Weekend w Bieszczadach, 20-22.04.2018

Zbliża się gorący okres w Bieszczadach, dlatego fanów ciszy i spokoju zapraszamy w góry w ten weekend, tydzień przed majówkowym szaleństwem 😉

A po drodze w góry i z gór polecamy wstąpić do Stężnicy i Sanoka, gdzie dzieje się wiele w ten weekend 🙂

PIĄTEK

Dzikowisko – Bieszczadzki Rajd Quadowy, Stężnica

20 – 22 kwietnia, początek: 20 kwietnia, godz. 20:00
Osada Ostoja, Stężnica 39, 38-606 Baligród

“Zapraszamy do uczestnictwa w Kultowym rajdzie quadowym.

W tym sezonie ruszamy z odmienioną formułą :).

Dla zawodników ADV – Bieszczadzki Standard czeka ciekawa trasa po Okolicach Stężnicy (BEZ OESÓW). Trasa z przydrożnymi punktami kontrolnymi w ciekawym urozmaiconym terenie. Trasa przysporzy wam mnóstwo ciekawych wrażeń a wiosna zapewni troszkę błotka :). W tej klasie rezygnujemy z trudnych technicznych podjazdów i zjazdów to ma być przygoda ! ! !

Dla Zawodników EXTREME przygotowaliśmy Trudną techniczną poprzecinaną trudnymi technicznymi OS-ami w których umiejętności zawodnik będą ważniejsze od szybkości i skuteczności pracy wyciągarki :). Wszystko to z założeniem że pogodę będziemy mieli świetną :), jak zawsze na wiosnę (y).

DZIKOWISKO to styl bycia, to SPIŻOWI MOCNI, to maraton towarzyski wśród miłośników quadów i wszystkiego co się z tym wiąże. Sprawdź, czy należysz do tego środowiska 🙂

Rywalizacja:
PROLOG – NOC – Piątek 20.04.2018
TRACK – DZIEŃ – Sobota 21.04.2018″ [facebook]

SOBOTA

Koncert zespołu Hańba!, Sanok

21 kwietnia, godz. 20:30 (bilety: 30zł)
Klub Pani K, ul. II Pułku Strzelców Podh. 1, 38-500 Sanok

 

“Masowe wystąpienia chłopskie i robotnicze krwawo tłumione przez policję i wojsko, getta ławkowe i pacyfikacje żydowskich miasteczek, zakulisowe rozgrywki na szczytach sanacyjnej władzy oraz widmo nadciągającej nad Europę wojennej katastrofy… witaj w roku 1937.
Po świetnie przyjętym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powróciła z kolejnym albumem długogrającym pt. „Będą bić!” (Antena Krzyku/Karoryfer Lecolds). Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci (Tuwim, Broniewski czy Jurandot) oraz podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet).

Hańba! gra w składzie:
• Andrzej Zamenhof – banjo, śpiew
• Tadeusz Król – akordeon, klarnet
• Adam Sobolewski – bęben, grzebień, śpiew
• Ignacy Woland – tuba, śpiew” [facebook]

 

Dzień bieszczadzki, Stalowa Wola

21 kwietnia, godz. 11:00
Politechnika Rzeszowska, ul. E. Kwiatkowskiego 4, 37-450 Stalowa Wola

 

Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem wraz z Rektorem Politechniki Rzeszowskiej, Stowarzyszeniem Dobro Powraca, Firmą “Kwaśniak” i Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie zapraszają na Dzień Bieszczadzki-Wiosna 2018 na Wydziale Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia 2018 przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 4 w budynku Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Zapraszamy już od godz. 11:00, wstęp wolny.
Tym razem Bieszczady przyjeżdżają do Stalowej Woli. Będzie to spotkanie ludzi kochających turystykę górską, bieszczadników i nie tylko. To okazja do rozmowy z bieszczadzkimi bardami, poetami, fotografikami, rzeźbiarzami, malarzami oraz artystami, którzy kultywują i promują kulturę bieszczadzką. Na miejscu nie zabraknie regionalnych wyrobów, które będzie można nie tylko poznać, ale i skosztować.
Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Mile widziane stroje bieszczadzkie i turystyczne. Można zabrać gitarę! Dzień bieszczadzki uświetnią zespoły i artyści.

