Weekend w Bieszczadach, 25-27.05.2018

Witajcie kochani!

Kto jest w ten weekend w Bieszczadach? Łapka w górę  🙂

Jak co tydzień, mamy dla was przygotowane nadchodzące wydarzenia.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie spośród propozycji.

Życzymy dobrego weekendu 😉

 

25.05 (piątek)

NOCE KULTURY GALICYJSKIEJ, SANOK

25-26.05 godz. 19:00

Sanok, ul. Rynek 1

Wydarzenie na Facebooku

Spektakl
Pierwszego dnia na dziedzińcu zamkowym Muzeum Historycznego w Sanoku zobaczymy spektakl Teatru Bagatela „Seks dla opornych”. Sztuka jest przeznaczona dla widzów powyżej lat 16. Ciesząca się uznaniem krytyki i popularnością wśród widzów na całym świecie komedia . Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Z subtelną ironią, ale i z dużą wyrozumiałością, Michele Riml opowiada o podjętej przez Alice i Henry’ego próbie przełamania małżeńskiej rutyny. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy perwersyjny seks po trzydziestu latach jest jeszcze możliwy? I – co ważniejsze – czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?
Koncerty
Drugi dzień to koncerty muzyczne w amfiteatrze Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. O godz. 19:00 zagra zespół DOC., który powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch …lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna: Witold Drapała – ins. klawiszowe, Cezary Czarnota – gitara oraz Filip Łukaszewicz – perkusja. Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elementami r’n’b .
Gwiazdy
Gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji, który zacznie granie o godz. 20:30. Zespól nie wymaga specjalnej rekomendacji przypominamy tylko, ze wśród jego przebojów są: Kurort, To jest nasza kultura, Nieprzemakalni, Wieża radości, Wieża samotności, Póki młodość w nas, Myśli przebrane, Obóz, Turururum, Nasze reggae, Przepraszam, Polscy chłopcy, czy Pocałunek w Rzymie.
W tym czasie pomiędzy godziną 21 a 23 będzie można zwiedzać Rynek Galicyjski, w każdym obiekcie będą czekali przewodnicy.

[https://tygodniksanocki.pl/2018/05/15/ix-noce-kultury-galicyjskiej-25-26-maja-2018-r]

26.05 (sobota)

ROZTOCZAŃSKI ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCI – GREEN VELO 2018, LUBACZÓW

Rajd Rowerowy

26.05 godz. 10:00
Pomnik niepodległości w Lubaczowie

Co prawda, tutaj troszeczkę odbiegliśmy od Bieszczad, ale pomyśleliśmy że znajdą się wśród was osoby, które chcą się tam znaleźć 🙂

Program ,,Roztoczańskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości – Green Velo 2018”

8.00 – 9.20 rejestracja i zbiórka uczestników (Rynek w Lubaczowie – namiot Starostwa Powiatowego w Lubaczowie).

9.20 – 9.30 – odprawa dla uczestników rajdu.

9.30 –formowanie kolumny oraz przejazd na miejsce startu – Pomnik Niepodległości na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i Henryka Sienkiewicza w Lubaczowie.

9.40 – wystąpienie Starosty Lubaczowskiego, Burmistrza Miasta Lubaczowa oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację rajdu, występ chóru ,,Canzone”.

10.00 – start Rajdu (przejazd kolumny rajdowej koło cmentarza komunalnego w Lubaczowie – mogiła Obrońców Lubaczowa i Baszni Dolnej z 1918 r., oraz koło Cmentarza Wojennego na tzw. ,,Żelichówce” w Lubaczowie).

Około 10.45 – zatrzymanie – Kopalnia Siarki Basznia II (przewidywany czas postoju 10 min), wystąpienie przedstawiciela Kopalni Siarki

Około 11.00 – przystanek nr 1 – Podlesie – drewniany Krzyż w lipach, ,,Pastorówka” (przewidywany czas postoju ok. 1h), powitanie uczestników przez Wójta Gminy Lubaczów, złożenie kwiatów przy Krzyżu przez delegację Rajdu, posiłek dla uczestników.

Około 12.50 – przystanek nr 2 – Horyniec – Zdrój (przewidywany czas postoju ok. 20 min.), zajazd na plac przed pomnikiem Niepodległości, powitanie uczestników przez Wójta Gminy Horyniec-Zdrój, złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację Rajdu (przejazd rajdu przez Nowe Brusno – Pomnik Niepodległości).

