Weekend w Bieszczadach – Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne i okolice

Jak wasze samopoczucie? Zastanawia mnie jak dużo osób jest tutaj z nami i jak dużo jeszcze zagości w te wakacje, koniecznie dajcie znać jak spędzacie czas wolny. 🙂

A w Bieszczadach dzieje się dzieje, nawet przy deszczowej pogodzie, nie można się nudzić! Nadchodzących wydarzeń jest tyle, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Życzymy miłego weekendu!

 

26 – 28.07 (czwartek) godz. 20:00, II Rock Festiwal w Bieszczadach, “Skup Runa Leśnego”, Dołżyca

Wydarzenie na facebooku

To już druga edycja Festiwalu w tej Bajkowej okolicy.

Nowa, ale z bardzo mocną obsadą, impreza muzyczna. W Dołżycy wystąpią: Kobranocka, Perfect, Dżem i nie tylko. Nie można tego przegapić!

 

26.07 (czwartek) godz. 19:30, Koncert – Marcepan & Marecki – “Pieśni zapomniane”, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

„Marcepan i Marecki” – duet wągrowiecko-wrocławski, grający muzykę, którą można usłyszeć w bieszczadzkich knajpkach i przy ogniskach. Ich mentorami są Jacek Kleyff i Andrzej Waligórski, których teksty zaprezentują podczas występu muzycznego we własnej aranżacji. W repertuarze zaprezentują także utwory Starego Dobrego Małżeństwa i Wolnej Grupy Bukowina. W aranżacji na dwie gitary i dwa głosy.

 

27.07 (piątek), godz. 19:30, Koncert – Bek & Buli, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

„Bek & Buli” to akustyczny duet, gitarowo wokalny wywodzący się z z Gorlic, tworzony przez Krzysztofa Gurbę (ex Kropla Życia, Green Power) i Pawła Beka ( Trick Beck, ex Afera Blues Group, Alergen) Duet u podstawy swojej twórczości mocno czerpie z tradycji amerykańskiego bluesa i blues-rocka rozwijając się w stronę polskiego rocka. W repertuarze „Bek & Buli” można znaleźć między innymi takie utwory jak: J.J. Cale Cocaine, Ray Charles – Hit The Road Jack, Muddy Waters – Got My Mojo Workin’, Lynyrd Skynyrd – Sweet Home Alabama, Come Together, Dlatego Głupku Jesteś Sam, Human Polski, Jesteś Lekiem Na Całe Zło Prońko, Uważaj Na Niego.
W takim repertuarze chłopaki przechodzą od tradycji bluesowych do energetycznego rocka dając przy tym dużo energii.

 

27.07 (piątek), godz. 21:00, Koncert – OSC  i Thculture, Bieszczadzka Legenda, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

Energia zawarta w słowach i dźwiękach THCulture to prowokacja do poszerzenia własnej świadomości, zaproszenie do tańca ciała i myśli… Zespół THCulture istnieje ponad 20 lat. Powstał jako kontynuacja legendarnego anarcho-punkowego zespołu SMAR SW. Wydali dotychczas 4 płyty, obecnie kończą piątą i to właśnie jej będzie można posłuchać na koncercie.

 

27.07 (piątek), godz. 19:00, Koncert “Acoustic Space”, Paweł Nie Całkiem Święty, Smerek

Wydarzenie na facebooku

ACOUSTIC SPACE to projekt 3 zaprzyjaźnionych muzyków grających utwory szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej w aranżacjach akustycznych, przekazując tym samym niecodzienny klimat sprzyjający spotkaniom towarzyskim okraszonych niebanalną aurą utworów polskich oraz zagranicznych.
W repertuarze ACOUSTIC SPACE znajdują się utwory wykonawców takich jak: The Beatles, Stevie Wonder, Michael Bubble, Sting, Michael Jackson, Eric Clapton, Adele, Elvis Presley, Perfect, Stanisław Soyka, Dżem… i wiele innych.
Wstęp darmowy.

 

27.07 (piątek), godz. 20:30, Koncert “Fate”, Baza Ludzi z Mgły, Wetlina

 

28.07 (sobota), godz. 20:00, Koncert – Makar & Children of The Corn, Zagroda Chryszczata, Smolnik

Wydarzenie na facebooku

 

28.07 (sobota), godz. 21:12, Koncert – Fate & Mir, Bieszczadzka Legenda, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

 

28.07 (sobota), godz. 20:00, Koncert – Katarzyna Abramczyk i Marcin Błoński, Schronisko Jaworzec

“Wakacje krok po kroczku, a w bacówce kolejny koncert. Już 28 lipca o 20.00 wystąpi Katarzyna Abramczyk w duecie z Marcinem Błońskim. Wstęp bezpłatny.

Solowa działalność Kasi Abramczyk zaczęła się kilka lat temu w czasie, gdy jej zespół Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane podbijał serca miłośników krainy łagodności. Kameralne, rzadkie koncerty sprawiły, że nowy, solowy, projekt nie miał szans przebić się do uszu większej liczby słuchaczy. Do niektórych z nich trafiły płyty z nagranego pośpieszne w 2013 roku projektu “Koncert na miejską bezsenność”.

W Schronisku Jaworzec Kasia w ciepłej brzmieniowo odsłonie – w duecie ze smakowitymi dźwiękami gitary Marcina Błońskiego.

 

29.07 (niedziela), godz. 19:00, Koncert Balkan Spirit Projekt, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku 

Bałkańskie rytmy znów zagoszczą w Zajeździe pod Caryńską!!! W ostatnią sobotę lipca Darko Bugaric (gitara, wokal), Dalibor Drčelić (bas, wokal) oraz Adam Bzyq Brzęczek (perkusja) przybędą w Bieszczczady… za którymi trochę się już stęsknili 😉
Ku zaskoczeniu wszystkich – tym razem na skrzypcach zagra z nimi Marcin Skaba 😀
To może być mieszanka wybuchowa! Można spodziewać się muzycznego szaleństwa.

 

29.07 (niedziela) godz. 9:40. III Bieszczadzkie Święto Pszczoły, Pszczeliny

 

***

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ?

PS. JEŚLI CHCESZ, ABYŚMY NAPISALI O TWOIM WYDARZENIU, NAPISZ DO NAS MAILA – ADRES W ZAKŁADCE KONTAKT. ZAPRASZAMY! ?
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.