Weekend w Bieszczadach, 23-25.03.2018

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w tym roku w Bieszczadach wyglądał niezbyt wiosennie. W powietrzu wciąż jeszcze unosił się biały, lekki puch, wszędzie było biało, słupek rtęci nie podnosił się powyżej zera, a po wyjściu z domu większość marzyła jedynie o tym, żeby do niego wrócić.

Następne dni nie zapowiadają się lepiej, chociaż słońce będzie się pokazywać. Chciałoby się utopić Marzannę, ale w wielu miejscach mogłaby nie przebić się przez warstwę lodu 🙂

Mimo to, zachęcamy Was do wyjścia z domu – dzieje się w Bieszczadach w ten weekend.

PIĄTEK

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo, Przemyśl

23 marca, godz. 19:00

Centrum Kulturalne, Przemyśl

szczegóły

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na koncert Starego Dobrego Małżeństwa.

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki – od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria) po najnowsze, które dopiero ukażą się na nowej płycie zespołu.

Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6- i 12-strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Bilet wstępu: 55 zł

SOBOTA

Bieszczadzka Droga Krzyżowa, Wołosate

źródło: www.bdpn.pl

24 marca, godz. 9:00

Kościół Ustrzyki Górne, trasa: Wołosate – Przełęcz Bukowska

szczegóły

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Drodze Krzyżowej, że Bieszczadzka Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 24 marca (sobota przed Niedzielą Palmową) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska, wzdłuż ustawionych tam stacji. Wydarzenie będzie miało charakter religijny i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele w Ustrzykach Górnych o godz. 9.00.

W dniu 30 marca (Wielki Piątek) BdPN również udostępni ponownie tę trasę dla celów religijnych oraz szlak relacji Wetlina Stare Sioło-Przełęcz Orłowicza-Smerek-Kalnica, w ruchu jednokierunkowym. W tym też dniu szlak z Wołosatego na Tarnicę nie będzie dostępny. Nie przewidujemy, aby sytuacja na szlaku mogła się poprawić na tyle, by móc zezwolić na bezpieczne przemieszczanie się większych grup pielgrzymów. Aktualnie utrzymuje się zagrożenie lawinowe i będzie ono występowało dalej w związku z bardzo dużą ilością śniegu w górach.

Wyłącz telewizor i przyjdź z dziećmi do BWA, Sanok

24 marca, godz. 17:00

Galeria Sanocka BWA, Sanok

szczegóły

“A gdyby tak podarować dzieciom w prezencie kreatywnie spędzony CZAS?
Dla tych, którzy zastanawiają się nad sposobem wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, spieszymy z pomysłami:

  • Warsztaty plastyczne z mamą i tatą
  • Wspólne zabawy plastyczne budują wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię i są okazją do wzajemnego głębszego poznania.

Zapraszamy w sobotę 24.03.18r o godzinie 17.00 na pierwsze zajęcia. Tworzyć będziemy oryginalne ozdoby wielkanocne.
Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 9 lat z rodzicami / opiekunami / dziadkami.
Czas trwania zajęć: od 30-90 min (w zależności od wieku i zaangażowania dzieci).
Koszt 15 zł/osoba , organizator zapewnia materiały.
Miejsce warsztatów:
BWA Galeria Sanocka, Rynek 14
Zapisy: telefonicznie lub osobiście w siedzibie galerii (tel: 13 46 360 30, poniedziałek – piątek 10.00-17.00, sobota 10.00-14.00)”    [https://www.facebook.com/events/559487694419897]

NIEDZIELA

II Jarmark Wielkanocny w Ustrzykach Dolnych

25 marca, godz. 10:00

Hala Sportowa przy ZSP 1, Ustrzyki Dolne

szczegóły

“25 marca 2018 roku na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych w godzinach 10:00 – 14:00/15:00 wystartuje II Jarmark Wielkanocny, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

W tym roku będziemy wypatrywać Wielkanocy przy akompaniamencie zespołów, podziwiając lokalne wyroby i kosztując produktów kuchni regionalnej. W programie również integracyjne warsztaty dla Mieszkańców oraz ciekawy konkurs dla wystawców. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, prosimy o przyniesienie na Jarmark świątecznej ozdoby w formie wielkanocnego jajka.

Zapraszamy również Mieszkańców do odwiedzenia Hali Sportowej w ten wyjątkowy dzień!

Podobnie, jak w ubiegłym roku organizatorami imprezy są Burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Współorganizatorzy to: Ustrzycki Dom Kultury oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ustrzykach Dolnych.” [www.ustrzyki-dolne.pl]

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ?

A JEŚLI CHCESZ, ABYŚMY NAPISALI O TWOIM WYDARZENIU, NAPISZ DO NAS MAILA – ADRES W ZAKŁADCE KONTAKT. ZAPRASZAMY!

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.