Weekend w Bieszczadach: Ustrzyki Dolne, Lesko, Polańczyk i okolice

Czy zaczęliście już swój wakacyjny wypoczynek? A może zbliża się on wielkimi krokami? Mamy dla Was propozycje imprez pełnych bieszczadzkich atrakcji, które umilą Wam ten wyjątkowy czas.

Ps.: Od tej pory, przez całe wakacje, nasz Weekend w Bieszczadach będzie publikowany w dwóch częściach. A to wszystko, aby nie umknęło Wam nic ważnego.

 

***

6  lipca (piątek), godz. 17:00, „Park gwiezdnego nieba Bieszczady”, Ustrzyki Dolne

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w prelekcji na temat „Park gwiezdnego nieba Bieszczady”, która odbędzie się 6 lipca br. (piątek) o godz. 17:00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7. Na wycieczkę po bieszczadzkim niebie zabierze Państwa Pavol Ďuriš, inicjator utworzenia Parku gwiezdnego nieba „Bieszczady”.
Podobnie jak w latach ubiegłych podczas prelekcji będą losowane upominki (wydawnictwa i gadżety BdPN). Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem (tel. 13 461 10 91; e-mail: ond@bdpn.pl). Wstęp wolny. 


 

6-7  lipca (piątek-sobota), Country w Bieszczadach, Lesko

country 06.07Wydarzenie na facebooku

Odbywająca się co roku, cykliczna impreza, pod nazwą Country w Bieszczadach ma formę festiwalu, podczas którego występują zespoły grające muzykę country. Festiwal trwa dwa dni. i towarzyszy mu Międzynarodowy Zlot Motocyklowy z pokazami sprawnościowymi, paradą motocykli. Dodatkową atrakcją są przejażdżki konne oraz kiermasz gadżetów.


 

6-8 lipca (sobota-niedziela), godz. 9:00, 21 Bike Week Zlot Motocyklowy, Lesko

21 Bike Week Zlot Motocyklowy

Wydarzenie na Facebooku

To już dwudziesty pierwszy Bike Week zlot motocyklowy i piknik country w Lesku. Jak zwykle gwarancja dobrej zabawy i atrakcji dla ludzi kochających motocykle przy dźwiękach country – rockowych.


 

7 lipca (sobota), godz. 11:30XVII Powojenne Targi Końskie, Lutowiska

Kompleks rekreacyjno-sportowy  przy Chacie pod Florianem w Lutowiskach.

Impreza nawiązująca do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są: parada koni, pokazy ścieżki huculskiej, jazdy w stylu west, użytkowania koni, całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego oraz kiermasz tredycyjnego jadła.


 

7 lipca (sobota), godz. 15:00, Festyn „Święto Miodu”, Krościenko 

 

Impreza odbędzie się przy świetlicy wiejskiej i rozpocznie o godzinie 15:00.
W programie degustacja przepysznych miodów oraz nalewek domowej produkcji. Podczas imprezy nie zabraknie również zabawy tanecznej przy akompaniamencie zespołu „Krysia i Janek”.


 

7 lipca (sobota), godz. 10:00Karpacki Festiwal Wędrowca, Skansen w Sanoku

Wydarzenie idealne dla pasjonatów turystyki pieszej i górskich entuzjastów – organizowane przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska – inicjatora Marki Karpackiej „Carpathia”. Jak zapewniają organizatorzy – będzie inspirująco, smacznie i edukacyjnie. Lista atrakcji jest tak długa, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Wydarzenia w ramach imprezy:
– Przegląd kultury karpackiej, koncerty zespołów muzycznych i tanecznych, popularyzujących karpackie dziedzictwo kulturalne pogranicza polsko – słowackiego,
– Konferencje naukowe,
– Debaty i spotkania branżowe,
– Biznesowe spotkania branżowe,
– Prezentacje produktów turystycznych i ofert,
– Stoiska promocyjne partnerów Marki Karpackiej CARPATHIA,
– Spotkania edukacyjne z podróżnikami, przewodnikami i blogerami turystycznymi,
– Warsztaty rękodzielnicze, spacery zielarskie,
– Gry i zabawy zachęcające do aktywności ruchowej, bicie rekordów,
– Questy – tzw. wyprawy odkrywców związane z przyrodą i kulturą pogranicza polsko-słowackiego,
– Degustacja produktów regionalnych.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Wędrowanie bez plecaka – wykorzystanie i promocja zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.


 

8 lipca (niedziela), godz. 16:00VIII Zjazd kapel ludowych w Dolinie Sanu, Mrzygłód

Impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, Wójta Gminy Sanok i Sołectwo Mrzygłód. VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu rozpocznie się 8 lipca 2018 r. o godz. 16.00. Wystąpią: Futomianie, Gacoki, Kamraty, Lisznianie, Piasty, Warzanie i Zespół Tańca Ludowego z Sanoka.


 

8 lipca (niedziela), godz. 18:00Koncert zespołu Lirepi, Restauracja Huculska w Ustrzykach Dolnych

W niedzielę, w ustrzyckiej restauracji Huculska koncert pn. “Piosenka poetycka i folkowa w Huculskiej” – wieczorek ze współczesną muzyką poetycką i tradycyjnymi pieśniami karpackimi. Duet Lirepi zaprezentuje utwory z płyty “Ukryta Uprzejmość” (czerwiec 2018) oraz pieśni karpackie.


 

8-9 lipca (niedziela-poniedziałek), Sanockie Święto Kultury Karpat Wschodnich „Karpaty – Góry Kultury”, Skansen w Sanoku

Karpaty- Góry kultury

Impreza organizowana przez Burmistrza Miasta Sanoka oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Bieszczady” oraz Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

W dniu 8 lipca na scenie sanockiego skansenu wystąpią zespoły karpackie, a gwiazdą będzie zespół „RUSYCHI”. Następnie około godziny 20:30 na terenach rekreacyjnych przy skansenie odbędzie się uroczyste rozpalenie Watry karpackiej i występ zespołu „WIDYMO”.

9 lipca uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie karpackim ulicami Sanoka do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie odbędzie się prezentacja kultur karpackich oraz „Carpathia – Jarmark Karpacki”. Na scenie wystąpią m.in.: Zespół Tańca Ludowego „SANOK”, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, Zespól „Bitla” z Ukrainy, romski zespół „Romane Anjela” ze Słowacji, Zespół Pieśni i Tańca „Osławiany”, a gwiazdą tego dnia będzie Kapela „Drewutnia”.

 

***

 

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ?

Udanego weekendu!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.