się w Dąbrówce Starzeńskiej.

Fot. Cerkiew w Międzybrodziu

Łącznie 41 km wyznaczonego i oznakowanego szlaku. Dalszy ciąg szlaku oznakowany został na terenie gminy Dubiecko. Zaczyna się w Pawłokomie, a kończy w Iskani. Na trasie szlaku umieszczono 7 tablic informacyjnych z opisami historii tradycji szlacheckich oraz opisami historycznymi miejsc, w których je ustawiono.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.