Weekend w Bieszczadach, 29.06-01.07.2018

Nie będziemy Was czarować, pogoda w Bieszczadach dopiero się stabilizuje. Ale pamiętacie te cudowne kadry z Watahy? Mgła, mgła, mroczny las, jeszcze trochę mgły, kilka drzew, drewniana chatka, mgła… Jeżeli wtedy Wam się podobało, to na żywo zachwycicie się tym bardziej 🙂

Tak się złożyło, że w ten weekend w Tarnawie Niżnej jest zlot fanów Watahy.

Przypadek? Nie sądzę.

 

28 czerwca

Koncert: Marcin&Bartłomiej Oleś Duo, Sanok

28 czerwca, godz. 19:00

Sanocki Dom Kultury, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok

wydarzenie na facebooku

▎Oleś DUO – „SPIRIT OF NADIR”

Oleś DUO, to zjawisko istniejące na polskiej scenie muzycznej niemalże dekadę i systematycznie wymykające się próbom zaszufladkowania. Nie da się zaprzeczyć, że kontrabas i perkusja braci Olesiów stanowią oś wymarzonej sekcji rytmicznej: świadczą o tym zachwyty krytyków i długa seria płyt nagrywanych ze światowej klasy gwiazdami jazzu i nie tylko. Równocześnie jednak pod własnym szyldem Oleś DUO od wielu lat prowadzą poszukiwania brzmień równie wysmakowanych, co niepospolitych. Ich duet – wyłącznie na kontrabas i perkusję – zachwyca przy tym zarówno bogactwem dźwięków, jak i rozległością tworzonych w ten sposób światów. Kompozycje Oleś DUO z trzech kolejnych albumów nawiązują do tradycji tak różnorodnych, jak muzyka współczesna („DUO”, 2008); jazz („ONE STEP FROM THE PAST”, 2016) i muzyka etniczna („SPIRIT OF NADIR”, 2017).

Najnowszy projekt duetu, „SPIRIT OF NADIR”, to opowieść o muzyce kulturowo odległej, położonej niemal na biegunie muzyki świata zachodniego, a zarazem ukazująca związek braci Oleś z kulturą wykonawczą zarówno muzyki arabskiej, jak i hinduskiej, gdzie częstokroć jednemu instrumentowi melodycznemu towarzyszy jeden instrument perkusyjny. Jest zatem „SPIRIT OF NADIR” swoistą podróżą duchową, opowieścią o świecie marzeń i wyobrażeń, tajemnic i fascynacji, pełnym barw niedostępnych nigdzie indziej. Projekt ten był dotąd prezentowany na żywo prapremierowo z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na festiwalu Singera w Warszawie.

▎Oleś DUO:
Marcin Oleś – kontrabas
Bartłomiej Oleś – perkusja

▎ BILETY do nabycia w Sanockim Domu Kultury
☛ 20 zł

▎Projekt Polski Jazz 360° dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury [facebook]

29 czerwca

Zlot fanów serialu Wataha, Tarnawa Niżna

29 czerwca – 1 lipca

Baza nad Roztokami, Tarnawa Niżna

wydarzenie na facebooku

Jeśli Kochasz Bieszczady, znasz serial HBO Wataha – zapraszamy na Zlot Fanów Serialu HBO WATAHA. Miejscem spotkania będzie serialowy Ośrodek dla Uchodźców.
Zobaczysz San, pogranicze z Ukrainą, kryjówkę Rebrowa, wąwóz przemytników, polanę na której Rebrow walczył z Grzywą….
Poczujesz klimat bieszczadzkich szlaków…. wszędzie dojdziesz ….
Wieczorem zasiądziemy razem do ogniska i wspólnie zaśpiewamy Bieszczadzkie Anioły i nie tylko 🙂
Koszt ..tylko noclegi 🙂 impreza ma charakter niekomercyjny – po prostu FUNowski 🙂
już niebawem podamy więcej informacji 🙂
PS weźcie gitary 🙂 [facebook]

 

Koncert zespołu Orkiestra Jednej Góry Matragona, Sanok 

29 czerwca, godz. 19:00

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku

wydarzenie na facebooku

Koncert będzie promocją najnowszej płyty ANARTI i zgodnie z obietnicami powtórzeniem programu jubileuszowego. Zapraszamy! [facebook]

 

Festyn Odpustowy, Solina

29 czerwca, godz. 17:00

Centrum Kulturalne Solina-Zabrodzie

Jeżeli piątek będziecie spędzać nad jeziorem Solińskim, warto wstąpić do Soliny i wziąć udział w tamtejszym festynie odpustowym. Przy skocznej muzyce spędzicie popołudnie, a może nawet noc – natomiast o wasze podniebienia zadbają miejscowi wirtuozi sztuki kuchennej 😉

 

30 czerwca

Koncert Melodie Pogranicza, Polańczyk

30 czerwca, godz. 18:00

Amfiteatr w Polańczyku, ul. Zdrojowa

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie zaprasza w dniu 30 czerwca (sobota), na koncert Melodie Pogranicza w Polańczyku. Koncert odbędzie się z okazji obchodów 15-lecia współpracy transgranicznej pomiędzy Polską, Białorusią i Ukrainą w ramach funduszy Unii Europejskiej.

