Weekend w Bieszczadach, 10-12.11.2017

Najbliższy weekend to przede wszystkim wielkie święto państwowe, dlatego w wielu miejscowościach możemy spodziewać się obchodów Dnia Niepodległości. Jednak nie tylko.

Będzie coś dla miłośników sportu, literatury, muzyki… zresztą, sprawdźcie sami 🙂

PIĄTEK

Koncert Yellow Horse 

10 listopada, godz. 20:00 (wstęp 10zł)

Klub Akwarium, Przemyśl, ul. Lenartowicza 23

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’, 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Bryan Adams, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i wielu innych. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom Yellow Horse wykonuje na koncertach cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.

SOBOTA

II Intergalaktyczno-niepodległościowa czasówka szosowa 🙂

11 listopada, godz. 11:00

Sanok

Zespół Sanockich Wyścigów Rowerowych zaprasza tymi słowami:

“Witajcie.
Już dzisiaj chcemy Was zaprosić na sanockie ściganie w Święto Niepodległości.
Będziemy ścigać się z Olchowiec w Sanoku w stronę serpentyn (kierunek Przemyśl). Nawrót będzie na pierwszym zakręcie serpentyn, po takiej długiej prostej pod górę, której nijak nie da się przegapić :)”

A tutaj link do wydarzenia: KLIK

***

Hylaty – spotkanie autorskie

11 listopada, godz. 17:00

Kino Końkret, Zatwarnica

HYLATY – powieść o współczesnych Bieszczadach z historią w tle. Stefan i Hanka mieszkają w Zatwarnicy nad potokiem Głębokim. Nie radzą sobie pod wieloma względami. Jurek został przerzucony w Bieszczady z zachodniej granicy. Hala ucieka z czwórką dzieci z Czeczenii. Trzy historie płynące obok siebie plączą się w Bieszczadach. HYLATY to książka wielopłaszczyznowa.

Spotkanie z autorka – Jolą Jarecką odsłoni kulisy powstawania powieści.
Kameralna atmosfera, lampka szampana i spotkanie z bohaterami w miejscu, gdzie powstawała książka. Serdecznie zapraszamy. Będzie nam miło, gdy poświęcicie ten wieczór HYLATEMU.

A więcej o wydarzeniu: TUTAJ

***

Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Polanie

11 listopada, godz. 11:00

Kościół i świetlica wiejska, Polana

 

Życzymy zatem udanego weekendu!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.