Weekend w Bieszczadach, 2-4.03.2018

Najbliższa niedziela to dzień, w którym w całej Polsce organizowane są Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym” – w Bieszczadach również można wziąć w nich udział. Ale to nie koniec atrakcji, zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą weekendową 🙂

 

Od środy do niedzieli…

28.02–04.03.2018 – XXXIV Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski, Ustrzyki Górne

Organizator: Bieszczadzki Park Narodowy i Koło Przewodników PTTK w Sanoku.

BIURO RAJDU:

Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach – tel. 13 461 03 50

Kinga Kochanowicz, oie@bdpn.pl

Koszt rajdu wynosi 550 zł od osoby. W ramach tej kwoty uczestnik otrzymuje:

4 noclegi z pościelą, pełne wyżywienie (śniadania + obiadokolacje), udział w końcowej uroczystej kolacji, ubezpieczenie NW, znaczek okolicznościowy, dyplom uczestnictwa, opiekę przewodnicką, zabezpieczenie GOPR oraz transport na trasach. [więcej informacji].

 

 

CZWARTEK

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Sanok

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji pragniemy zaprosić do uczestnictwa w miejskich uroczystościach. Odbędą się one w najbliższy czwartek (1.03.2018 r.). Rozpocznie je koncert zespołu „Soul” o godzinie 17.30 w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego. Następnie, o godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii nastąpi przejście na Rynek, gdzie pod tablicą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 roku odbędzie się dalsza część uroczystości, podczas której m. in zostaną złożone kwiaty.

Organizacje, stowarzyszenia, instytucje etc., które zechcą w ten dzień złożyć kwiaty pod tablicą przy kościele ojców franciszkanów proszone są o kontakt z Wydziałem Kultury i Promocji Urzędu Miasta Sanoka pod nr telefonu: 13 46 52 828.

 

PIĄTEK

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego, Lesko

19 lutego – 7 marca 2018

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku

W dniu 21 lutego 2018 w Małej Galerii Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku odbył się wernisaż prac plastycznych wykonanych przez uczniów Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku. Na wystawie można obejrzeć prace wykonane w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem Waldemara Kordyacznego, pracowni podstaw projektowania oraz aranżacji przestrzeni pod kierunkiem Oksany Kulczyckiej, pracowni rysunku i malarstwa prowadzonej przez Andrzeja Kijowskiego oraz pracowni rzeźby, prowadzący – Sebastian Trafalski. Wystawa jest prezentacją prac, zadań, ćwiczeń jakie uczniowie muszą wykonać na przedmiotach artystycznych. Są to prace wykonane samodzielnie pod okiem prowadzącego zajęcia. Spektrum zadań jest bardzo szerokie. Wszechstronność działań oraz kreatywność młodego adepta sztuki ma go nauczyć i przygotować do dalszej edukacji na wyższych uczelniach oraz zdobyć umiejętności potrzebne w pracy zawodowej. Talent, pracowitość, charyzma i podejmowanie wyzwań to jedyna droga do sukcesu jakim jest przygoda życia poprzez sztukę, a także spełnienie swoich marzeń.
Wystawę można obejrzeć do 7 marca 2018 roku. (BDK)

 

SOBOTA

Koncert zespołu Żywiołak, Sanok

3 marca, godz. 20.00

Klub Pani K, Sanok

szczegóły

“Tego zespołu przedstawiać już dziś w Polsce nikomu nie trzeba. Od roku 2005 konsekwentnie pracuje ukazując światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. To za sprawą tej piątki pasjonatów dowiedzieliśmy się o “polskim neofolku”. Wzorem najlepszych kapel tworzących styl “innovative folk” w Skandynawii, czy innych krajach Europy poznaliśmy wyjątkowo przyswajalny gatunek czerpiący całymi garściami z polskiej spuścizny kulturowej. Czerpiąc z takich zespołów jak Hedningarna czy Hoven Droven zapodaje nam Żywiołak podróż szlakami przedchrześcijańskiej zachodniej i wschodniej Europy. Bez wątpienia jako pierwszy w sposób absolutnie bez kompleksowy odkurzył temat mało znanej słowiańskiej mitologii. Bez wątpienia jako pierwszy przyczynił się do “boomu” zainteresowania kulturą rodzimą jaki ma obecnie w Polsce miejsce. Bez wątpienia stał się inspiracją dla wielu projektów muzycznych, które od tej pory zaczęły u nas powstawać. Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że muzykę folkową możemy już od pewnego czasu posłuchać w największych klubach Polski, a sam nurt stał się równoprawny z innymi gatunkami muzycznymi.

Aktualny skład zespołu:
Robert Jaworski – lira korbowa, fidel renesansowa
Michał Stawarz – perkusja
Kamil Strzyżewski – lutnia romantyczna, bas akustyczny
Zuza Ciszewska – wokal
Wiktoria Kwiatkowska – wokal, przeszkadzajki” [facebook]

 

NIEDZIELA

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”, Lesko

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym”, Ustrzyki Dolne


W 2017 roku w Biegu wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy, ale również żołnierze z USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

W zbliżającej się VI edycji Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 4 marca 2018 roku, ambicją organizatorów będzie zorganizowanie Biegu w ponad 280 miastach, gdzie Tropem Wilczym pobiegnie ok. 70 000 biegaczy. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich miast, dodatkowo każdy z lokalnych partnerów uzupełni scenariusz o dodatkowe dystanse, wydarzenia i atrakcje.

 

Spektakl “Edukacja Rity” Sanok

4 marca, godz. 18:00

Sala widowiskowa w Sanockim Domu Kultury

szczegóły

„Edukacja Rity” to historia spotkania dwojga ludzi, których pozornie dzieli wszystko.
Ona – młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty
w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajo-mość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…
Mądre i zabawne dialogi, znakomici aktorzy i reżyser z poczuciem humoru to wszystko składa się na spektakl, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji.

 

Koncert dla pań z okazji Dnia Kobiet, Lutowiska

Spotkanie okolicznościowe, występy artystyczne i muzyczne.

Miejsce:

Kino „Otryt” w Lutowiskach

Kontakt:

Gminny Ośrodek Kultury
tel. 13 461 0322
lub kom. +48 501799092

 

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ?

A jeśli chcesz, abyśmy napisali o twoim wydarzeniu, napisz do nas maila – adres w zakładce kontakt. Zapraszamy!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.