Weekend w Bieszczadach, 24-26.11.2017

Krótkie dni i długie wieczory mają swoje zalety. Można krócej pracować i dłużej odpoczywać 😉 I na przykład wybrać się na dobry koncert.

Przedstawiamy kolejną porcję wydarzeń weekendowych 🙂

 

PIĄTEK


 

Widowisko historyczne “Im twierdzą był każdy próg”

24 listopada, godz. 11:00

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku

ul. Mickiewicza 21, 38-500 Sanok

Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok oraz Paweł Wdowiak – Prezes Lokalnej Grupy Działania Dolina Sanu, zapraszają na Widowisko Historyczne „Im twierdzą był każdy próg” w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa biogramów lokalnych bohaterów walk o odzyskanie Niepodległości na Ziemi Sanockiej.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc bezpłatne wejściówki do odbioru w Biurze LGD Dolina Sanu, ul. Kościuszki 23, budynek UG Sanok, V piętro, pokój 511.

Projekt „Niech połączy nas historia” realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dolina Sanu otrzymał dofinansowanie z wieloletniego programu Niepodległa na lata 2017 – 2021.

~ link do wydarzenia na facebooku ~

 

Julita Malinowska – Zanurzeni

24 listopada, godz. 18:00

Galeria Sanocka

Rynek 14, 38-500 Sanok

“Euforia, zaduma, nostalgia, cisza, spokój, szczęście… Te i wiele innych stanów umysłu są tematem moich obrazów. Malowane przeze mnie postacie uchwycone zostały w dość szczególnym momencie – na plaży. Zwykle na wakacjach, w oderwaniu od szarej codzienności. Zwykle trochę szczęśliwsi. Zatrzymani w konkretnym, intensywnie przeżywanym momencie, tu i teraz. Śmiejący się, bawiący, w ruchu. Ale także Ci inni – zwykle „niewidzialni”: zdeformowane macierzyństwem kobiety, staruszki, inwalida. Wszyscy tak samo ważni i piękni. Budzą inne skojarzenia, zależnie od bagażu doświadczeń patrzącego. Według mnie wszyscy oni zadają pytania o sens życia, sens naszych działań.” 
Julita Malinowska

Wystawa trwa od 25.11 do 29.12.2017 r. – wstęp wolny.

Julita Malinowska, urodzona 31 sierpnia 1979 w Otwocku, mieszka i pracuje w Warszawie. W Kompasie Młodej Sztuki 2014 dostała wyróżnienie za najszybszy progres. Zajęła 7 miejsce w rankingu. W 2012 roku obroniła tytuł doktora na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na tej samej uczelni 7 lat wcześniej uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Studiowała również na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii i na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendystka Fundacji Pro Artibus w Finlandii. W 2006 roku otrzymała stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a w 2005 roku zajęła II miejsce w konkursie Samsung Art Master. Prezentowała prace na czterdziestu wystawach indywidualnych i ponad stu zbiorowych w kraju i zagranicą.

~ link do wydarzenia na facebooku ~

 

Koncert: Cover Band “IVY” – Mariusz i Karolina

24 listopada, godz. 21.30

Zajazd Pod Caryńską

Ustrzyki Górne 1A, 38-713 Ustrzyki Górne

Tarnobrzeski duet IVY powstał w 2016 roku, a tworzą go wokalistka Karolina Kołodziej i gitarzysta Mariusz Czak. Spotkanie tych dwojga było zupełnie przypadkowe, a zaczęło się od wspólnego występu w malowniczych Bieszczadach. Pokochali to miejsce i bardzo często do niego wracają… Koncertują głównie w pubach, restauracjach, na eventach oraz imprezach plenerowych. Od momentu pierwszego,niezwykle udanego wspólnego występu są nierozłączni , wspólnie dzieląc swoją pasję którą jest muzyka.

Duet IVY w swoim szerokim repertuarze ma utwory własne oraz prawdziwych ikon muzyki pop-rock, np. Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, , Patrycji Markowskiej, Whitney Houston,Adele,Pink, AC&DC, Radio Head i wielu innych. W najbliższej przyszłości Karolina i Mariusz planują rozpocząć pracę nad własnym krążkiem.

Mariusz (Czakuś) jest wszechstronnym gitarzystą, a także uzdolnionym aranżerem, kompozytorem i autorem tekstów. Współzałożyciel legendarnego zespołu Histeryk Filip oraz członek wielu różnorodnych muzycznie formacji. Ma na koncie własną autorską płytę i niezliczoną ilość Jam session z polskimi, jak i zagranicznymi sławnymi muzykami, między innymi z Philem X- gitarzystą znanego na całym świecie zespołu Bon Jovi.
Karolina zaczęła swoją przygodę z muzyką już jako dziecko. Pierwsze kroki stawiała w chórze kościelnym. Wielokrotnie z powodzeniem brała udział w konkursach piosenki zajmując najwyższe lokaty. Jako nastolatka dołączyła do zespołu wokalnego w MGOKiS w Koprzywnicy. Tam pod czujnym okiem ulubionej nauczycielki Pani Anity Bajorskiej szlifowała swój głos. Talent i praca zaowocowały nieprzeciętnym, urzekającym brzmieniem jej wokalu. Karolina ma w swym dorobku artystycznym liczne występy na przeróżnych imprezach, zarówno w Polsce jak i za granicą.

