Weekend w Bieszczadach, 19-21.01.2018

Zima wraca w Bieszczady! A my przedstawiamy listę miejsc, w których warto bywać w ten weekend 🙂

 

PIĄTEK

Kolęda u Szeptuchy, Polańczyk

19-20 stycznia, godz. 18:00

Pensjonat Szeptucha, Polańczyk

szczegóły

Po raz kolejny w Pensjonacie Szeptucha będzie możliwość posłuchania na żywo Mieleckiego Zagłębia Piosenki – tym razem podczas Kolędy 🙂

„Szeptucha” to pięknie położony pensjonat z widokiem na Solinę i Połoninę Wetlińską. To magiczne, pełne uroku miejsce, często odwiedzają bieszczadzcy artyści: rzeźbiarze, malarze, poeci. Tu posłuchacie koncertu czy posiedzicie przy ognisku słuchając bieszczadzkich gawęd i poezji. A może… spotkacie Szeptuchę tę z opowieści naszych przodków? Odczyni ziołami złe uroki, uwarzy w kotle spokój, tak potrzebny, by po powrocie budzić się każdego ranka z uśmiechem na twarzy. Wracając po urlopie naładowani pozytywnymi emocjami zechcecie wspomnieć Szeptuchę…. I do niej powrócić.

 

Piwniczkowe spotkania z przyrodą, Ustrzyki Dolne

19 stycznia, godz. 18:00

Piwniczka, Ustrzyki Dolne

szczegóły

W najbliższą sobotę w ustrzyckiej Piwniczce spotkanie z wirtuozami fotografii przyrodniczej. Zarówno Mariusz Strusiewicz jak i Państwo Bilińscy mają w swoim dorobku wiele publikacji, a swoją pasją zarażają innych na warsztatach. Na pewno nie zabraknie pięknych fotografii bieszczadzkiej przyrody. Jeżeli będziecie akurat w okolicy Ustrzyk, koniecznie odwiedźcie Piwniczkę 🙂

 

Spektakl “Bieszczadzkie Szalone Nożyczki”, Cisna

19 stycznia, godz. 18:00

Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Cisna

szczegóły

Dla fanów sztuki teatralnej też coś mamy 🙂 W Cisnej Teatr SuperNova zaprasza na spektakl Paula Portnera w bieszczadzkim wydaniu. Po udanej premierze w grudniu przedstawienie będzie można obejrzeć ponownie. Serdecznie zapraszamy!

Rezerwacja miejsc w GCKiE pod numerem tel. 13 468 64 65.

 

SOBOTA

III NOC Fortyfikacji, Przemyśl

20 stycznia, godz. 15:00

Brama Forteczna Sanocka Dolna, Przemyśl

szczegóły

Przemyski S.K.O.C. zaprasza III Noc Fortyfikacji! 20 stycznia 2018 będą Państwo mieli możliwość bezpłatnego obejrzenia obiektu!
Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się pod budynkiem Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu wybudowany został wraz ze szkołą w 1966 roku podczas słynnej akcji “1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Budowa schronu była następstwem zimnej wojny i zagrożeń jakie ze sobą niosła.
Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej “X D.O.K.” udostępniło do zwiedzania ten obiekt w maju 2016 roku, pół roku temu wprowadzono też możliwość udziału w escape room, w którym gracze wcielają się w załogę schronu i m. in. muszą zmierzyć się z jej zadaniami.
UWAGA! Udział w “fejsbukowym” wydarzeniu nie uprawnia do odwiedzenia danego obiektu – wymagana jest REZERWACJA.
Organizator: Schron Kierowania Obroną Cywilną – Relikt Zimnej Wojny oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej [visit.przemysl.pl]

 

Wystawa malarstwa Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej, Cisna

Agnieszka Słowik-Kwiatkowska jest absolwentką Wydziału Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1987r. mieszka w Bieszczadach. Maluje nostalgiczne pejzaże, kwiaty, pełne zadumy portrety, anioły, diabły oraz promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Dzieła artystki pokazują świat uczuć, emocji i doznań oraz oddają jej osobiste nastroje, które przekłada na język malarski. Artystka uczestniczyła w wielu plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Zapraszamy od 21.12.2017 do 22.02.2018 do Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej do oglądania jej prac. GCKiE otwarte jest od 8 do 18.

Istnieje możliwość zakupu prac bezpośrednio u artystki.

 

NIEDZIELA

Bieszczadzkie Kolędowanie – XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek, Wołkowyja

21 stycznia, godz. 10:30

Kościół Parafialny w Wołkowyji

szczegóły

21 stycznia 2018 r. W Wołkowyji wystąpią okoliczne schole parafialne, chóry szkolne, zespoły i soliści.
Organizatorem Festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Wołkowyi i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie.
Rozpoczęcie Festiwalu o godz. 10.30 Mszą św. w kościele parafialnym w Wołkowyi.
Serdecznie zapraszamy!

 

***

Udanego weekendu! 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.