Wystąpią:
Tołhaje (Polska)
Drymbadadzyga (Ukraina)

Początek koncertu godz. 18:00, w Amfiteatrze w Polańczyku.
Wstęp wolny!

[GOKSiT Solina]

 

Pokazy Lotnicze, Lesko

30 czerwca, godz. 10:00

Lesko, Błonie nad rzeką San

wydarzenie na fb

“Zapraszamy fanów lotnictwa na pierwsze Pokazy Lotnicze w Lesku – Krainie Szybowisk organizowane przez Lotniczą Bobulandię. Impreza odbędzie się 30 czerwca 2018 r. w miejscowości Huzele koło Leska (błonie nad rzeką San). Początek o godzinie 10:00. Wstęp wolny.

Pokazy lotnicze rozpoczną się o godzinie 11:00 występem Cellfast Flying Team – młodej formacji samolotowej, której celem jest precyzyjne latanie w szyku. Przygotowania do wspólnej przygody w przestworzach piloci rozpoczęli już w 2014 roku. Rok później pokazali się „na niebie”. Chociaż zespół ma za sobą dopiero kilka lat wspólnych występów, to już zaprezentował się podczas wielu krajowych pokazów. Mają w swoim repertuarze sporo ciekawych ewolucji: latanie w zwartym szyk, rozejścia, mijanki, przegrupowania czy powroty do formacji.

A o godzinie 11:30 pierwszy raz tego dnia na niebie zaprezentuje się znana wszystkim fanom lotnictwa Grupa Akrobacyjna “Żelazny” – tworzona przez asów polskiego nieba oraz młodych, zdolnych lotników. Piloci latają na charakterystycznych, biało-czerwonych samolotach Zlin Z-526, Z-50 i Extra-330LC. Grupa Akrobacyjna „Żelazny” ma dużo wariantów pokazu. Potrafi wykonać pokaz w składzie od jednego do nawet sześciu samolotów. Pokaz jej pilotów zawsze wzbudza wiele emocji. Piloci zaprezentują się tego dnia jeszcze raz o godzinie 15:00. A wcześniej – o godzinie 13:00 – odbędzie się pokaz lidera Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”.

Ponadto podczas pierwszego Pokazu Lotniczego Lesko 2018 o godzinie 12:00 odbędzie się przelot samolotów An-2 oraz Jak 12M, a o godz. 13:30 skoki spadochronowe.

Na fanów lotnictwa tego dnia czeka jeszcze jedna niesamowita atrakcja. Szybownik Piotr Bobula, który specjalizuje się w lotnictwie górskim, 30 czerwca wykona przelot samolotem Jak 12m pod stalowym mostem w Huzelach.

A wieczorem odbędą się dwa koncerty. Początek o godz 19:00. Wystąpią: Barbara Wrońska oraz Zespół KSU. Wstęp na koncerty biletowany.” [dlapilota.pl]

 

Rodzinny Piknik Lotniczy, Lesko

30 czerwca, godz. 6:00

Postołów k. Leska

“Starostwo Powiatowe zaprasza na Rodzinny Piknik Lotniczy w Lesku z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości i 100-lecia Lotnictwa Polskiego oraz Pierwsze Leskie Zawody Balonowe – Zawody spadochronowe w skokach na celność lądowania.

Piknik odbędzie się 30 czerwca w Postołowie k/Leska.

Program:

  • 6:00 – Start konkurencji lotów balonowych,
  • 8:00 – 10:00 – II tura konkurencji lotów balonowych,
  • 11:00 – Oficjalne rozpoczęcie pikniku rodzinnego
  • 13:00 – 17:30 – Start konkurencji skoków spadochronowych,
  • 19:00 – Zakończenie zawodów

Podczas pikniku będzie można obejrzeć zabytkowy i nowoczesny sprzęt szybowcowy, uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, jak również obejrzeć wystawy i stoiska związane z Odzyskaniem Niepodległości i narodzinami szybownictwa w powiecie leskim.” [www.stolicabieszczad.pl]

 

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Udanego weekendu!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.