Weekend w Bieszczadach, 15-17.12.2017

Ładna zima tej jesieni, nieprawdaż? 🙂 Oby tylko ten śnieg już został, tak jest pięknie!

Przedstawiamy kolejną porcję wydarzeń weekendowych 🙂

 

PIĄTEK

Warsztaty “Wigilijny Wieczór Wspomnień”, Polańczyk

15 grudnia, godz. 17:00

Świetlica Wiejska w Polańczyku

Bieszczadzka 17, 38-610 Polańczyk

Tak jak w ubiegłym roku, GOKSiT zaprasza na Warsztaty Świąteczne – tym razem odbędą się one w Świetlicy Wiejskiej w Polańczyku.

SOBOTA

Pokaz filmu “Jako w niebie, tak i w Komańczy”, Krosno

16 grudnia

ul. Bieszczadzka 1, Krosno

“Jako w niebie, tak i w Komańczy” to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Produkcja jest czwartym filmem Bogdana Miszczaka z cyklu “Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Film jest debiutem reżyserskim dziennikarza telewizyjnego Macieja Wójcika.

Prymas Wyszyński aresztowany został w 1953 roku i przez trzy lata przebywał w odosobnieniu. Władze komunistyczne czterokrotnie zmieniały mu miejsce pobytu, Komańcza kończy ten etap życia Wyszyńskiego (w tej roli Marek Kalita).

Zgodnie z zamysłem komunistów tamtejszy klasztor sióstr Nazaretanek miał być miejscem zupełnej izolacji Prymasa od świata zewnętrznego. Stało się inaczej, Komańcza była miejscem niezwykłych spotkań duchownego m.in. ze swoim ojcem Stanisławem (Jerzy Trela) oraz Marią Okońską (Aleksandra Popławska), założycielką słynnych “ósemek”. To właśnie w Komańczy Wyszyński napisał dzieło swojego życia “Jasnogórskie Ślubu Narodu Polskiego”.

Zdjęcia były kręcone w miejscowości Komańcza (powiat sanocki), gdzie w latach 1955-1956 przebywał kard. Wyszyński oraz w skansenie w Sanoku. Na planie filmowym pojawiło się około 60 osób, wśród nich aktorzy zawodowi i amatorzy, młodzież z Komańczy, a nawet proboszcz miejscowego kościoła. [www.krosnocity.pl]

Więcej informacji: KLIK

 

Zagórski Jarmark Bożonarodzeniowy, Zagórz

16 grudnia, godz. 10:00

Sala Eksploatacji PKP w Zagórzu

Plac Obrońców Węzła Zagórskiego 1, Zagórz

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz oraz Miejsko-Gminna biblioteka Publiczna w Zagórzu zapraszają na Zagórski Jarmark Bożonarodzeniowy! Do nabycia możliwe będą kartki świąteczne, stroiki, ozdoby świąteczne, haftowane serwety, pierniki oraz domowe wypieki.

 

Koncert zespołu Świetliki w klubie Pani K!, Sanok

16 grudnia, godz. 20:00

Klub Pani K!

ul. II Pułku Strzelców Podhalańskich 1, Sanok

ŚWIETLIKI – zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie
Choć tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać, to dodać można, że koncert będzie częścią trasy na 25-lecie zespołu.
Otwarcie klubu o 19:00. Koncert zaczyna się ok.  20:00 – 20:30.
Bilety: 30 zł – do nabycia w dniu koncertu.
Po koncercie – wejście darmowe.

 

NIEDZIELA

II Ustrzycki Jarmark Bożonarodzeniowy, Ustrzyki Dolne

17 grudnia, godz. 10:00

Hala Sportowa w Ustrzykach Dolnych

ul. 29 Listopada 19a, Ustrzyki Dolne

Pragnąc kultywować tradycję świątecznych jarmarków w Ustrzykach Dolnych mamy zaszczyt poinformować, iż 17 grudnia 2017 r. na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych odbędzie się II Jarmark Bożonarodzeniowy.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa do oderwania się, choć na chwilę, od ferworu świątecznych przygotowań i skorzystanie z bogatej oferty stoisk oraz spędzenia miło czasu w radosnej atmosferze. Celem niniejszego wydarzenia jest promowanie bożonarodzeniowych tradycji, wyrobów lokalnych rzemieślników i artystów, wspólna zabawa, a także integracja mieszkańców.

Głównym organizatorem imprezy są Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji. Współorganizatorzy: Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustrzykach Dolnych, Stowarzyszenie Aktywni dla Bieszczad oraz Ustrzycki Dom Kultury. Gwarantujemy, że podczas Jarmarku nie zabraknie świątecznego nastroju, kolęd oraz wielu smakowitości.

Wspólne ubieranie choinki w centrum Lutowisk

Ze strony organizatora: “Wielkimi krokami zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia. To magiczny czas, na który wszyscy cały rok czekamy. Pięknie robi się w naszych sercach i wokół nas. Oczywiście nie może być świąt bez tradycyjnej bożonarodzeniowej choinki!
Kochani – zróbmy w tym roku coś wyjątkowego! Zapraszamy Was wszystkich na wspólne przystrojenie jednej dużej choinki w centrum Lutowisk! Niech powstanie coś pięknego co ozdobi naszą wieś a także będzie miejscem do złożenia sobie życzeń i świątecznej fotografii! Nade wszystko będzie to nasze WSPÓLNE dzieło, które razem wykonamy.
Zabierzcie ze sobą ozdoby i bańki, tak by każdy z Was mógł powiesić na naszej choince coś od siebie. Jeśli macie zewnętrzne światełka skontaktujcie się z nami wcześniej, by można było wszystko dobrze zaplanować.
Finał akcji, czyli wspólne ubieranie odbędzie się w niedziele, 17 grudnia 2017 o godzinie 14:00 na parkingu obok kościoła. To wtedy zawiesimy wszystkie ozdoby, dokonamy uroczystego zapalenia lampek, pewnie także wspólnie pokolędujemy. Postaramy się także przygotować inne, dodatkowe atrakcje!
W sprawie przekazywania ozdób oraz jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numery telefonów: 509 513 530 lub 781 572 334.
Do zobaczenia pod NASZĄ WSPÓLNĄ choinką!”

***

Miłego weekendu!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.