Weekend w Bieszczadach 29-31.12.2017

Ostatni weekend tego roku zapowiada się wyśmienicie. Mamy dla Was długą listę wydarzeń, przy której zatrzymacie się na dłużej – wśród tylu atrakcyjnych propozycji wybór będzie naprawdę trudny.

Jednak, gdy już zdecydujecie się, gdzie spędzicie ostatnie dni 2017 roku (w Bieszczadach – to na pewno :)) – pozostaje tylko uruchomić swój własny spiritus movens, kupić bilety i ruszać w drogę! 🙂 

 

PIĄTEK

Koncert Kolęd i Pastorałek Justyny Steczkowskiej, Arłamów

29 grudnia, godz. 20:00 – Arłamów

szczegóły

Artystka nietuzinkowa i wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka oraz fotograf. Jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się czterooktawową skalą głosu. Dzięki niesamowitemu talentowi zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl. Laureatka wielu wyróżnień i nagród muzycznych, w tym m.in.: 6 Fryderyków, 2 Wiktorów, Róży Gali oraz Bursztynowego Słowika. Wokalistka ma w dorobku artystycznym 16 studyjnych albumów, 300 piosenek, około 40 teledysków oraz kilka tysięcy zagranych koncertów. Pojawiła się również na ponad 100 okładkach gazet.

 

Kalman Segal. Stulecie urodzin, Sanok

29 grudnia, godz. 18:00 – Muzeum Historyczne w Sanoku

Sala Gobelinowa w podziemiach sanockiego zamku (wstęp wolny)

szczegóły

“Kalman Segal był poetą, prozaikiem, publicystą i dziennikarzem radiowym. Urodził się 29 grudnia 1917 roku w Sanoku, w tradycyjnej rodzinie żydowskiej. Był synem Lejba Segala i Ity Manaster. Jego rodzice posiadali gospodarstwo rolne w żydowskiej dzielnicy na przedmieściach Sanoka. Dziadek prowadził karczmę we wsi Trepcza.” – ww.kalmansegal.pl

 

Koncert duetu Bek & Buli, Ustrzyki Górne

29 grudnia, godz. 21:00 – Zajazd pod Caryńską  

szczegóły

„Bek & Buli” to akustyczny duet, gitarowo-wokalny wywodzący się z z Gorlic, tworzony przez Krzysztofa Gurbę (ex Kropla Życia, Green Power) i Pawła Beka (Trick Beck, ex Afera Blues Group, Alergen). Duet u podstawy swojej twórczości mocno czerpie z tradycji amerykańskiego bluesa i blues-rocka rozwijając się w stronę polskiego rocka. W repertuarze „Bek & Buli” można znaleźć między innymi takie utwory jak: J.J. Cale Cocaine, Ray Charles – Hit The Road Jack, Muddy Waters – Got My Mojo Workin’, Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama, Come Together, Dlatego Głupku Jesteś Sam, Human Polski, Jesteś Lekiem Na Całe Zło – Prońko, Uważaj Na Niego.
W takim repertuarze chłopaki przechodzą od tradycji bluesowych do energetycznego rocka dając przy tym dużo energii.

 

Koncert Tequila Sunrise, Cisna

źródło: https://www.facebook.com/TequilaSunriseEnsemble/

29 grudnia, Siekierezada

Tequila Sunrise to projekt muzyczny wykonujący zarówno własną muzykę autorską, jak również polskie i światowe przeboje w często zaskakujących aranżacjach.

A Siekierezadę znacie 😉

Bilety: 10zł

 

SOBOTA

Koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz, Ustrzyki Górne

30 grudnia, godz. 20:00 – Ustrzyki Górne

szczegóły

Muzyka zaciera granice, łączy kultury, łagodzi obyczaje, skraca odległości, zbliża ludzi, niezależnie od epoki, tła geopolitycznego czy różnic językowych. Twórczość Jaromira Nohavicy jest dowodem na prawdziwość wszystkich tych twierdzeń. Popularność artysty jest równie duża w Czechach, Słowacji i w Polsce. Muzyka barda ma nawet zasięg kosmiczny, jego nazwiskiem została nazwana planetoida (6539) Nohavica. Całkowicie zrozumiała i uzasadniona jest więc fascynacja duetu Jarząbek-Jurkiewicz piosenkami Jaromira, a obrany kierunek artystyczny jest doskonałym przykładem ilustrującym oddziaływanie muzyki i wyjątkowego muzyka na odbiorców. Dwaj indywidualiści znaleźli płaszczyznę porozumienia w czeskiej poezji. Świat interpretowany i kreowany przez czeskiego barda (Polscy fani mówią, że trochę polskiego) stał się skutecznym spoiwem, które inspiruje duet od 2013 roku. Skrzyżowały się dwa całkowicie odmienne obszary zainteresowań muzycznych, zawodowych i światopoglądowych lubelskich wykonawców, a efektem tego spotkania jest ich wspólny program muzyczny.

 

Koncert – Bieszczadzka Grupa Bluesowa, Cisna

30 grudnia, Siekierezada

Arek Zawiliński – bluesmen, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów itp. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.

Wstęp: 10zł

 

Koncert Cheap Tobacco, Przysłup

30 grudnia, godz. 19:00

Karczma Brzeziniak

CHEAP TOBACCO – energia, pasja, autentyczność, mocne vintage’owe brzmienie połączone z lekkością i świeżością melodii. Dodatkowo – dwukrotnie wybrany najlepszy kobiecy bluesowy głos w Polsce!
Czegóż chcieć więcej?

 

NIEDZIELA (Sylwester)

Koncert Sylwestrowy Affabre Concinui, Sanok

31 grudnia, godz. 20:00 – Sanocki Dom Kultury

szczegóły

AFFABRE (CONCINUI) – The Chamber Singers – zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego.

Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy).

Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza “idealnie współbrzmiąc”, co jest artystycznym credo Zespołu.

 

Koncert zespołu Makar & Children of The Corn, Smolnik

31 grudnia, godz. 22:00

Zagroda Chryszczata, Smolnik 

szczegóły

Zapraszamy na koncert sylwestrowy zespołu Makar & Children of The Corn!
rezerwacje: 606 901 292
zagrodachryszczata@gmail.com

 

Sylwester w Siekierezadzie, Cisna

“nuta z pudła (jak co roku) DJ Miły  – 20 zł, bo jesteśmy nieziemsko skąpymi chujami i chcemy się nachapać milionów, jak politycy. Początek dancingów tak parę minut po godz. 21″ – no i wszystko wiadomo 😉

 

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie Sylwestra bez hucznej imprezy i głośnej muzyki przygotowaliśmy zestawienie imprez sylwestrowych pod gołym niebem 🙂

wydarzenie na facebooku

 

wydarzenie na facebooku

 

Sylwester w Ustrzykach Dolnych – zabawa przy muzyce DJ i pokaz sztucznych ogni.

 

 

Życzymy udanego weekendu w Bieszczadach i szczęśliwego Nowego Roku!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.