Weekend w Bieszczadach – Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne i okolice

Pogoda w dalszym ciągu nas nie rozpieszcza ale…
Mimo to korzystajcie i wypoczywajcie 🙂 Przecież nie będziemy ograniczać się pogodą! Tym bardziej że wydarzeń z weekendu na weekend w Bieszczadach jest coraz więcej. Podrzucamy propozycję na nadchodzący weekend,  jest w czym wybierać a więc mamy nadzieję że nikt tutaj bez planów nie zostanie 🙂

Miłego wypoczynku 😉

 

19 – 22 lipca, godz. 20:00, Festiwal Goadupa, Natura Park Bieszczady, Stężnica 

Wydarzenie na facebooku

Wydarzenie tak wyjątkowe, że wiedzą o nim nieliczni, festiwal tak cudowny, że zapiera dech w piersiach od pierwszego dnia, miejsce tak magiczne, że jedzie się tam tylko raz, a później tylko powraca. Goadupa Festival w Bieszczadach w tym roku organizuje swoją ósmą edycję i patrząc jak rośnie i prężnie się rozwija, możemy spodziewać się jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń. Jeśli chcecie dotknąć gwiazd, odpłynąć w głąb siebie i doświadczyć magii bieszczadzkiej natury to Goadupa Festival jest odpowiednią destynacją na wakacyjny, lipcowy wypad.

20 – 22 lipca, godz. 16:00, X Interdyscyplinarny Festiwal “NATCHNIENI BIESZCZADEM”, Cisna

Wydarzenie na facebooku

Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” w Cisnej, Optyk i Nieruchomości KWAŚNIAK, Karczma ŁEMKOWYNA, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich SKPB oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie organizują – X Jubileuszowy Festiwal „Natchnieni Bieszczadem”.

X Jubileuszowy Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej będzie wyjątkowy. Jak co roku spotkają się ludzie kochający turystykę górską, bieszczadnicy, jak również całe rodziny. Będzie to doskonała okazja do rozmowy z bieszczadzkimi bardami, poetami, fotografikami, rzeźbiarzami, malarzami oraz artystami, którzy kultywują i promują kulturę bieszczadzką. Na miejscu nie zabraknie regionalnych wyrobów, które będzie można nie tylko poznać, ale i skosztować.

Wstęp wolny.

20 lipca (piątek), godz. 19:30, Koncert: JAK Zespół Piosenki Poetyckiej, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

Wszystko zaczęło się od Stachury i okresu wielkiej młodzieńczej fascynacji lidera zespołu, życiem i twórczością tego poety. Nieskończona ilość ogniskowych śpiewograń, wędrówek po górach, podróży autostopem, fascynacja kulturą ludową (także muzyczna), wszystko to z pewnością miało duży wpływ na kształt i treść pisanych piosenek, które początkowo trafiały do tzw. szuflady. Dopiero zdobycie wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Ks. Jakuba Wujka „Wysoka Rozdzielczość” – 2005 oraz wyróżnienia w konkursie piosenki bieszczadzkiej w ramach VI Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły 2006″ „za przystosowanie poezji ogólnej do warunków bieszczadzkich” stało się momentem przełomowym dającym liderowi grupy wiarę w to, że to co pisze ma jakiś sens.

Wstęp wolny.

21 lipca (sobota) godz. 19:30, Koncert – Marek Andrzejewski & Michał Andrzejewski, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne 

Weekend w Bieszczadach

Wydarzenie na facebooku

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Obchodzi w tym roku jubileusz ćwierćwiecza pracy artystycznej. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z nurtem piosenki autorskiej, poetyckiej, z Krainą Łagodności – głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka zaś to crossover stylów na który składają się jazz, folk, bossa nova i funk.
W koncertach solowych towarzyszy ostatnio Markowi jego syn Michał – szesnastoletni, bardzo uzdolniony pianista.

Wstęp wolny.

21 lipca (sobota) godz. 20:00, Koncert: Michał Wojciak TRIO, Zagroda Chryszczata, Smolnik

Wydarzenie na facebooku

“Już w sobotę 21 lipca w Zagrodzie Chryszczatej w Smolniku odbędzie się koncert Michała Wojciaka. Bieszczadzki krajan powróci znów w te zakątki aby uwrażliwić na muzykę i jej delikatne, klimatyczne brzmienia.” [www.imprezy.bieszczady24.pl]

Wstęp wolny.

21 lipca (sobota) godz. 20:00 Koncert: WaDaDa, Hipisówka, Dołżyca

Wydarzenie na facebooku

Wadada w języku amharskim oznacza pokój i miłość.
Wadada to też zespół, który powstał w 1996 z inicjatywy Dominik Muszyński. I od tego czasu ostro działają. Zagrali już kilkaset koncertów w kraju i za granicą.
Zespół gra muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. W roku 2013 grupa zaczęła rozwijać się w innym kierunku, łącząc akustyczne brzmienie bębnów z elektronicznymi efektami, gitarą i instrumentami klawiszowymi. To co grają sami nazywają Afro-Cuban-Etno-Dub.

Wstęp: 10 pln

21 lipca (sobota) Koncert „TO DLA WAS GRAMY PRZYJACIELE”, Polana

“Jesteśmy grupą znajomych i przyjaciół, których od lat łączą pobyty w Polanie. Przyjeżdżamy tu z różnych miejsc Polski. Zawsze tak samo zauroczeni tutejszą atmosferą i ujęci otwartością mieszkańców. Miejscem naszych spotkań jest głównie Bar pod Otrytem, gdzie przy piwku, a czasem frytkach i pstrągu, toczą się mniej lub bardziej poważne rozmowy, snują ludzkie historie oraz wspomnienia o tych, których nie ma już z nami. To właśnie tu – w roku 2010 – narodził się spontanicznie koncert TO DLA WAS GRAMY PRZYJACIELE, pomysł na wakacyjno-sobotnią zabawę dla wszystkich, z nutką nostalgii czyli świeczkowiskiem przy kultowej ławeczce za sklepem Tomka.” [www.todlawasgramy-polana.pl]

W tym roku w Polanie zagrają: Romek, Kapela z Przypadku, Cybull, Michał Lichota, Jacek Pikuła, Piotr Łagodzic, Michał Wójciak i Muzyczny Sagan, Melisa Blues Band oraz Party 5 z Gorlic.

21 lipca (sobota) godz. 20:00, Koncert: Nanosojuz, Schronisko Jaworzec

22 lipca (niedziela) godz. 10:00, VIII Bieszczadzkie Święto Jagody, Dwernik
Wydarzenie na facebooku

Impreza poświęcona promocji ochrony przyrody i promocji jagodowych smakołyków. Kiermasz jadła , produktów rękodzielniczych, rzemiosła artystycznego, promocja folkloru lokalnego, występy zespołów regionalnych.

 

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

PS. JEŚLI CHCESZ, ABYŚMY NAPISALI O TWOIM WYDARZENIU, NAPISZ DO NAS MAILA – ADRES W ZAKŁADCE KONTAKT. ZAPRASZAMY! 🙂

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.