Weekend w Bieszczadach, 3-5.11.2017

Choć pogoda nie rozpieszcza, to w Bieszczadach nie można narzekać na nudę. Wręcz przeciwnie, zapewniamy, że ciężko będzie wybrać wśród licznych atrakcji 🙂

II Festiwal Wypraw Przygodowych OFFTRAVEL

3 -4 listopada, Ustrzyki Górne, Bacówka Pod Małą Rawką

Zapraszamy Was na drugą edycję Festiwalu Wypraw Przygodowych OFFTRAVEL. Tym razem w Bacówce pod Małą Rawką. Przed nami dwa wieczory, podczas których zobaczyć będzie można zdjęcia i posłuchać opowieści o niezwykłych, dalekich wyprawach w wyjątkowe miejsca na ziemi. Będzie to też świetna okazja do poznania ludzi, dla których podróże to przygoda i sposób na życie, a barwne historie zaproszonych gości zainspirują do wyruszenia na wyprawę życia!

Planowane pokazy slajdów:

– Wielki Szlak Himalajski: Indie i Nepal – Bartosz Malinowski, świeżo po powrocie z Indii, opowie o wędrówce kolejnymi etapami długodystansowego szlaku przez najwyższe góry świata. Bartosz zaprezentuje zdjęcia z trekkingów w Nepalu (Annapurna, Dhaulagiri, Manaslu) oraz w Indiach (Kaszmir, Ladakh, Pin Parwati, Chadar).

– Zimowy horyzont – Joanna Mostowska, zdobywczyni wyróżnienia na Kolosach, zabierze Was w podróż w przez surowe, północne krainy i zdradzi Wam sekrety swoich polarnych wypraw

– Galopem przez Mongolię – z Sylwią Kubiak, zawodniczką i trenerką wielokrotnie nagradzaną na prestiżowych zawodach jeździeckich, przeniesiemy się w bajeczne góry i stepy Mongolii.

Wystawa fotografii BP x Gęsi Zakręt vol. 5 / koncert INSZA

4 – 11 listopada, Zadwórze k Ustrzyk Dolnych, Gęsi Zakręt

Bieszczady Photography oraz Gęsi zakręt po raz piąty!
Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii i pokaz multimediów.

“Zaczęliśmy fotografować Bieszczady w 2008 roku.
Przez lata nasze podejście do fotografii tych gór ewoluaowało. Zdefiniowaliśmy na nowo tematykę oraz formę. 
Cały czas poszukujemy.”

Oprawę muzyczną zapewni zespół INSZA Łukasz Sabat & Wojciech Inglot.
Zespół INSZA powstał na początku 2016 roku w Sanoku, a jego nazwa to zlepek pierwszych liter z nazwisk muzyków – Łukasza Sabata i Wojtka Inglota. Może się też kojarzyć z „inszą” muzyką. Poniekąd słusznie, bo debiutancka płyta INSZA “…Dla NN…” tego duetu jest oryginalną mieszanką jazzu, etno, rocka i klasyki oraz poezji. Obaj muzycy są multiinstrumentalistami ze sporym już doświadczeniem.

Przewidziana jest też degustacja wyjątkowych gatunków piw od niepowtarzalnej, bieszczadzkiej wytwórni piwa URSA MAIOR.
Partnerem wystawy jest sklep KLIMAT Z GÓR.

Wernisaż rozpoczyna się o 17.00 !

 