Około 14.40 – przystanek nr 3 – Płazów – Pomnik Niepodległości (plac obok kościoła, przewidywany czas postoju ok. 1h), powitanie uczestników przez Burmistrza Miasta i Gminy Narol, złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację Rajdu, posiłek dla uczestników (przejazd rajdu przez Rudę Różaniecką – Zespół Szkół im. kpt. Władysława ,,Tygrysa” Ważnego).

Około 16.20 – zatrzymanie – Szkoła w Rudzie Różanieckiej (przewidywany czas postoju 15 min), wystawienie warty honorowej przy tablicy Patrona Szkoły, wygłoszenie przez prelegenta informacji o patronie i cmentarzu partyzanckim.

Około 16.30 – przystanek nr 4 – Uroczysko Kobylanka (przewidywany czas postoju ok. 1h) – teren przy pomniku wzniesionym na mogile zbiorowej powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Kobylanką, powitanie uczestników przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Narol i Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem przez delegację Rajdu. Pokaz przygotowany przez grupę rekonstrukcyjną cieszanowskiego ,,Bractwa Srebrnego Miecza”, odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz piosenki patriotycznej.

Około 18.00 – Meta – Cieszanów teren kąpieliska ,,Wędrowiec” – przywitanie uczestników Rajdu, posiłek dla uczestników, loteria fantowa, konkurs Green Velo, prezentacja pieśni patriotycznych, rozpalenie ognisk na terenie Wioski Kozackiej (pieczenie kiełbasy). Przewidywany czas zakończenia Imprezy Rajdowej – około 1930.

Około 20.00 – program artystyczny przygotowany przez gminę Cieszanów: wspólne śpiewanie pieśni legionowych, koncert zespołu.

Około 22.00 – nocny quest po Cieszanowie w czasie którego odbędą się krótkie koncerty w cerkwi (lwowski chór greckokatolicki ,,Eteria”), synagodze (muzyka klezmerska – grupa ze szkoły muzycznej z Lubaczowa) i kościele (chór).

Zakończenie – nocny koncert Wojciecha Fila na scenie plenerowej, na terenie kąpieliska ,,Wędrowiec” (muzyka bluesowa).

https://www.podkarpackie.pl/index.php/turystyka/6075-roztoczanski-rowerowy-rajd-niepodleglosci-green-velo-2018

 

 KINO “KOŃKRET”, LUTOWISKA

26.05 godz. 20:00

Pokaz filmu “Wolna sobota” reż.  L. Staroń

Wstęp – 10 zł

 

27.05 (niedziela)

44 JARMARK FOLKLORYSTYCZNY, SANOK

27.05 godz. 15:00

Sanok/Skansen/ul. Rybickiego 3

SANOK / PODKARPACIE. To już tradycja, że sanocki skansen gości fantastyczne zespoły ludowe, które występują w ramach Jarmarku Folklorystycznego.

Nie inaczej będzie tym razem. Już 27 maja w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na scenie skansenowskiej zaprezentują się: Zespól Tańca Ludowego “Pogórzanie”, Zespól Pieśni i Tańca “Jawor”, Zespół Folkowy “A Gdzie To Dawniej Stroiło” oraz “Chudoba”. Tez nie możecie się doczekać?

Oczywiście na gości czekają również inne atrakcje: pokazy rzemiosła, kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej, degustacja regionalnych potraw i wiele innych.

Bilety: dorośli – 7 zł, bilet rodzinny – 17 zł, dzieci – 5 zł.

[https://bieszczady24.pl/wydarzenie/4521/44-jarmark-folklorystyczny-w-sanockim-skansenie]

1. FESTIWAL NAUKI I ZABAWY, SANOK

27.05 godz. 10:00-14:00

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa 

im.  Jana Grodka w Sanoku

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku zaprasza mieszkańców Sanoka na 1. Festiwal Nauki i Zabawy zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 27 maja 2018 roku w godzinach 10:00-14:00 na dziedzińcu PWSZ w Sanoku przy ulicy Mickiewicza 21.
W tę majową niedzielę zapraszamy całe rodziny! Proponujemy gry i zabawy przygotowane przez poszczególne Instytuty PWSZ, pokazy Straży Pożarnej, Policji. Dla dzieci zostaną także przygotowane darmowe atrakcje, tj.: dmuchańce, darmowy popcorn i wata cukrowa.
W przypadku niepogody impreza odbędzie się w hali sportowej Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ.
Serdecznie zapraszamy!