~ link do wydarzenia na facebooku ~

 

Wieczór z Lirepi w Młynie

24 listopada, godz. 19:00

Muzeum Młynarstwa i Wsi

ul. Fabryczna 12, 38-700 Ustrzyki Dolne

Listopadowy piątek muzycznych inspiracji w Młynie to koncert ustrzyckiego duetu Lirepi. Na ich koncertach usłyszycie repertuar autorski tworzony przez oboje muzyków; folkowe, bieszczadzkie pieśni; covery poezji śpiewanej, bluesa, rocka.

Wstęp wolny!

~ link do wydarzenia na facebooku ~

 

SOBOTA


Festiwal STACHURA 2017, Koncert WIELKI TESTAMENT

 

25 listopada, godz. 19:00

Wilcza Jama

Smolnik 23, 38-713 Lutowiska

Festiwal STACHURA to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych wokalistów, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków, reżysera i trenerki wokalnej uczą się interpretacji, muzycznej wrażliwości i nabywają doświadczenia scenicznego. Festiwal rozpoczyna się co roku od kilkudniowych zajęć warsztatowych pod nazwą „Warsztat poezji czynnej im. Edwarda Stachury”. Tam powstają ostateczne aranżacje i interpretacje piosenek do słów Edwarda Stachury, skomponowanych specjalnie na ten festiwal, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany w kilku miastach. Kompozytorem piosenek jest od początku Roman Kołakowski – szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt utworów odpowiada Adam Skrzypek – kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu.

Pierwszy koncert tegorocznej edycji Festiwalu, przypadającej w 80. rocznicę urodzin poety, nosi tytuł WIELKI TESTAMENT. Odbędzie się Wilczej Jamie, w Smolniku nad Sanem, 25 listopada o godzinie. 19.00.

W koncercie wystąpią Uczestnicy VI Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury – z Polski z zagranicy oraz goście specjalni:

  • Piotr Bukartyk
  • Rusó Sala – artystka z Katalonii

Wykonawcom towarzyszy zespół muzyczny w składzie:

  • Maciej Mazurek – gitary
  • Grzegorz Rdzak – instrumenty klawiszowe
  • Adam Skrzypek – gitara basowa, kontrabas
  • Sebastian Skrzypek – perkusja, instrumenty perkusyjne

WSTĘP WOLNY!

 

Fate w Pani K!

25 listopada, godz. 19:00

Klub Pani K

ul. II Pułku Strzelców Podh. 1, 38-500 Sanok

Tym razem będzie trochę mocniej i żwawiej. Punk rock wraca do Pani K!
Zagrają:
FATE – Punky Reggae – Wrocław
https://www.facebook.com/pg/FatePunk/
33 trzysta – Punk rock – Nowy Sącz
https://www.facebook.com/33trzysta/

Od organizatorów:

Zapraszamy 25 listopada (sobota).
Otwieramy o 19.
Startujemy – 20:00 lub później.
Bilety: 15 zł do nabycia w dzień koncertu.
Po koncercie (ok. 22:00) wjazd free!

~ link do wydarzenia na facebooku ~

 

NIEDZIELA


 

„Prawda” w Lesku

26 listopada, godz. 17:00

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku

ul. Piłsudskiego 1, 38-600 Lesko

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku i “Teatr Bo Tak” pragnie zaprosić Państwa 26 listopada 2017 r. na znakomitą komedię małżeńską zatytułowaną “Prawda” Floriana Zellera. Autorem sztuki jest jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat.

“Prawda” w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Zeller, to genialny psycholog, który w mistrzowski sposób zagląda do naszych domów, a nawet sypialni. W sztuce bohaterowie rozmawiają głównie o miłości, absurd polega na tym, że do końca nie wiemy, który z nich mówi prawdę, a który kłamie. Przedstawienie uczy nas prawdy o nas samych, naszej moralności i uczciwości wobec innych.
W przedstawieniu występują: Mariola Łabno-Flaumenhaft, Beata Zarembianka, Marek Kępiński oraz Grzegorz Pawłowski. Tłumaczenie Barbara Grzegorzewska, reżyseria Marcin Sławiński, scenografia Małgorzata Woźniak, opracowanie muzyczne Jarosław Babula.

 

***

Na nudę na pewno narzekać nie można, a w piątek przydałoby się nawet być w kilku miejscach naraz 🙂

Miłego weekendu!

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.