Weekend w Bieszczadach, 9-11.02.2018

Za oknem jest tak biało, jak jeszcze chyba tej zimy nie było. Śnieg po kolana, drzewa uginające się lub całkiem połamane pod ciężarem śnieżnego puchu… Idealna pogoda do podziwiania gór 🙂

My jednak skupimy się na tym, co pod nimi, gdyż brodzenie w śniegu strasznie szybko męczy 😉

 

PIĄTEK

Spotkanie z Ambasadorem wśród nietoperzy

9 lutego, godz. 17:00

Sala Gobelinowa, Zamek w Sanoku

szczegóły

“Czy nietoperze wplątują się we włosy, czy gryzą, co zrobić kiedy nietoperz wleci do mieszkania, co jedzą, ile rodzą młodych, czy zawsze używają echolokacji, jak się rozmnażają, dlaczego budzą się w czasie hibernacji?
Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już na najbliższym szkoleniu, które odbędzie się 9 lutego o godz. 17:00 w Sali Gobelinowej na Sanockim Zamku.
Zapraszamy serdecznie.
Wstęp wolny”

Koło Przewodników przy Oddziale PTTK “Ziemia Sanocka

 

Projekcje filmów i diaporam przyrodniczych o BdPN, Ustrzyki Dolne

Muzeum BdPN zaprasza na bezpłatne projekcje filmów i diaporam przyrodniczych o Bieszczadzkim Parku Narodowym w piątek 09.02.2018 r., w następujących godzinach:

9.00 – Film pt.: „Bieszczadzki Park Narodowy”;
10.00 – Diaporama przyrodnicza „Bieszczadzki Park Narodowy”;
11.00 – Diaporama przyrodnicza „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”;
12.00 – Diaporama Przyrodnicza „Ochrona ostatnich ostoi fauny w Bieszczadach”;
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze umówienie terminu i godziny projekcji.

Szczegóły: STRONA BDPN

 

Gala Finałowa “Bieszczady bez granic”, Sanok

9 lutego, godz. 19:00

Sanocki Dom Kultury, Sanok

szczegóły

9 lutego będziemy mieli okazję znów usłyszeć legendarną już Orkiestrę Lwowską podczas Gali Finałowej: Koncerty Fortepianowe “Polska Niepodległa” 

LWOWSKA ORKIESTRA KAMERALNA AKADEMIA” Powstała w  1959 roku w Lwowskim konserwatorium jako pierwszy zespół tego typu w Ukrainie i już od ponad pół wieku pozostaje ozdobą swojej alma mater, szanowanym  zespołem daleko poza granicami Lwowa, który stale koncertuje i bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych.

Kierownikiem artystycznym orkiestry jest wybitny kompozytor, prof. Myrosław Skoryk, kierownik i koncertmistrz – prof. Artur Mykytka, dyrygent – prof. Igor Pylatiuk. Orkiestra jest laureatem wielu narodowych i międzynarodowych konkursów.

Orkiestra zagra 09 lutego o godzinie 19:00 w Sanockim Domu Kultury na Gali Finałowej XIII Międzynarodowego Forum Pianistycznego “Bieszczady bez granic”. [forum.interpiano.pl]

Rezerwacja i sprzedaż biletów
Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury
ul. 3 Maja 3
tel. 13 464 03 44
fundacja@interpiano.pl

SOBOTA

IV Bieszczadzki Bieg Narciarski “Tropem Żubra”

10 lutego, godz. 10:00

Muczne

szczegóły

Nadleśnictwo Stuposiany i Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” zapraszają w dniu 10.02.2018r. do Mucznego. Znakomite bieszczadzkie trasy, świetne widoki, ból w mięśniach i pot na czołach czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w IV edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem Żubra”.

Regulamin jak i zapisy znajdziecie państwo na stronie, w zakładce BIEG TROPEM ŻUBRA !

Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie w Mucznem
www.muczne-biegowki.pl
Tomasz Baran
tel. kom.+48 664 727 964

 

Piotr Szczur / MADE IN USA – Wernisaż wystawy, Malarstwo, Sanok

10 lutego, godz. 18:00

BWA Galeria Sanocka

szczegóły

Wystawa „Made in U.S.A.” prezentowana w BWA Galerii Sanockiej pod patronatem Fundacji 2 wymiary to pierwsza z tegorocznych odsłon najnowszego, powstającego w latach 2015-2017, cyklu malarskiego Piotra Szczura. Widzowie odwiedzający ekspozycję mają możliwość obejrzenia niezwykle bogatego zbioru płócien, który nigdy wcześniej nie został pokazany w całości. Wystawa „Made in U.S.A.” stanowi zwieńczenie istotnej zmiany w treści i formie obrazów Piotra Szczura, która stopniowo dokonywała się w ostatnich latach. Bezpośrednią inspiracją do powstania cyklu amerykańskiego stała się podróż do Stanów, podczas której artysta doświadczył piękna i niezwykłej różnorodności krajobrazu roztaczającego się wzdłuż słynnej Route 66. Piotr Szczur, znany z pogłębionych psychologicznie portretów, przenosi swoją uwagę ku malarstwu pejzażowemu, jednocześnie ograniczając ważny do tej pory związek obrazu z fotografią. Artysta przedstawia Amerykę w kompresji, zamyka ogromne przestrzenie w często bardzo niewielkich formatach płócien, wyciąga esencję z rzeczywistości. Obrazy prezentowane na wystawie „Made in U.S.A” to nie tylko pamiątki, utrwalone wspomnienia z odbytej podróży. Zawieszone w jednej linii, stanowią rodzaj mapy, świadectwo przebytej drogi – zarówno w sensie fizycznym, jak i duchowym. Wszystkie prace z tego cyklu różnią się od siebie tak, jak poszczególne Stany Ameryki. Pomimo tego, najnowszy cykl malarski Piotra Szczura łączy się w niezwykle spójną całość. W jego obrazach odnajdziemy konsekwentny zachwyt nad majestatem amerykańskiego nieba, romantyczną wrażliwość, z jaką artysta przeżywa i przedstawia otaczający go pejzaż oraz, przede wszystkim, głębokie zrozumienie i poczucie przynależności do miejsca, za którym wciąż tęskni.

Marcin Krajewski
Fundacja 2 Wymiary

 

Turniej piłki nożnej o “Puchar Wójta Gminy Solina”, Myczków

10 lutego, godz. 09:00

 

Hala Sportowa SP Myczków

Coś dla spragnionych sportowych wrażeń 🙂

 

Wieczór w kameralnym kinie, Zatwarnica

10 lutego, godz. 20:00

Kino Końkret, Zatwarnica

The SquareRozwiedziony dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej stanie przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej.

 

 

NIEDZIELA

Walentynki 2018 w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku

Historia de un Amor – Koncert Walentynkowy w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

Wystąpią:

Milena Lange – sopran
Paweł Trojak – baryton
Wiktoria Szubelak – gitara
Impressione String Quartet
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian

Koncert poprowadzi: Andrzej Krusiewicz.

***

Zapraszamy do korzystania ze sprzyjających warunków i zażywania kultury w nieograniczonych ilościach 🙂


PS. Organizujesz jakieś wydarzenie lub po prostu chcesz byśmy o nim napisali? Zapraszamy do kontaktu: biuro@mojebieszczady.com 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.