[https://pwsz-sanok.edu.pl/aktualnosci/1-festiwal-nauki-i-zabawy-w-pwsz-290.html]

 

MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA, MIĘDZYBRODZIE/SANOK

27.05 godz. 9:30

Kościół Filialny – Cerkiewka pw. Trójcy Świętej w Międzybrodziu

Data imprezy łączy się z odpustem – świętem patronalnym cerkiewki, jest nią Święta Trójca. Przed południem o godz. 9.30 odprawiana jest tu msza święta w liturgii kościoła rzymskokatolickiego, zaś po południu o godz. 15.00 rozpoczyna się część popularno-naukowa z prelekcją na temat sztuki sakralnej, podawane są informacje o aktualnych planach prac konserwacyjnych, zaś zgromadzeni duchowni różnych wyznań łączą się we wspólnej modlitwie o pokój na świecie. Następnie na zewnątrz zapalane jest ognisko, przy którym rozpoczyna się cześć artystyczna. Pani sołtys zaprasza gości do zajęcia miejsc na prostych ławkach ustawionych w kręgu. Jest to czas występów kapeli ludowej, zaprzyjaźnionych gości oraz wzajemnych rozmów śpiewów przy ognisku. Sołtyska stara się ugościć każdego z uczestników nie tylko smaczną kiełbaską loretańskiej i najpiękniejszych pieśni maryjnych w wykonaniu Marka Dzioka, znanego sanockiego muzyka i kompozytora.
P.T. Wszystkich zainteresowanych klimatem spotkań podczas „Międzybrodzkiej ekumenii” serdecznie zapraszamy do udziału podczas kolejnej edycji w niedzielę 22 maja br. Początek spotkania o godz. 15. W razie deszczu z konieczności program będzie ograniczony do spotkania w cerkiewce.
Warto wiedzieć, że w wigilię Trójcy Świętej w sobotę 21 maja br. ożyją modlitwą również wnętrza starego kościoła w Trepczy. O godz. 19.00 odprawiona zostanie msza odpustowa w nawiązaniu do żywego tu i potwierdzonego świadectwami historycznymi kultu obrazu Trójcy Świętej w wieku XVII i XVIII . Po ponad 200 latach historia zatoczyła koło…

[https://esanok.pl/2016/zaproszenie-na-miedzybrodzki-odpust-00e2mp.html]

 

VIII PODKARPACKI KONKURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH, LESKO

27.05 godz. 8:30

Zespół Szkół Leśnych w Lesku

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Imprezę zaplanowano na 27 maja w Zespole Szkól Leśnych w Lesku. W programie jest msza święta, przesłuchania konkursowe zarówno zespołów jak i solistów, a także konkursy dla dzieci, strzelnica sportowa, czy wystawa przyrodnicza.

PROGRAM KONKURSU:

8:00 – Msza Święta w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku,

10:00 – Przesłuchanie konkursowe w kategorii solistów,

12:30 – Przesłuchania konkursowe w kategorii zespołów,

15:00 – Ceremonia zakończenia, ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów

DODATKOWE ATRAKCJE:

  • Konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych,
  • Strzelnica sportowa,
  • Wystawa przyrodniczo – leśna LKP ” Lasy Bieszczadzkie”
  • Wystawa fotografii przyrodniczych
  • Degustacja gulaszu myśliwskiego
[http://brzozow24.pl/wydarzenie/161/viii-podkarpacki-konkurs-sygnalistow-mysliwskich/]

 

IV FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ I PATRIOTYCZNEJ, POLAŃCZYK

 

Konkurs Piosenki Maryjnej

27.05 godz. 14:00 

Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. W okolicach Dnia Matki w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości odbędzie się IV Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym przedsięwzięciu. Szczegóły na załączonym plakacie oraz w GOKSiT Solina.

[https://bieszczady24.pl/wydarzenie/4515/iv-festiwal-piesni-maryjnej-i-patriotycznej-00e8po]

 

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.