Weekend w Bieszczadach – Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne i okolice

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji.. Ależ to zleciało, prawda? Jak wykrzystaliście lub czy nadal korzystacie z odpoczynku? Jesteście zadowoleni z urlopów/wakacji? Koniecznie dajcie znać! ? A tymczasem, z racji tego że, jeszcze nie zamykamy rozdziału wakacji, zobaczcie jakie wydarzenia na was czekają na nadchodzący weekend. Bawcie się dobrze ?

17.08 (piątek) godz. 19:30, Koncert – Yellow Horse, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’ i 70’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Johnny Winter, Rolling Stones, czy Lynyrd Skynyrd. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom, prócz własnego repertuaru, Yellow Horse wykonuje na koncertach także cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu.
Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia).

17.08 (piątek) godz. 20:00, Koncert – Łukasz Nowak (Caryna), Schronisko Cień PRL-u, Wetlina

Wydarzenie na facebooku

Łukasz “Ziutek” Nowak to autor tekstów, założyciel zespołu Caryna, twórca i współtwórca programów muzycznych: “Podróże z balladą”, “Słowiańska dusza”, “Pieśni naszych czasów”.

Bilety – 15 zł.

17-19.08 (piątek) godz. 10:00, “Pomalujmy na Wesoło”, Wesoła Górka, Wetlina

Wydarzenie na facebooku

W czasie długiego weekendu planujemy na Wesołej pomalować domek, który obecnie jest drewniany, dlatego też marzy nam się nadanie mu charakteru i klimatu, który nie tylko będzie nam bliski, ale też nawiąże do lokalnej ludowości i folkloru.
Odwiedźcie nas w tym czasie, wspólnie zrobimy to lepiej, szybciej i przede wszystkim przyjemniej 🙂

Jeżeli posiadacie w domu zbędne pędzle, wałki, tacki na farbę, taśmy, a głównie farby (najlepiej nadające się do malowania drewna i to na zewnątrz) w różnych kolorach, ale też głównie białe to prosimy zabierzcie ze sobą, lepiej dobrze je wykorzystać niż miałyby zmarnować się w piwnicy 🙂

PS. Odpoczywamy przy tradycyjnym ognisku.

18.08 (sobota) godz. 9:30, Rodzinny bieg na orientację “Śladem Bojka”, Muczne

Weekend w Bieszczadach

Już w sobotę, nastąpi start do biegu śladami dawnych mieszkańców naszego terenu. Na trasie biegu umieszczone będą tablice z informacjami o Bojkach. Warto się zatrzymać i pomyśleć o tych, których wiatr historii stąd zabrał i którym nigdy nie było dane powrócić …

Podczas imprezy zapraszamy na degustację kuchni bojkowskiej i występy zespołów: Lirepi, Budyń i przyjaciele Hońka, Wolna Grupa Bukowina, Orkiestra św. Mikołaja.

18.08 (sobota) godz. 9:00, III Bieszczadzki Bieg Przełajowy “Tropem Żubra”, Muczne
Weekend w Bieszczadach
Weekend w Bieszczadach

Wydarzenie na facebooku

Stowarzyszenie “Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III Bieszczadzkim Biegu Przełajowym “Tropem Żubra”!

Dobrze przygotowane trasy, świetne widoki, ból w mięśniach, pot na czołach i masa pozytywnej energii czeka na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji biegu. Bilety 40 zł

18.08 (sobota) godz. 19:30, Koncert – Paweł “Aldaron” Czekalski & Jarecki, Zajazd pod Caryńską, Ustrzyki Górne

Wydarzenie na facebooku

Paweł „Alda­ron” Cze­kal­ski – gita­rzy­sta, woka­li­sta, autor pio­se­nek, bard. Śpie­wa pio­sen­ki opi­su­ją­ce życie we współ­cze­snym świe­cie, o rela­cja­ch i zależ­no­ścia­ch świa­ta natu­ry i cywi­li­za­cji, o rado­ścia­ch, wybo­ra­ch, smut­ka­ch, poszu­ki­wa­niu ducho­wo­ści współ­cze­sne­go czło­wie­ka.

 

1 Comment
  1. Ja właśnie planuję pojechać w Bieszczady z synami w ostatni weekend sierpnia. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i że coś ciekawego będzie się działo. Biegi raczej odpadają, ale na jakiś koncert chętnie bym zabrała moją młodzież. 🙂 Pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published.