Twórcze Bieszczady – Ewelina Kudła-Krawiec

Dołżyca koło Cisnej, tutaj mieszka i pracuje nasza dzisiejsza bohaterka, Ewelina Kudła – Krawiec. W Bieszczady przyjechała wraz z rodzicami jako dziecko mając zaledwie 3 lata. Razem z mężem, trzema synami i psem – płci męskiej oczywiście – prowadzi pensjonat Zielony Ruczaj. Oprócz zajęć codziennych, a jest ich nie mało, przy trójce „łobuziaków”, znajduje czas na pasję, której oddaje się od kilkunastu lat.

Z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego i historii, lecz ostatnie 16 lat,  jej serce skradło malarstwo, któremu poświęca każdą wolną chwilę. Nie ukończyła co prawda ASP, ale nieustannie uczy się pod okiem absolwentki ASP, od lat mieszkającej w Cisnej, Agnieszki Słowik – Kwiatkowskiej.

Jej prace to głównie pastele i olej na płótnie. Maluje niezwykłe pełne zadumy portrety, ostatnio tematem przewodnim jej prac jest „Strarość”.

Ponadto w twórczości artystki znajdziemy przepiękne pejzaże oraz martwą naturę głównie kwiaty.

Z tą pasją wiąże się również, a raczej jest jej skutkiem Galeria Czarny Kot, która znajduje się w Cisnej i druga w Polankach. Więcej o galeriach znajdziecie tutaj :).

Można tam zakupić prace bieszczadzkich artystów, również naszej bohaterki, wykonane w różnych technikach. W galerii oprócz obrazów, rzeźb i różnych pamiątek można także nabyć kwiaty z bibuły, które są autorstwa właścicielki i jej mamy.

Prace artystki zakupić można także w Oberży Pod Kudłatym Aniołem.

 

Małgorzata Kilarecka

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.