 

Wernisaż – Leszek W. Niewiadomski, Sanok

21 kwietnia 2018, godz. 18:00
Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

 

Otwarcie wystawy malarstwa Leszka Niewiadomskiego “Radość Tworzenia”

Leszek W. Niewiadomski urodził się 10 listopada 1953 roku w Lublinie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał  w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 r. Studia podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w pracowni grafiki prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1989 r.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie – wiceprezes, oraz grupy artystycznej „Kontrast.”

 

“Młodzi Figuratywni”, Sanok

21 kwietnia 2018, godz. 18:00
Galeria Sanocka, Rynek 14, 38-500 Sanok

 

BWA Galeria Sanocka i Fundacja 2 wymiary zapraszają:

MŁODZI FIGURATYWNI
Lena Achtelik | Paweł Baśnik | Klaudia Lata | Paweł Tymcio
kuratorzy: Monika Beczek – Szczypior | Marcin Wilczyński

BWA Galeria Sanocka i Fundacja 2 wymiary mają przyjemność zaprosić na wystawę zbiorową „Młodzi Figuratywni”, podczas której, we wnętrzach BWA Galerii Sanockiej oraz warszawskiej Stacji Muranów prezentujemy płótna czworga młodych artystów wyróżniających się na tle swoich rówieśników dzięki przywiązaniu do doskonałego, klasycznego warsztatu malarskiego oraz twórczemu dialogowi z tradycją malarstwa.
„Młodzi figuratywni“ to projekt cykliczny. Podczas pierwszej edycji prezentujemy subiektywny wybór prac, podejmujących, w sposób często nieoczywisty, temat cielesności człowieka.
W obrazach Leny Achtelik, Pawła Baśnika, Klaudii Laty oraz Pawła Tymcio, odnajdziemy niezwykle osobiste, a co za tym idzie, odmienne wizje tego, czym jest ciało i jakim przemianom podlega. Pomimo młodego wieku, Młodzi Figuratywni tworzą malarstwo pełne tajemnicy, niejednoznaczne, często mroczne, wchodzące w interakcję z odbiorcą i poruszające jego wrażliwość.
/Marcin Krajewski/
wernisaż: 21.04 (sobota), godzina: 18:00
wystawa: 23.04 – 11.05.2018 r.

 

Koncert FTT Flamenco, Sanok

21 kwietnia 2018, godz. 19:00
Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.
Gospodarzem wieczoru jest Formacja FLAMENCO składająca się z grup: dziecięca, młodzieżowa i dorosła.  Gościnnie wystąpią: ZTL “SANOK” – grupa dorosła, oraz Zespół Mażoretkowy “VIVID” OSP Jaćmierz.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie SDK od 9 kwietnia.

Otwarte warsztaty taneczne – tango argentyńskie, Sanok

21 -22 kwietnia 2018, godz. 10:00
Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

TANGO ARGENTYŃSKIE
tango dla początkujących godz.10.00-11.00
tango dla zaawansowanych 11.00-13.00cena – 20 zł (opłata za dwa dni warsztatów)
Prosimy o zabranie butów na zmianę,
szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie SDK, tel 13-46-310-42

NIEDZIELA

Polska Noc Kabaretowa, Sanok

22 kwietnia 2018, godz. 18:00
Arena Sanok, Sanok, ul. Królowej Bony 4
“Polska Noc Kabaretowa 2018. Zabawa stulecia – Świętujemy 100-lecie Niepodległości!

Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Ponownie zaskoczymy Was składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej Ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią was do łez.
Na przekór stereotypom pokażemy, że Polacy potrafią świętować z pompą i na wesoło. Polska od stu lat jest niepodległa! Przez cały rok będziemy przemierzać Polskę z programem przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. To wyjątkowa rocznica, którą uczcimy w absolutnie szalony sposób. Jesteśmy niezwykle radosnym, kreatywnym i dumnym narodem i taki też będzie wspólny kabaretowy wieczór, na który serdecznie zapraszamy. Niemal 4 godziny nieprzewidywalnych zwrotów akcji, zaskakujących puent i wspólnego świętowania wraz z czołówką polskiego kabaretu . Autorem scenariusza Zabawy Stulecia jest Robert Górski. Siódmą już edycję Polskiej Nocy Kabaretowej poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju. W Polskiej Nocy Kabaretowej 2018 wystąpią również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.” [biletyna.pl]

 

Koncert The Beat Freaks, Sanok

22 kwietnia 2018, godz. 18:00
Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

 

The BEAT FREAKS – to grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.
Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. Znakiem szczególnym zespołu jest niecodzienne i otwarte podejście do formy utworu i aranżacji.

Tomasz Licak – saksofon / klarnet
Michał Starkiewicz – gitara
Paweł Grzesiuk – bas
Radek Wośko – perkusja

BILETY W CENIE 20 ZŁ DO NABYCIA W KASIE SDK [facebook]

Targi Ogrodnicze “Wiosna w ogrodzie”, Lutowiska

22 kwietnia 2018, godz. 9:00
Parking przy siedzibie Nadleśnictwa Lutowiska w Lutowiskach

W OFERCIE:

  • drzewa owocowe; jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie, wiśnie, krzewy owocowe: borówka amerykańska, jagoda kamczacka, żurawina, drzewa krzewy i rośliny ozdobne: tuje jałowce, świerki, jodły, berberysy, pęcherznice, tawuły japońskie, kwiaty rabatowe i balkonowe: begonie rabatowe, aksamitki, begonie balkonowe, pelargonie, surfinie, trawy ozdobne, dalie, niecierpki, lubelie, werbeny i inne,
  • środki ochrony roślin,
  • nasiona roślin,
  • narzędzia i maszyny do pracy w ogrodzie,
  • wyroby z wikliny.

PRELEKCJE:

  • Uprawa i pielęgnacja krzewów owocowych na przykładzie borówki amerykańskiej i maliny.
  • Cięcie i prowadzenie drzew owocowych.
  • Zastosowanie środków ochrony roślin.

ATRAKCJE:

Poczęstunek z grilla, herbata, zwiedzanie żywego zielnika.

ORGANIZATORZY:

Nadleśnictwo Lutowiska, Gmina Lutowiska, Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach.

PARTNERZY:

Gospodarstwo Szkółkarskie „Kinga” z Albigowej, Jan Lato Gospodarstwo Rolno – Szkółkarskie z Pakoszówki, Ogrodnictwo Jerzy Kędra z Humnisk, Paweł Korfanty Gospodarstwo Rolne w Grabownicy, SAN – TECH Zagórz Husqvarna

PONIEDZIAŁEK

Stand-up Polska, Sanok

23 kwietnia, godz. 20:00
Klub Pani K, ul. II Pułku Strzelców Podh. 1, 38-500 Sanok

 

“Wojtek Fiedorczuk. Jak na ramy gatunku uprawia bardzo kontrowersyjny Stand-up, prawie wcale nie mówiąc nic kontrowersyjnego. Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuje szczerością. Liczy na inteligencję widza i często się nie przelicza.
Maciek Adamczyk. Jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż – mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.
Wydarzenie przeznaczone tylko dla dorosłych!!!” [facebook]

 

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ?

PS. JEŚLI CHCESZ, ABYŚMY NAPISALI O TWOIM WYDARZENIU, NAPISZ DO NAS MAILA – ADRES W ZAKŁADCE KONTAKT. ZAPRASZAMY!
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.