Kulinarne Wariacje w Bieszczadach – charytatywna kolacja degusta

4 listopada, Dołżyca k Cisnej, Karczma Skup Runa Leśnego

4 listopada 2017 roku w Karczmie Skup Runa Leśnego w Dołżycy koło Cisnej odbędzie się kolacja degustacyjna. Po raz pierwszy w Bieszczadach kilkunastu renomowanych szefów kuchni, kucharzy oraz blogerów z całego kraju pokaże swoje umiejętności i postara się oczarować smakami. Gotować będą: Robert Joachimiak-Szpinda, Marcin Polus, Sebastian „Szromu” Schrom, Mateusz Wojnar, Tomasz Oleński, Mariusz Kuś, Grzegorz Buksa, Jakub Antoniszak, Agnieszka Łyjak, Monika Piątkowska, Dawid Kościelny, Damian Szyma, Maciej Hajdun, Leszek Kawa, Mateusz Ryszard Kręcina, Piotr Regucki, Małgorzata Stach, Zbigniew Harężlak. Przygotują oni dania w stylu fine dining, bazując między innymi na lokalnych produktach.
Kolacja ta jest akcją charytatywną, która na celu ma zebranie środków na bioprotezę dynamiczną dla jednego z naszych kolegów kucharzy – Tomasza Wagnera, który na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy stracił rękę. Jest to jedna z imprez kontynuujących akcję „Kucharze na Szczycie”, która odbyła się 22 sierpnia w Zakopanem.
Wieczorem wystąpią także Akustyczni Band z Nowego Sącza.
Imprezie patronować będą między innymi: Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki, „Gazeta Bieszczadzka”, Street Food Polska, Towarzystwo Pomocy Kucharzom Gastropiciel & Friends, Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzu i Cukierników.
Partnerami kolacji będą między innymi firmy: Serowarnia Piastowska, Green Spoon, Bieszczadzkie Smaki, Karczma Skup Runa Leśnego, ATP Event, Wierzba Sp. z o. o. Kuchnie Świata, Debic, Celtyckie Smaki, Brodzik Naturalnie, Truffle Hunter, Pracownia Piwa, Dolina Karpia, Maciej Pawlikowski, Andrzej Pietrzyk.

Każdy, kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę może także poza akcją wpłacać pieniądze na bioprotezę dla Tomka na konto numer: 68 8335 0003 0100 2090 2000 0010.

 

Hubertus 2017

04.11.2017, Strzebowiska, łąka Hubertusówka za Karczmą Brzeziniak

Stajnia Kulbaka i Gościniec Horb zaprasza na Hubertusa 2017, święto myśliwych, leśników oraz jeźdźców!

Hubertus jest świętem organizowanym przez jeźdźców na zakończenie sezonu lub myśliwych na powitanie sezonu jesienno-zimowego. Nazwa pochodzi od świętego Huberta – patrona myśliwych oraz jeźdźców. Kult Hubertusa sięga w Polsce XVIII wieku i związany jest dynastią władców saskich.

 

Dziady część II – spektakl

5 listopada, Baligród, Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury 

Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie oraz Teatr Wielu Pokoleń zapraszają w dniu 5.11.2017 r. o godz. 17:30 na spektakl Dziady Część II według utworu Adama Mickiewicza.

Spektakl odbędzie w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

A w międzyczasie cały czas można zobaczyć…

Wystawa „Tworzymy w samotności – wystawiamy wspólnie”

26 października – 1 grudnia, Ustrzyki Dolne, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Na wystawie znalazły się prace w większości twórców z powiatu bieszczadzkiego, prezentujące malarstwo, rękodzieło i słowo drukowane w postaci wierszy i książek. Na jubileuszowej edycji prace wystawili: Bolesław Bis, Jacek Bis, Agnieszka i Włodzimierz Bilińscy, Zdzisław Dziuruń, Róża i Krzysztof Franczakowie, Artur Gniewiek, Henryk Gosztyła, Mirosław Hawrylec, Sylwia Karabanowska, Zygmunt Krasowski, Aleksandra Kiełbińska, Czesława Mileszko, Witold Mołodyński, Hanna Myślińska, Sławomira Ogrodnik, Mariola Pęzioł, Krzysztof Potaczała, Maria Lidia Sobota, Jadwiga i Jacek Siara, Wacław Szczepański, Inka Wieczeńska, Anna Wiercińska, Elżbieta Włodarczyk, Krzysztof Wnęk, Marzena Zając i Zbigniew Zamołojko.

 

A zatem, na którym z tych wydarzeń będziecie w weekend? 🙂

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.