Weekend w Bieszczadach – Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne i okolice

Jak samopoczucie? Macie plany na nadchodzący weekend? Jak co tydzień przygotowaliśmy dla was nadchodzące wydarzenia, mamy nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie. Bawcie się dobrze! 😉

2-4.08 (czwartek) XIII Bieszczadzkie Spotkania Muzyczne “BIESZCZAD BLUES”, Przysłup, Cisna

Wieczorem blues, rano połoniny. Przez cztery dni czekają nas koncerty wspaniałych bluesmanów z całej Polski. Nie można tego przegapić.

3.08 (piątek), godz 20:00, Cisza jak ta, Pole namiotowe “Tramp”, Cisna

15 lat w drodze.
Ponad 100 piosenek nagranych na jedenastu płytach.
Niemal 900 zagranych koncertów.
Setki tysięcy przebytych kilometrów.
Miliony wzruszeń z unikalnych spotkań ze Słuchaczami, którzy często stają się naszymi Przyjaciółmi.
I miliardy dobrych emocji wychwyconych z atmosfery współtworzenia chwili.

3-10.08, Rekolekcję Letnie, Ośrodek wypoczynkowy Caritas, Rajskie

Wydarzenie

Każdego dnia będziemy uczestniczyć w Eucharystii, słuchać konferencji i spotykać się w grupach dzielenia. Będzie czas na osobistą modlitwę, medytację, adorację Najświętszego Sakramentu, rozmowy z kapłanami…a także czas na odpoczynek, zabawy i zwiedzanie okolicy.
Dzieci i młodzież pod opieką animatorów również będą miały spotkania.

3-4.08 godz. 19:00, Festiwal muzyczny “Magiczne Bieszczady”, Agroturystyka “Tramp”, Cisna

Wydarzenie

Cisna to miejsce magiczne, kojarzące się ze wszystkimi aniołami i diabłami bieszczadzkimi. Dlatego impreza pt. “Magiczne Bieszczady” mogła się odbyć tylko tam

4.08 (sobota) godz. 20:00, Koncert – Paweł “Aldaron” Czekalski & Jarecki, Kremenaros, Ustrzyki Górne

Wydarzenie

Paweł „Alda­ron” Cze­kal­ski – gita­rzy­sta, woka­li­sta, autor pio­se­nek, bard. Śpie­wa pio­sen­ki opi­su­ją­ce życie we współ­cze­snym świe­cie, o rela­cja­ch i zależ­no­ścia­ch świa­ta natu­ry i cywi­li­za­cji, o rado­ścia­ch, wybo­ra­ch, smut­ka­ch, poszu­ki­wa­niu ducho­wo­ści współ­cze­sne­go czło­wie­ka.

4.08 (sobota) godz. 19:00, Koncert – Wołosatki, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie

Wołosatki – harcerski zespół wokalno-instrumentalny powstał w 1974 roku. Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej
Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki.
Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał kilkanaście płyt oraz dziesięć edycji “Śpiewniczka Bieszczadniczka”. Liczne występy w telewizji, radiu, koncerty w kraju i za granicą przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień.
Po zdobyciu wszystkich możliwych nagród na Ogólnopolskich Przeglądach Piosenki Turystycznej YAPA i Bakcynalia, od 1988 roku występuje tam jedynie w charakterze zaproszonego gościa.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.