Weekend w Bieszczadach, 17-19.11.2017

Połowa listopada już za nami. Bieszczady spowite gęstą mgłą, wydają się szykować do zimowego snu. Jeżeli ktoś lubi samotne spacery po górach i nie przeszkadza mu deszcz, śnieg czy też błoto po pas to najlepszy czas na wędrówkę 😉

A tak na poważnie, to dla każdego coś dobrego w tych naszych Bieszczadach, więc przedstawiamy kolejną porcję wydarzeń weekendowych 🙂

PIĄTEK

Noc z teatrem

17 listopada, godz. 19:00

Galeria Sanocka, Sanok, Rynek 14

wstęp: wejściówki w cenie 5 zł do odebrania w BWA Galerii Sanockiej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, sobota 10.00 – 14.00

„ZAWIESZENI” – Teatr Pierwszego Kontaktu – Lublin
Tytułowi „zawieszeni” to para, która nie może się porozumieć.
Bohaterowie – kobieta i mężczyzna mają jeden cel: wyjść z miejsca, gdzie ktoś ich uwięził. Żeby tego dokonać, muszą zacząć ze sobą szczerze rozmawiać – to okazuje się najtrudniejsze. Ich wysiłkom przygląda się z góry “wielki niemy brat”. “Zawieszeni” to spektakl o nas, o naszej niemocy, nieumiejętności w codziennym porozumiewaniu.
Scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny
Teatr Pierwszego Kontaktu to zespół teatralny od 11 lat działającym na lubelskim rynku teatralnym. Reżyser i twórca teatru – Tomasz Załucki jest m.in. laureatem dwóch nagród za reżyserię oraz stypendystą Prezydenta Miasta Lublina z 2016 roku.

“Wariat I Zakonnica” wg. St. I. Witkiewicza – Spektakl adeptów Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego
“W „Wariacie i Zakonnicy”, w przeciwieństwie do poprzednich dramatów Witkacego, nie znajdziemy rewolucji politycznej jako takiej. Jednak umieszczenie głównego bohatera dramatu (Walpurga, dekadenckiego poety) w szpitalu psychiatrycznym i kaftanie bezpieczeństwa możemy odczytywać jako metaforę, poprzez którą autor daje wyraz swojemu buntowi przeciwko wszelkim systemom (społecznym, filozoficznym, naukowym) ograniczającym jednostkę. Sam obłęd był dla Witkacego trwającą całe życie obsesją, co sprawia, że źródła „Wariata i Zakonnicy” są głęboko ukryte w życiu i osobowości twórczej autora, co wpływa na niezwykłą siłę sceniczną utworu.” – B. Słupczyński
Reżyseria: Bogusław Słupczyński
Występują: Przemysław Sikorski, Anna Wojtyna, Magdalena Kapalska, Katarzyna Frydrychowicz, Rafał Soliński
Studio Sztuki to formuła działalności artystycznej, w której jedną z aktywności jest edukacja teatralna dla dorosłych. Do Studia przychodzą osoby, które chcą zrealizować swoje ambicje, potrzeby twórcze.

 

Dzień Bieszczadzki na Politechnice Rzeszowskiej 

17 listopada, godz. 11:00

Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza

al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów

W ten jeden dzień duch Bieszczadów obejmie swoim zasięgiem Rzeszów 😉

Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem wraz z Rektorem Politechniki Rzeszowskiej i Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie zapraszają na I edycję Dnia Bieszczadzkiego pt. „Jesienią góry są najszczersze”. Wydarzenie odbędzie się na dużej auli budynku V Politechniki Rzeszowskiej (obok kina Helios). Zapraszamy już od godz. 11:00, wstęp wolny.

Tym razem Bieszczady przyjeżdżają do Rzeszowa. Będzie to spotkanie ludzi kochających turystykę górską, bieszczadników i nie tylko. To okazja do rozmowy z bieszczadzkimi bardami, poetami, fotografikami, rzeźbiarzami, malarzami oraz artystami, którzy kultywują i promują kulturę bieszczadzką. Na miejscu nie zabraknie regionalnych wyrobów, które będzie można nie tylko poznać, ale i skosztować.

Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Mile widziane stroje bieszczadzkie i turystyczne. Można zabrać gitarę! Dzień bieszczadzki uświetnią zespoły i artyści. Od godziny 16:30 do godziny 22:00 zagrają: Piotr ,,Rogalik” Rogala, Zespół Łemkowyna z Cisnej, Agata Rymarowicz z zespołem, Zespół ,,Grzane Wino”, Zespół ,,Żmije” i gwiazda wieczoru ,,Ratatam”.
Po koncertach odbędzie się bieszczadzkie after party.
Jest możliwość nabycia cegiełek na rzecz Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem w Cisnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego bieszczadowania.

SOBOTA

I Spotkania teatralne w Cisnej „Na granicy…” 

18 listopada, godz. 11:00

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Cisna 23

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza na I Spotkania Teatralne, gdzie od rana do wieczora grupy teatralne z bliska i daleka zaprezentują nam swój repertuar.

Program imprezy:

11.00 – “Królowa Śniegu” reż. H. Hryniewicki – Teatr Nemno z Rzeszowa (spektakl dla dzieci i… nie tylko)
16.00 – “Zawieszeni” reż. T. Załucki – Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina
17.00 – “Być jak Shirley” reż. i wykonanie Agnieszka Kowalczyk
18.30 – “Tchnienie” reż. A. Adamska – Teatr Przedmieście
19.30 – “Ej, Joe” wg. S. Becketta, reż. S. Woźniak, wykonanie Olga Gruber – Teatr BWA z Sanoka
20.30 – “Wariat i zakonnica” wg. St. I. Witkiewicza, reż. B. Słupczyński – Studio Sztuki Bogusława Słupczyńskiego
22.00 – Koncert zespołu The Freeborn Brothers

 

***

Mamy nadzieję, że Was zainteresowaliśmy i wybierzecie się na któreś z tych wydarzeń.

Warto 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.